Suzan007
22.02.10,10:20
Dobrý deň, prosím vás, v novembri 2009 som podávala dodatočné ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2008. Teraz vo februári mi prišlo vyrozumenie aj s nedoplatkom. Kontrolná otázka: keďže som to uhradila vo februári 2010 tak to aj účtujem normálne do roku 2010? Vediem JÚ, takže peňažný denník - odvody do fondov? Ďakujem
rodina1
22.02.10,09:33
Dobrý deň, prosím vás, v novembri 2009 som podávala dodatočné ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2008. Teraz vo februári mi prišlo vyrozumenie aj s nedoplatkom. Kontrolná otázka: keďže som to uhradila vo februári 2010 tak to aj účtujem normálne do roku 2010? Vediem JÚ, takže peňažný denník - odvody do fondov? Ďakujem
Dodatočné ročné zúčtovanie si mala dať do záväzkov v roku 2009. Ak si to uhradila v roku 2010, tak je to úhrada záväzku, tak ako píšeš odvody do fondov r. 2010
Jana Motyčková
22.02.10,09:42
Ja teda už účtovníctvo dávno nerobím, ale v JÚ sa neúčtujú záväzky a úhrady záväzkov (s výnimkou ukončenia živnosti). Alebo sa mýlim?
Prima73
22.02.10,10:55
Robim dodatocne RZZP za rok 2008 a chcem poprosit o radu, sumy sa maju vypisovat v slovenskych korunach alebo prepocitane na eura? NApisala som aj dotaz na ZP,ale zatial sa neozvali. Dakujem za odpoved.

Bol by niekto ochotny pomoct mi z vyplnenim RZZP S-prilohy SB (szco neplatiaci odvody) a SC (samoplatitel bez uhrady poistneho)?
Jana Motyčková
22.02.10,11:45
V Sk .
rodina1
24.02.10,13:38
Ja teda už účtovníctvo dávno nerobím, ale v JÚ sa neúčtujú záväzky a úhrady záväzkov (s výnimkou ukončenia živnosti). Alebo sa mýlim?
mimotemyNa základe zákona o účtovníctve § 15
(4) Kniha (http://www.porada.sk/autolink.php?id=281&script=showthread&forumid=92) záväzkov obsahuje najmä údaje o

a) veriteľoch,
b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
c) prijatých preddavkoch,
d) prijatých úveroch,
e) záväzkoch dane z príjmov,
f) záväzkoch nepriamych daní,
g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni.19)

Preto moja odpoveď bola, že nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia bolo treba zaevidovať ako záväzok, a úhradou záväzok zrušiť.