Andrea.S.
22.02.10,10:56
Ahojte, poradite mi niekto, kde lacno a dobre žehlia košele , najlepšie v Ružinove? (ak nie mate niekto skusenosti aj so žehlením v Tescu?). Moj manžel sa stále rozčuluje, že nemá dobre ožehlenú košeľu a mna už to nebavi sa o tom hadať, tak by som chcela zaužívať systém nosenia košieľ do čistiarne.
ďakujem
Melnick
22.02.10,09:59
Nie je to reklama?. Napíšem Ti do ss.:) Chceš takých čo si pre ne prídu a aj prinesú ?
alabut
22.02.10,10:06
Vymenit manzela.
Andrea.S.
22.02.10,10:17
dakujem mozu byt aj taki, ak to nie je zbytočne predražené.
Andrea.S.
22.02.10,10:19
mam to asi jednoduchšie ako meniť manžela, aj tyk by ma celkom zaujimalo ako je to s tym žehlenim v domácnostiach. Fakt je že som na materskej ale na to nemam nervy, to sa radsej venujem synovi.
zalobaba
22.02.10,10:58
Nie je to reklama?. Napíšem Ti do ss.:) Chceš takých čo si pre ne prídu a aj prinesú ?

O ten kontakt mám záujem tiež.
Andrea.S.
22.02.10,11:06
budem veľmi rada ak mi pošleš ten kontakt.
ďakujem
Andrea.S.
22.02.10,11:22
zalobaba-poslala som Ti sukromnu spravu, myslim ze som to nasla
buchač
22.02.10,12:24
Ahojte, poradite mi niekto, kde lacno a dobre žehlia košele , najlepšie v Ružinove? (ak nie mate niekto skusenosti aj so žehlením v Tescu?). Moj manžel sa stále rozčuluje, že nemá dobre ožehlenú košeľu a mna už to nebavi sa o tom hadať, tak by som chcela zaužívať systém nosenia košieľ do čistiarne.
ďakujem

Nedalo mi .....

Pozrel som sa na net , len tak narýchlo som nejaký cenník vyhľadal ...


Cenník žehlenia je platný pre rok 2010
Predmet žehlenia Cena v EUR s DPH
Tielko 1,20
Tricko 1,57
Tricko s dlhým rukávom 1,70
Košela 2,10
Blúzka 2,10
Šaty 2,80
Sukna 2,10
Nohavice 2,15
Sako 2,80
Pyžamo (nohavice +, blúza) 1,90
Župan 1,70
Spodná bielizen 0,90
Šaty 2,80
Plášt pracovný 1,80
Plachta malá 1,10
Plachta velká 1,80
Návlek perinový 1,70
Návlek vankúšový 1,00
Uterák malý 0,45
Uterák velký 0,90
Obrus malý 1,00
Obrus velký 1,50
Utierka 0,45
Nohavice pracovné 1,50
Pracovná kombinéza 1,90
Doprava pre celú Bratislavu:
Cena v EUR s DPH
Jednosmerne: 2,99
Obojsmerne: 5,97
Doprava mimo Bratislavu 0,32/ 1 km
http://moslovakia.sk/mogroup/images/cennik.pdf

No ďakujem pekne ....za takú cenu neprosím / neprosil by som si .../ , ako sa poznám , asi by som nebol spokojný so strojovým žehlením .:rolleyes:
Zbytočne vyhodené peniaze ...
Andrea.S.
22.02.10,18:03
nasla som lacnejsie, ja si myslim ze to stoji za pokus vyskusat to. Nemam problem zehlit par veci ale kazdy den ked nosi moj manzel koselu a nahodou sa pozabudnem 2 tyzdne, tak mam co robit.
daria29
22.02.10,19:51
ja niekedy žehlím,nosím aj mojej dcere žehlit iba košele,počítam si na 1hod 6,-eu.nieje to moc, ale to robím tak lebo tých ľudí poznám,som u nich aj 3 roky. jedna košela trvá od 5 do 7-8 min,podla toho aké je plátno.niektoré su na šľak trafenie.dobré je košele vešať na vešiak,tak ich aj beriem a aj prinesiem.niekedy ich beriem ešte vlchké.netreba ich veľa zmýkať. len tak.
janka.mo
23.02.10,15:36
Nie je to reklama?. Napíšem Ti do ss.:) Chceš takých čo si pre ne prídu a aj prinesú ?
ak budete mat nahodou nejaky kontakt, tak mi dajte prosim vediet... len ja som z trebisova, tak poprosim trebisov a okolie :D nechcelo by sa mi to nosit niekde na stredne slovensko :D :D
02Michaela
09.11.11,18:55
Ja som z Michaloviec. Ak to nie je pre Vas daleko a cenik dohodneme. Vsetko rucne,nie stroj.
220870
09.11.11,20:24
Keď sa manželovi nepáči nech si ožehlí sám.
day
09.11.11,20:43
Keď sa manželovi nepáči nech si ožehlí sám.
to som chcel aj ja napisat :)
misomiso
09.11.11,21:00
Manzeka kdesi zohnala kosele, ktore netrba zehlit, hned mi kupila dve, bohuzial dve rovnake, lebo ine nemali.

Ja som na to cumel - doposial som poznal iba take tie zo syntetiky, pripadne dokonca zamerne "plisovane", ale toto je 100% bavlna !. Neviem, ako to spravili, ale absolutne sa to nekrci, mozem to zhuzvat do kufra, na druhy den vytiahnut a obliect. Po vyprati ani naznak krcenia.

Vraj boli "dost drahe" - teda netusim, co to znamena "dost drahe", nechela mi povedat :). Ale asi tymto smerom sa bude uberat buducnost ludstva. :)
lujza.j
09.11.11,21:11
chlapci inak téma z 02/2010, ale neva aspoň viem že existujú nekrčivé košulky:)
avalik
09.11.11,21:16
100% bavlnu znicit nekrcivou upravou pomocou formaldehydu? dakujem nie, radsej budem zehlit!
Kazu
09.11.11,21:20
Voľakedy dávno, keď som bola ešte mladá, mala som strýka, ktorého pracovné miesto vyžadovalo stále nové košele. Tie, akože obnosené jeho manželka presúvala na dedinu svojmu bratovi, teda môjmu otcovi. Bola to halda krásnych bielych a pastelových košiel. Môj otec bol šofér nákladiaku a v tých bielych košeliach sa vo V3S krásne vynímal. Ale táááá spotreba:--- Ja som bola najstaršia zo štyroch detí a žehlenia sa mi ušlo neúrekom. Odvtedy sa mi žiadna kopa košelí nezdá dosť veľká. Hlavne aby bolo dosť destilovanej vody do žehličky:D:D:D
A že je téma stará? Nevadí, však žehlí sa ešte stále, ešte nič iné nikto nevymyslel.:mee:
lujza.j
09.11.11,21:22
100% bavlnu znicit nekrcivou upravou pomocou formaldehydu? dakujem nie, radsej budem zehlit!

šípila som nejaký humus
misomiso
09.11.11,21:33
Preco formaldehyd? Mozno pouzivaju vytazok z Aloe Vera.
lujza.j
09.11.11,21:45
avalik
09.11.11,22:18
Preco formaldehyd? Mozno pouzivaju vytazok z Aloe Vera.

Alergia na formaldehyd Formaldehyd
Formaldehyde
Formaldehyd pri kontakte s Vašou kožou môže spôsobiť dermatitídu. Niekedy môže trvať dlhší čas (niekoľko dní), kým sa objavia príznaky. Príznaky môžu byť začervenanie, svrbenie, opuchnutie a tvorba pľuzgierov.
Formaldehyd sa používa ako konzervant a dezinfekčný prostriedok v priemyselných výrobkoch aj v domácnosti.
Kde sa formaldehyd nachádza?
Formaldehyd je všadeprítomný alergén vyskytujúci sa v priemysle, v domácnosti a v medicíne. Táto zlúčenina je tiež prítomná v mnohých produktoch vrátane uvoľňovačov formaldehydu, polymerizovaných plastov, rezných kvapalinách, liekoch, prostriedkoch pre domácnosť, kozmetikách a detergentoch. V priemysle sa používa ako východiskový produkt pri výrobe umelých hmôt a živíc, predovšetkým na báze močoviny, fenolu a melamínu (Umacol, Umakart, tmel OB, bakelity, novolaky, rezoli a iné). Tieto syntetické živice sa potom používajú ako spojivo pre drevotrieskové dosky, na povrchové úpravy a ako izolačné peny. Z nich sa tiež vyrábajú rámy okuliarov, telefónne slúchadlá a pod.
Je súčasťou ustálovačov, suchého liehu a prostriedkov na ochranu rastlín a ničenie škodcov. Kozmetický priemysel používa nízke, ale účinné koncentrácie, ktoré neprekračujú 0,2 % a používajú sa takmer výlučne vo vodou zmývateľných („rinse-off“) výrobkoch. V posledných rokoch bol formaldehyd nahradený inými konzervanciami ako MCI/MI (Kathon CG®).
Príklady výrobkov:
Peny a izolácie na báze formaldehydu, používa sa na koncové opracovanie textilu a vláken, v konzervačných tekutinách, ako spojivo pre drevotrieskové dosky. Nachádza sa aj v chemikáliách na vyvolávanie filmu, v kovospracujúcom priemysle v lepidlách, toneroch, voskoch, farbách a čistiacich prostriedkoch.
V domácnosti sa formaldehyd nachádza v kozmetike (púdre, maskara, očné tiene a ceruzky), v krémoch, zvlhčovačoch, šampónoch, mydlách, v nekrčivých látkach. Nachádza sa v čistiacich prostriedkoch, voskoch, leštidlách, farbách a tiež vo výparoch z horiaceho dreva, uhlia, dreveného dreva, petroleja, v tabaku a v cigaretovom dyme.
Ako sa vyhnúť formaldehydu?
Pred použitím nového oblečenia alebo posteľnej bielizne ich niekoľko krát preperte v horúcej vode. Nekupujte oblečenie z nekrčivej látky. Používajte produkty o ktorých viete, že neobsahujú formaldehyd alebo látky, ktoré formaldehyd uvoľňujú. V prípade, že tieto informácie nenájdete, obráťte sa na výrobcu.

Pri práci s formaldehydom používajte rukavice
Poskytnite informácie Vášmu lekárovi / lekárnikovi, zubárovi, kaderníkovi, že ste alergický/á na formaldehyd a žiadajte používanie produktov bez obsahu tejto substancie alebo iných alergénov, ktoré môžu spôsobiť reakciu.
Načo si treba dávať pozor?
Vyhýbajte sa týmto látkam alebo zložkám:
• Formaldehyde alebo formalin
• Bronopol
• Diazolidinyl urea
• DMDMHydantoin
• Imidazolidinyl urea

• Tris nitro
• Quaternium15

Zdroj: http://www.imuno-alergo.sk/kontaktna-kozna-alergia/alergia-na-formaldehyd/
220870
10.11.11,17:23
Ja som to riešil inak.Košele nenosím a "puky " absolútne neznášam.
220870
10.11.11,17:25
Ja som to riešil inak.Košele nenosím a "puky " absolútne neznášam.Žehličku tak či tak vymysleli ženy tak nech sa s ňou trápia.Absolútnej väčšine mužov žehlička nič nehovorí.
lujza.j
10.11.11,17:36
Ja som to riešil inak.Košele nenosím a "puky " absolútne neznášam.Žehličku tak či tak vymysleli ženy tak nech sa s ňou trápia.Absolútnej väčšine mužov žehlička nič nehovorí.

Tonó :) košeľu určite vymyslel chlap!!!!! fuj neznášam, žehliť košele, aj ked to viem celkom šikovne.:)
marleau
10.11.11,17:58
Síce košele nenosím,ale žehlím ich rád.Čo je na tom ťažké?
220870
10.11.11,18:02
Nie to musela byť žena.Toľko malých nešikovných gombikov nenapadlo žiadneho chlapa.
lujza.j
10.11.11,18:18
Síce košele nenosím,ale žehlím ich rád.Čo je na tom ťažké?

ja som nepovedala, že je to ťažké:) ak mám košelu ktorú ked žehlím ožehlím na prvý krát OK nema problema:), ale ked mám debilnú košelu tipu, že kým prídem na koniec musím žehliť to čo som žehlila na začiatku tak potom som fakt veľmi príjemná......
Oliwa
25.11.11,20:45
Síce košele nenosím,ale žehlím ich rád.Čo je na tom ťažké?
Možnosti:
1. nenosíš košele, preto ich nemusíš žehliť :)
2. žehlíš ich rád, lebo žehlíš málo, resp. vôbec :D
3. nemáš Ty náhodou na mysli dámske nočné košele, košieľky? Tie vlastne ani nemusíš žehliť, škoda času... :D
4. ťažká môže byť žehlička - ak je staršieho dáta... ;)

Sorry, marleau, ale pripomína mi to parafrázu na výrok dedka z Kameňáku:
Ja mám sex, kedy sa mi chce. Tento rok sa mi ešte nechcelo... :---
Alena Ribanská
25.11.11,20:51
Pozvala by som si pani na žehlenie domov. Automatická práčka operie, pani ožehlí, manžel si ich naskladá do skrine ...... načo máš ukazovák na ruke?
tictac7
25.11.11,20:58
Pozvala by som si pani na žehlenie domov. Automatická práčka operie, pani ožehlí, manžel si ich naskladá do skrine ...... načo máš ukazovák na ruke?

...tiež mi všetci hovoria, že každý musí mať nejkú úchylku, no a mojou je žehlenie. JA ŽEHLÍM RADA :rolleyes: Preto u mňa nenájdete ani krepové posteľné prádlo. A žehlím všetko - teda napr. ponožky nie.... Pustím si nejaký dobrý film a fičím :)
lujza.j
13.06.12,20:08
ahojte...ak si niekto z vás /alebo poznáte niekoho/dáva žehliť, nie do "komunálu" /to si viem kuknúť v cenníkoch/ ale súkromnej osobe, koľko platíte za konkrétne zvršky. dakujem
zena77
14.06.12,03:23
namiesto zháňania služby - sedením pri PC - treba zapnúť žehličku a žehliť, nechcem moralizovať - ale ak je niekto na materskej ra rieši toto ....... bola som na materskej - a viem, že niekdy je to na hlavu - ale povinnosti sú povinnosti,
máme umývačky, máme automatické práčky, máme pekárne, roboty a aj tak nestíhame ?
prečo ?
treba vypnúť na chvíľu PC a televízor - zapnúť hudbu pustiť sa do práce a je to raz dva DDDD. asi som hnusná že ? ;)
inkana
14.06.12,04:19
ja žehlím tiež celkom rada - pri telke. Manžel nosí veľmi málo košele - v podstate iba v nedeľu do kostola:D, takže aj košele zvládam celkom fajn.

No neznášam, keď musím potom ožehlené dávať do skríň. To niekedy aj po týždni:o:o:o
zena77
14.06.12,04:37
ja žehlím tiež celkom rada - pri telke. Manžel nosí veľmi málo košele - v podstate iba v nedeľu do kostola:D, takže aj košele zvládam celkom fajn.

No neznášam, keď musím potom ožehlené dávať do skríň. To niekedy aj po týždni:o:o:o

presne môj prípad - rada skladám, ale ukladať do skríň, najlepšie hneď - lebo potom to odkladám ....a trvá to aj do ďalšieho prania DDDDD
korela
14.06.12,09:47
namiesto zháňania služby - sedením pri PC - treba zapnúť žehličku a žehliť, nechcem moralizovať - ale ak je niekto na materskej ra rieši toto ....... bola som na materskej - a viem, že niekdy je to na hlavu - ale povinnosti sú povinnosti,
máme umývačky, máme automatické práčky, máme pekárne, roboty a aj tak nestíhame ?
prečo ?
treba vypnúť na chvíľu PC a televízor - zapnúť hudbu pustiť sa do práce a je to raz dva DDDD. asi som hnusná že ? ;)
Akú si poskytla informáciu na danú tému? Ak niekto hľadá pomoc, tak zrejme má svoj dôvod.
Správne si sa ohodnotila. "Nie asi..."
zena77
14.06.12,09:52
Akú si poskytla informáciu na danú tému? Ak niekto hľadá pomoc, tak zrejme má svoj dôvod.
Správne si sa ohodnotila. "Nie asi..."

akože -veď som dala informáciu k danej téme - vypnúť PC - je to tiež rada, ale Teba sa to dotklo
korela
14.06.12,10:02
žehlenie-kde?
11:56 Andrea.S. (http://www.porada.sk/member.php?u=18633)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-offline.png
Senior Member
Členom od: 03.03.06
Miesto:
Príspevky: 139
pochváliť (http://www.porada.sk/t132640-p4-zehlenie-kde.html)
Ahojte, poradite mi niekto, kde lacno a dobre žehlia košele , najlepšie v Ružinove? (ak nie mate niekto skusenosti aj so žehlením v Tescu?).




ahojte...ak si niekto z vás /alebo poznáte niekoho/dáva žehliť, nie do "komunálu" /to si viem kuknúť v cenníkoch/ ale súkromnej osobe, koľko platíte za konkrétne zvršky. dakujem


akože -veď som dala informáciu k danej téme - vypnúť PC - je to tiež rada, ale Teba sa to dotklo

???
avalik
14.06.12,11:34
namiesto zháňania služby - sedením pri PC - treba zapnúť žehličku a žehliť, nechcem moralizovať - ale ak je niekto na materskej ra rieši toto ....... bola som na materskej - a viem, že niekdy je to na hlavu - ale povinnosti sú povinnosti,
máme umývačky, máme automatické práčky, máme pekárne, roboty a aj tak nestíhame ?
prečo ?
treba vypnúť na chvíľu PC a televízor - zapnúť hudbu pustiť sa do práce a je to raz dva DDDD. asi som hnusná že ? ;)

ale moralizujes :) ... ak na to clovek ma, preco nevyuzit sluzby - das zarobit cloveku, ktory to potrebuje a ty mas viac casu na ine aktivity - napr. ak si na materskej, tak sa venujes dietatu ... a vecer namiesto zehlenia manzelovi :D
Zitulda
14.06.12,12:02
Škoda, že hľadáš v Ružinove a nie v Ke. Určite by so sa na to dala, keby som za to bola platená. Moja polovička nosí iba košele ba aj na doma a nie žiadne tričká:) Tak som sa naučila za tých 42 rokov žehliť rýchlo a kvalitne, lebo tú kvalitu si nielen on žiadal. Za týždeň mám na vypranie a vyžehlenie od 9 až 12 košiel a nik mi za to niekedy ani ďakujem" nepovie...a zena 77 popri tom a iných povinnostiach stihnem aj to PC...tak ...a nehnevaj sa ale aj sama si to napísala:)...asi som hnusná že ? ale hlavne mimo témy:):):), ale bodík neužitočný nikdy som nedala a ani Tebe nedám.
lujza.j
14.06.12,15:10
Akú si poskytla informáciu na danú tému? Ak niekto hľadá pomoc, tak zrejme má svoj dôvod.
Správne si sa ohodnotila. "Nie asi..."
mimotemypresne dôvod...kedže mi volala známa, že potrebuje pravidelne 1x do týždňa žehliť.... a kedže vie že ja som "sobotná upratovačka" tak si myslela, že by som jej žehlila:eek:....../najprv sa nevedela vykoktať tak som sa jej chcela hned, že "čo potrebuješ upratať", lebo už aj u nej som bol makať/tak som chcela vedieť, že čo a ako... ale ja som tento nenormálny džob odmietla:D /ja moc žehliť nemusím/ tak som to posunula kamoške.......
zena77
14.06.12,16:34
:D no vidím, že ste sa oduli - mať iný názor ako ostatní je zlé a nemoderné ?
hej - mám rada PORADU, ale niektoré príspevky sú skrátka iné - a otázka bola o žehlení -to je OK,
dala som návrh - vypnúť PC - a ísť žehliť - dotklo sa to tých ktorých sa to netýka - alebo týka ? ......tak ma za to zabite .....
lujza.j
14.06.12,19:14
Škoda, že hľadáš v Ružinove a nie v Ke. Určite by so sa na to dala, keby som za to bola platená. Moja polovička nosí iba košele ba aj na doma a nie žiadne tričká:) Tak som sa naučila za tých 42 rokov žehliť rýchlo a kvalitne, lebo tú kvalitu si nielen on žiadal. Za týždeň mám na vypranie a vyžehlenie od 9 až 12 košiel a nik mi za to niekedy ani ďakujem" nepovie...a zena 77 popri tom a iných povinnostiach stihnem aj to PC...tak ...a nehnevaj sa ale aj sama si to napísala:)...asi som hnusná že ? ale hlavne mimo témy:):):), ale bodík neužitočný nikdy som nedala a ani Tebe nedám.
košele som zistila....idú po 1,30e až 1,50e .....za kus
tictac7
14.06.12,19:40
...inak, že dobréééé - tiež som dostala palec dole - a tá rýchlosť - po pol roku :-)))))
Mária27
16.06.12,19:03
A prečo tie košele ukladáte do skrín a nevešiate?
zena77
18.06.12,04:54
Ja košele tiež vešiam, ale to prádlo asi všeobecne neradi dávame do skríň. :D
Lubaba
18.06.12,19:44
mimotemy Ja takisto košele vešiam , neviem si predstaviť, ako by vyzerali, keby som ich skladala na seba...tiež mi dlho trvá, kým prádlo po vyžehlení uložím do skrine, veď sa riadim tým, že ho treba po vyžehlení nechať "vydýchať"...