Jenny-jana
22.02.10,10:14
Dobrý deň,

vzala som obč.združenie, predchádzajúca účtovníčka účtovala všetko ako sa to účtuje u SZČO, prijmy zdanovane - výdavky(zdan. a nezd.). Ja rozmyslam ak su obč.združenie a maju príjmy iba z člens.ktoré je zakotvené v stanovách nie je z toho potrebné robiť daň priznanie? ja by som tam dala iba prijmy z darov alebo nejaké prenájmy ostatné ako nedanove??

- čo sa týka PHM raz v mesiaci mala zaučtované do dan. výdavkov bločky z tankovaní za celý mesiac, mne sa to nezda, treba tam spraviť cesťak a potom vyrátať časť PHM ktorá patrí (podla sadzby a normy). Môže sa tento CP robiť aj s rodičom ktorý viezol deti či musi byť len zamestnanec?? Je potrebné odviesť cestnu daň ak je to auto zapožičiané ??

- môže sa zúčtovať bločky za obedy (napr. z turnajov)

- má niekto skúsenosti za rozhodcovské (robia sa s nimi dohody o prac. činnosti alebo sa to berie ako služba)?

Ďakujem za všetky rady.
hanelie
22.02.10,10:08
Je potrebné odviesť cestnu daň ak je to auto zapožičiané ??
daň z motorových vozidiel sa neplatí / týka sa o.z., ktoré nie sú založené na podnikanie
Jenny-jana
22.02.10,10:25
Ďakujem a môže vykonať SC aj rodič?
hanelie
22.02.10,10:31
nemusí to byť nutne zamestnanec, ale treba mať s týmto človekom nejakú zmluvu / napr o dobrovoľníckej práci -