tomasi
22.02.10,10:36
Pôvodca textu príspevku: Chobot http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t76965-p2-skoncenie-pp-prekazky-na-strane-zamestnavatela.html#post1266742)
Ak ti zamestnávateľ zruší miesto k 1.2.2010 a ty ešte budeš v PP počas VD, tak to je problém zamestnávateľa, čo s tebou urobí. Má na výber:

1) budeš chodiť do práce, odsedíš si 8 hodín. Inú prácu, ako máš v prac. zmluve či v opise práce nie si povinná vykonávať (napr. bola si vedúca učtárne a bude ťa chcieť posadiť na vrátnicu - tak to nieee). Takže budeš oxidovať na pracovisku a dostávať normálnu mzdu, ako keby si robila nejakú užitočnú prácu.

2) Nechá ťa doma, lebo pre teba nemá prácu. V takom prípade by ti ale musel platiť priemernú mzdu, čo je pre neho finančne nevýhodnejšie ako ťa trpieť na pracovisku. Ty si to nárokovať nemôžeš, tvojou povinnosťou je chodiť do práce. Môže ti to nariadiť jedine zamestnávateľ.

3) Navrhnúť ti skončenie PP dohodou tak, aby si nemusela chodiť do práce a nemusel ťa držať v stave 2 mesiace. Podmienky, za ktorých ukončíte PP si musíte dohodnúť, je na tebe, na aké podmienky pristúpiš.

Zdravim vas, uz sa to tu riesilo ale az tak do detailov nie.
30.12.2009 som dostal pisomne vypoved kvoli zruseniu mojho miesta. Miesto bolo zrusene k 1.1.2010 !!!!. Cize pred uplynutim vypovednej doby. Pocas januara a febr. som si to do prace prisiel odsediet, pracu som nedostaval.
Mam narok na priemernu mzdu ? Ved ide o prekazku na strane zamestnavatela.

Este mi zamestnavatel zobral pohyblivu ciastku mzdy, lebo mi vraj nedavali pracu (ale ja za to nemozem ze mi nedavali robotu). V zmluve mame do 40% pohyblivu ciastku ktora sa kazdy mesiac pravidelne vyplaca. Jediny raz ked sa nevyplatila bolo, ked pracovnik dosiel opity. Aj to dostal pisomne na papiery ze sa mu bude kratit. kazdy mesiac sa kazdemu vyplaca cela pohybliva ciastka. Nejde tu o diskriminaciu ? Ved to nie je moja chyba ze mi neprideluju pracu....
dakujem
Laco-monter
22.02.10,09:42
Nie je zrejmé o čo sa snažíš?

Chceš zamestanie,robotu ,prácu alebo, čo chceš ?

Rozhodnim sa a potom konaj a neplač nad rozliatým mliekom !

Na Tvojom mieste by som posielal C.V. všade ako divý a nezaujímal sa o 2 výplaty,ktoré budú aj tak asi len 60%.

V tom najlepšom prípade.
tomasi
22.02.10,09:44
Ani nevies o co ide tak co tu pises. Nemas ponatie kolko CV som poslal ale tato tema je o inom.
Mozno ty si nechas skakat po hlave od zamestnavatela ale ja nie. Uz len z principu.
tomasi
22.02.10,09:46
Ani nevies o co ide tak co tu pises. Nemas ponatie kolko CV som poslal ale tato tema je o inom.
Mozno ty si nechas skakat po hlave od zamestnavatela ale ja nie. Uz len z principu.
To akoze sa mam rozhodnut ci ma zamestnavatel vyhodi alebo nie ? Ale ci si necham skakat po hlave to je na mne. preto sa pytam
si teda funny
Laco-monter
22.02.10,12:09
Ani nevies o co ide tak co tu pises. Nemas ponatie kolko CV som poslal ale tato tema je o inom.
Mozno ty si nechas skakat po hlave od zamestnavatela ale ja nie. Uz len z principu.
To akoze sa mam rozhodnut ci ma zamestnavatel vyhodi alebo nie ? Ale ci si necham skakat po hlave to je na mne. preto sa pytam
si teda funny
Ja som prestal si dávať skákať od zamestnávateľa po hlave už v roku 2003 .:)
Takže klídek.;)