Julča
29.09.05,14:42
Chcela by som Vás poprosiť o radu. V oblasti PC som amatér. Potrebovali by sme kúpit notebook. Dostali sme ponuku, ale neviem či je dobrá alebo nie. Chcem vedieť či tie parametre ktoré má sú dostatočné na internet ako aj nazábavné hry, predpokladám že na administratívu mi kapacita postačí.

Parametre:procesor: 1400MHz
1,39GHz
pamäť: 224MB RAM
veľkosť pevného disku: 28GB
Cena:37500,00Sk
Paula
29.09.05,13:00
Chcela by som Vás poprosiť o radu. V oblasti PC som amatér. Potrebovali by sme kúpit notebook. Dostali sme ponuku, ale neviem či je dobrá alebo nie. Chcem vedieť či tie parametre ktoré má sú dostatočné na internet ako aj nazábavné hry, predpokladám že na administratívu mi kapacita postačí.

Parametre:procesor: 1400MHz
1,39GHz
pamäť: 224MB RAM
veľkosť pevného disku: 28GB
Cena:37500,00SkZnalci ti iste poradia, zatiaľ ti ponúknem tému:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9089&highlight=notebook
Freddy
29.09.05,13:08
Chcela by som Vás poprosiť o radu. V oblasti PC som amatér. Potrebovali by sme kúpit notebook. Dostali sme ponuku, ale neviem či je dobrá alebo nie. Chcem vedieť či tie parametre ktoré má sú dostatočné na internet ako aj nazábavné hry, predpokladám že na administratívu mi kapacita postačí.

Parametre:procesor: 1400MHz
1,39GHz
pamäť: 224MB RAM
veľkosť pevného disku: 28GB
Cena:37500,00Sk
Žial na základe týchto informácií ťažko povedať, či je to veľa alebo málo. Sú tam ešte iné parametre, ktoré sú dôležité, ako napr.: typ procesora (AMD alebo Intel), typ mechaniky (CD napalovačka, combo, DVD napalovačka), veľkosť obrazovky (12" až 15"), či je k tomu operačný systém (FreeDOS, Linux, WinXP Home, WinXP Pro), a hlavne značka. A či je to s DPH alebo bez. Keď mi to napíšeš, viem Ti povedať, aká by približne mala byť cena. Ale takto to môže byť aj veľa, aj málo.

Feri.
Chobot
29.09.05,13:33
Fredy uz naznacil, ktorým smerom bude moj názor. Pokial si nepotrpís na superznacku (IBM, Compaq, Apple) tak na nákupe notebooku usetríte.

Dobré by bolo, keby si uviedol znacku a typ toho ponúkaného. Potom viem povedat, ci je cena primeraná alebo nie a ci má dobré parametre.

Cena by bola primeraná pre znackový. V prípade iných znaciek by si za tú cenu dostal NB s ovela vyssími parametrami, najmä co sa týka pamäte a HDD, prípadne doplnkovej výbavy (DVD napalovacka). Pozri tú doporucenú diskusiu.

V kazdom prípade, ak chces hrávat na nom kvalitnejsie hry, ktoré majú vyssie nároky na hardvér, tak budes asi sklamaný, ze to bude "trhat" obraz alebo nepôjdu vôbec spustit (napr. Half Life2, Doom3, Prince 3...). Pre hry je najdôlezitejsia grafická karta, ktorá býva v lacnejsích Notebookoch dost slabá.
Taktiez kapacita HDD 28 GB pre dnesnú potrebu sa mi zdá dost slabá, bezne mávajú teraz NB tak 60 - 80 GB. Novsie hry po instalovaní Ti "zhltnú" takých 3-4 GB jedna radost. A ak tam dás WinXP, tak Ti zostane miesto akurát na pár wordovských dokumentov.

Ale ak sa vzdás moznosti hrat na nom hry, tak pre kancelárske úcely je optimálny (opät az na ten HDD), ale zase upozornujem, ze menej luxusné znacky (to neznamená ze sú menej kvalitné!!!) dostanes za nizsiu cenu.

Pozri si stránky niektorých bezných predajcov (xtron.sk, shark.sk) a sám uvidís, aké sú súcasné ceny.
Janka6685
29.09.05,13:43
Skús si pozrieť web stránky predajcov a porovnaj parametre s cenami, napr. x-computers, focus, imperium,...
Richard
29.09.05,14:04
Julča, parametre ti možno stačia, ale cena sa mi zdá privysoká.
Ak zháňaš použitý notebook daj vedieť, možno niečo budem mať... s lepšími parametrami a za lepšiu cenu... možno aj značku
Julča
29.09.05,15:51
Žial na základe týchto informácií ťažko povedať, či je to veľa alebo málo. Sú tam ešte iné parametre, ktoré sú dôležité, ako napr.: typ procesora (AMD alebo Intel), typ mechaniky (CD napalovačka, combo, DVD napalovačka), veľkosť obrazovky (12" až 15"), či je k tomu operačný systém (FreeDOS, Linux, WinXP Home, WinXP Pro), a hlavne značka. A či je to s DPH alebo bez. Keď mi to napíšeš, viem Ti povedať, aká by približne mala byť cena. Ale takto to môže byť aj veľa, aj málo.

Feri.Feri, tak som to našla.
typ procesora: Intel /r/ Celeron
typ mechaniky: asi CD napalovačka ostatok neviem
veľkosť obrazovky 15"
je k tomu oper. systém:WinXP Home 2002
značka:BRAVE
Cena bola aj s DPH 37500,00

Chcem vedieť akú hodnotu má tento počítač. Či to nie je prehnaná cena. Je to nový Notebook, nie second hand.Manžel má známich v obchode s PC a povedali že mu urobia cenu. Mne sa zdá že nás chcú ohajdať. Ďakujem za každú radu.
Freddy
29.09.05,16:06
Feri, tak som to našla.
typ procesora: Intel /r/ Celeron
typ mechaniky: asi CD napalovačka ostatok neviem
veľkosť obrazovky 15"
je k tomu oper. systém:WinXP Home 2002
značka:BRAVE
Cena bola aj s DPH 37500,00

Chcem vedieť akú hodnotu má tento počítač. Či to nie je prehnaná cena. Je to nový Notebook, nie second hand.Manžel má známich v obchode s PC a povedali že mu urobia cenu. Mne sa zdá že nás chcú ohajdať. Ďakujem za každú radu.
No, v tomto prípade by som povedal, že tá cena je dosť vysoká... Za takú cenu by si mohla kľudne kúpiť aj značkový NB, napr. HP s podobnou, ba i trošku lepšou konfiguráciou. Hlavne ten pevný disk mi tam vadí, v súčasnosti už 30-ky veľmi nie sú, najmenšie sú 40-ky, a čoraz častejšie sa predávajú 60-ky. Ja by som Vám poradil ešte niekde poobzerať, urobiť menší prieskum trhu. A ako už aj predomnou písali, nemusíš vyberať nejakú známu značku, väčšinou tie NB sú vo vnútry rovnaké, líšia sa len obalom, kde je logo... ;)
KEJKA
29.09.05,16:43
Kupila som NB do 30000 Sk s DPH, bolo v tom aj XP Profesional. Je fakt že to bolo v akcii, ale 7000 naviac je príliš. Parametre
TravelMate 2303WLMi
typ procesora: Intel /r/ Celeron
40 GB HDD, DVD Dual
512MB DDR
wireless
1,5GHz,
a ešte čosi, čomu nerozumiem, zda sa mi podstatne lepší ako ten, ktorý maš v ponuke
veľkosť obrazovky 15"
Chobot
30.09.05,06:33
a ešte čosi, čomu nerozumiem, zda sa mi podstatne lepší ako ten, ktorý maš v ponuke
veľkosť obrazovky 15"
Comu nerozumies? Tej velkosti obrazovky? Opýtaj sa - odpovieme!
bendži
30.09.05,06:37
HP NX6125

AMD Turion Ml-28 1,6 Ghz
L2 512 KB - CPU cache
512 DDRAM
ATI Radeon express 200 M
VGA karta integrovana ATI mobility Radeon X 300
HDD 60 GB
15,0" XGA TFT LCD (1024 x 768)
16bit stereo + reproduktory s 3D zvukom
integrovany mikrofon
DVD-RW
Fax/modem 56k, V.90
Sietova karta interna -10/100-1000 Mbps LAN RJ-45
Wifi 11/54Mbps
bluetooth
citacka pamatovych kariet, 2x PCMCIA
RJ 11 - telefonne pripojenie
sietove pripojenie
3 porty USB 2,0
Firewire (IEEE1394)
Infraport
VGA konektor na monitor, projektor, TV out
MS Windows XP Home
Li/Ion bateria

34 990,-

my sme kúpili takýto notebook tento týždeň v BA, názov predajne môžem zistiť /neviem z hlavy/, cena je s DPH
KEJKA
30.09.05,06:44
Comu nerozumies? Tej velkosti obrazovky? Opýtaj sa - odpovieme!nie opísala som, čo mi ako tak niečo hovorilo, plus tá obrazovka 15,4, to tiež chápem, mam ju ale takú širokuhlú - širší obdlžnik ako obvykle býva na PC. Ale som si rychlo zvykla. To čo mi nič nehovorilo som nenapísala, teraz nemám možnosť to napísať, lebo nemám NB so sebou. Len som sa chcela zapojiť do debaty, že sa dá kúpiť výhodnejšie - aspoň si myslím, že ten môj je vybavený celkom fajn, ani všetko nevyužívam (napr. bloototh-či ako sa to píše). A tá cena bola celkom fajn, nie?
Chobot
30.09.05,06:56
Nie je to síce "delo", ale vzhladom k tým parametrom to bola primeraná cena.
Julča
30.09.05,07:09
Ďakujem všetkým za rady. Ja si to ešte musím premyslieť a popozerať sa v obchodoch po niečom. O značkový NT mi nešlo.