bsbs
22.02.10,12:05
Ahoj poraďáci.
Poraďte mi prosím s nasledovným problémom.
Stratil sa mi v PC úplne zvuk. Nemôžem prehrávať hudbu, skypovať. Mňa druhá strana počuje, no ja ju nepočujem. Po zapnutí, či reštartovaní PC mi o.i. vypisuje, že nie je nainštalovaný BIOS. Je to 5ročný PC s matičnou doskou K7N2 Delta. Kamarát mi to skúšal napraviť stiahnutím asi BIOSu na disketu a PC po reštartovaní si ho mal sám natiahnúť, no nepodarilo sa to. Poradí mi prosím niekto s mojim problémom?
Ďakujem.
salvosko
22.02.10,11:12
A nemas len stiahnuty zavuk alebo stlmeny?
Alebo vypadnuty konektor?
Ked teba cez mikrofon pocuju tak zvukova karta je funkcna.
bsbs
22.02.10,12:14
Ďakujem za odpoveď. Mikrofón to nebude. Konektory sú v poriadku. Nielem, že nemôžem skypovať, ale mne sa nedá počúvať ani muzika v PC.
Vlado40
22.02.10,12:54
Pozri sa do správcu zariadení na položku sound , video či je to tam všetko v poriadku.Pozrieť môžeš aj do Biosu či sa náhodou tam nevypla zvuková karta ak máš problémy s biosom , ale to by nemal ísť ani mikrofón.Aký používaš OS?

V Biose musíš nastaviť bootovanie z diskety , ak chceš pracovať s disketou.
Stevo5
22.02.10,13:02
Nebude len vadná batéria na matičnej doske? Bios si potom načíta defaultné hodnoty pri štarte PC. Ak berieš výstup zvuku z predného panela skrinky, skús konektor na skrinke vzadu.
Inak sa pripájam k Vlado40, pozri si v správcovi zariadení či nie je tam žltý trojuholník alebo nejaký iný znak pri zvukovej karte, alebo pri inom zariadení.
Skús napísať:
- Predpokladám že máš WindowsXP ... ?
- Už salvosko vyššie sa pýtal a neodpovedal si - nemáš len stlmený alebo vypnutý zvuk?
- Zvukovú kartu máš integrovanú na matičnej doske alebo prídavnú? Nemenil si niečo v nastaveniach zvuku?
- Nerobil si teraz niekedy čistenie registrov?
- Neinštaloval alebo neodinštalovával si teraz nejaký väčší program?
Vlado40
22.02.10,13:25
Pri tejto doske je napísané Award BIOS.Ten by mohol ,alebo mal ísť aj s prostredia Windows.Prípadne si stiahni utilitku MSI Live Update , ak je to doska MSI a skús ten bios prehodiť.

Je to táto doska ?

K7N2 Delta-L/ ILSR
bsbs
22.02.10,13:32
Ano. Začalo sa to tým, že som pri každom spustení musel zadať dátum a čas. Vymenil so batériu, no zo zvukom sa neudialo nič a stále to nefunguje. Prispúšťaní PC mi vypisuje : the BIOS is not instaled. OS mám windows xp. Naveď ma prosím, kde by som mal najsť žltý trojuholník.
Vlado40
22.02.10,13:35
Pravé tlačidlo tento pc- vlastnosti- správca zariadení
Chobot
22.02.10,13:36
Ahoj poraďáci.
Poraďte mi prosím s nasledovným problémom.
Stratil sa mi v PC úplne zvuk. Nemôžem prehrávať hudbu, skypovať. Mňa druhá strana počuje, no ja ju nepočujem. Po zapnutí, či reštartovaní PC mi o.i. vypisuje, že nie je nainštalovaný BIOS. Je to 5ročný PC s matičnou doskou K7N2 Delta. Kamarát mi to skúšal napraviť stiahnutím asi BIOSu na disketu a PC po reštartovaní si ho mal sám natiahnúť, no nepodarilo sa to. Poradí mi prosím niekto s mojim problémom?
Ďakujem.

Tak toto ti asi písať nebude... Keby si nemal nainštalovaný BIOS, tak ti nepôjde PC vôbec.

A nepokúšaj sa inštalovať nový BIOS (volá sa to flashovať BIOS) na svoj komp. BIOS si PC nenatiahne pri zapnutí sám, to robí vždy užívateľ a nie je to jednoduchý proces. Ak sa ti proces flashovania pohurká, môžeš vyhodiť základnú dosku (je to síce opraviteľné, ale musíš to dať len do autorizovaného servisu). Inak tú istú dosku mám aj ja.

Skôr sa mi zdá, že si mal na mysli ovládače zvuku. Predpokladám, že nemáš v PC osobitnú zvukovú kartu, ale využívaš on-board (teda zvukový procesor integrovaný v základnej doske) zvukové konektory. Potom prvé, čo by som na tvojom mieste spravil, by bola inštalácia ovládačov základnej dosky. Stiahni si ho odtiaľto:

http://www.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=546

resp. tu máš priamy link:

http://www.msi.com/index.php?func=driverfile&dno=2384&i=1

Ak ti ani potom nepôjde zvuk, budeš musieť prebrúzdať nastavenia zvuku. Možno si len omylom vypol niektorý vstup zvuku, alebo úplne stlmil výstup. Treba tiež skontrolovať všetky konektory. Ak si niečo robil vnútri v PC, tak skontrolovať, či si neodpojil náhodou predný panel zo základnej dosky. Manuál asi máš, tak pripojenie na zákl. doske nájdeš.

Ak nič nepomôže, kúp si osobitnú zvukovú kartu (sú dostať už za 5-7 EUR) a nainštaluj si ju. Ja tom tiež tak spravil na synovom PC, lebo mal problém so zvukom. Integrovanú zvuk. kartu sme vypli a tá rozširujúca mu funguje bez problémov.
salvosko
22.02.10,13:43
Stratil sa mi v PC úplne zvuk. Nemôžem prehrávať hudbu, skypovať. Mňa druhá strana počuje, no ja ju nepočujem.
Z toho usudzujem:
- zvukova karta funguje, ak by nesla tak ani jeho by nepoculi,
- ovladace tiez asi nebude problem, ide ide zvuk jednym smerom tak by mal ist aj druhym
Chyba bude niekde tu:
- vypadnuty konektor
- zlomeny kabel
- stiseny zvuk v nastaveniach zvuku vo windows
- stiseny zvuk v nastaveniach v specialnom softe k tej zvukovke ktora je tam kde ovladanie zvuku windows ale po inou ikonou
- odisiel na zvukovke koncovy zoslilovac = nic nepocut = treba vymenit (pridat) zvukovku
S BIOSom to ma spolocne len to ze tam sa zvukovka na doske zakazat ale potom by nepoculi ani je.
Chobot
22.02.10,13:43
Ano. Začalo sa to tým, že som pri každom spustení musel zadať dátum a čas. Vymenil so batériu, no zo zvukom sa neudialo nič a stále to nefunguje. Prispúšťaní PC mi vypisuje : the BIOS is not instaled. OS mám windows xp. Naveď ma prosím, kde by som mal najsť žltý trojuholník.

To s tým BIOSom ti vypisuje aj po výmene batérie? A čo sa stane potom, čo ti vypíše, že "the BIOS is not installed"? TO ti vypíše hneď na začiatku, na čiernom monitore?
Vlado40
22.02.10,13:46
Doska nezvykne pýtať bios iba tak.Zrejme tam niečo chýba.

Award BIOS z prostredia windows nerobí problém.
bsbs
22.02.10,13:48
Pri tejto doske je napísané Award BIOS.Ten by mohol ,alebo mal ísť aj s prostredia Windows.Prípadne si stiahni utilitku MSI Live Update , ak je to doska MSI a skús ten bios prehodiť.

Je to táto doska ?

K7N2 Delta-L/ ILSR
Ja som len amatér, takže ako prehodiť bios mi musíš, prosím Ťa bližšie vysvetliť?
Vlado40
22.02.10,13:53
Ja som len amatér, takže ako prehodiť bios mi musíš, prosím Ťa bližšie vysvetliť?

Ak je to naozaj táto doska , ako som sa pýtal a aj Chobot dal odkaz ,tak najprv stiahni a ulož na disk.Ak by to nebola táto doska , tak ten bios neprepíše.Tak stiahni , rozbaľ , klikni na AWFL826B.exe , potom sa riaď pokynmi .Vyberieš ten druhý súbor W6570NMS to je Tvoj nový bios.

Rozbaľ to do nejakého súboru aby si to v pohode našiel

http://eu.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=546
bsbs
22.02.10,13:58
To s tým BIOSom ti vypisuje aj po výmene batérie? A čo sa stane potom, čo ti vypíše, že "the BIOS is not installed"? TO ti vypíše hneď na začiatku, na čiernom monitore?
Áno, hneď na začiatku, keď spúšťam alebo reštartujem . Do PC nikto nezasahoval, neotváral ho. Problémy začali, keď odišla batéria na matičnej doske. Tú som vymenil. Ešte pre doplnenie. V PC mám aj rádio, ktoré si púšťam cez monitor (má repráky). Pri zobrazení rádia na obrazovke sa mi dal zvuk stíšiť aj pomocou posuvného potenciometra na ňom alebo tlačitkami na klávesnici. Teraz sa rádio dá stíšiť alebo zosiliť len pomocou tlačítok na monitore.
Chobot
22.02.10,14:00
Doska nezvykne pýtať bios iba tak.Zrejme tam niečo chýba.

Award BIOS z prostredia windows nerobí problém.

Ja nemám dobré skúsenosti s flashovaním BIOSu z prostredia Windows, preto to nedoporučujem:

http://www.porada.sk/1084066-post13.html
Chobot
22.02.10,14:03
Ak je to naozaj táto doska , ako som sa pýtal a aj Chobot dal odkaz ,tak najprv stiahni a ulož na disk.Ak by to nebola táto doska , tak ten bios neprepíše.Tak stiahni , rozbaľ , klikni na AWFL826B.exe , potom sa riaď pokynmi .Vyberieš ten druhý súbor W6570NMS to je Tvoj nový bios.

Rozbaľ to do nejakého súboru aby si to v pohode našiel

http://eu.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=546

Ešte doplním - stiahni si poslednú verziu (podľa dátumu) ale pozor na presný typ dosky!!!

Po rozbalení nájdeš v stiahnutom dokumente presný postup flashovania BIOSu. Vytlač si ho a postupuj presne podľa neho - ber postup pre WinXP!!! (sú tam popísané aj postupy pre iné verzie Windowsu, tie si nevšímaj).
Chobot
22.02.10,14:04
Áno, hneď na začiatku, keď spúšťam alebo reštartujem . Do PC nikto nezasahoval, neotváral ho. Problémy začali, keď odišla batéria na matičnej doske. Tú som vymenil. Ešte pre doplnenie. V PC mám aj rádio, ktoré si púšťam cez monitor (má repráky). Pri zobrazení rádia na obrazovke sa mi dal zvuk stíšiť aj pomocou posuvného potenciometra na ňom alebo tlačitkami na klávesnici. Teraz sa rádio dá stíšiť alebo zosiliť len pomocou tlačítok na monitore.

A dátum a čas sa ti nevymaže?
Vlado40
22.02.10,14:09
Ak je to táto doska , tak si rovno stiahni aj driver na zvuk.
PotPalo
22.02.10,14:23
A pred tou hláškou "BIOS is not installed" to píše čo? Pokiaľ sa jedná o NETBIOS alebo SCSI BIOS, tak je normálne, že keď nebootuješ zo siete, tak sa BIOS nenainštaluje. Stačí v BIOSe vypnúť bootovanie zo siete a hláška zmizne. Keď si menil batériu na doske, je vhodné v BIOSe zvoliť Load default values, niektoré nastavenia sa mohli zmeniť a preto nejde zvuk.

Ja by som skôr hľadal softwérovú príčinu. Najprv by som odinštaloval a znovu nainštaloval ovládače k zvukovej karte...

Raz som riešil tiež takýto problém, všetko sa tvárilo že funguje, ovládače boli nainštalované, Windows sa tváril, že zvuk hrá, dala sa akože meniť aj hlasitosť, ale aj tak bolo ticho. Bola zlá zvukovka na doske.
bsbs
22.02.10,14:32
Ako som vymenil batériu už to nahadzovať po každom sputení PC nemusím. Práve som stiahol súbory z linku, ktorý si poslal a reštartoval počítač. Stále to nefunguje. Rádio mi funguje na ovládacom panely NVIDIA nForce mi bliká zvuk (pravé a ľavé repro).
Všetky potenciometre sú na maxime ale zvuk z prehrávanej hudby stále nepočuť. Zrejme naozaj odišiel koncový zosilovač?
Vlado40
22.02.10,14:36
Pozri sa do správca zariadení , ak je tam zvukovka v poriadku , tak zrejme doslužila-možno.Pozri sa do windows čo máš predvolené na prehrávanie.Pozri sa na zmiešavač hlasitosti či to nemáš vypnuté tam.Mne sa raz stalo , že na zvukovke bo zapnutý digitálny zvuk.Všetko fungovalo ,blikalo , akurát zvuk nebolo počuť.Tvoja zvukovka má dolby digital.
Chobot
22.02.10,15:12
Ako som vymenil batériu už to nahadzovať po každom sputení PC nemusím. Práve som stiahol súbory z linku, ktorý si poslal a reštartoval počítač. Stále to nefunguje. Rádio mi funguje na ovládacom panely NVIDIA nForce mi bliká zvuk (pravé a ľavé repro).
Všetky potenciometre sú na maxime ale zvuk z prehrávanej hudby stále nepočuť. Zrejme naozaj odišiel koncový zosilovač?

Neviem, ktorý súbor si si stiahol. Ak by to aj boli ovládače, tak nestačí len stiahnuť ovládač do PC a reštartovať PC. Ovládače treba aj inštalovať.

AK sú všetky ukazovatele zvuku na maximum, môžeš mať ešte zapnutú funkciu MUTE - teda stlmenie zvuku. Je to dole vpravo na paneli, keď si klikneš na ikonku reproduktoru. Pozri priložený dokument.
bsbs
22.02.10,15:16
Pozri sa do správca zariadení , ak je tam zvukovka v poriadku , tak zrejme doslužila-možno.Pozri sa do windows čo máš predvolené na prehrávanie.Pozri sa na zmiešavač hlasitosti či to nemáš vypnuté tam.Mne sa raz stalo , že na zvukovke bo zapnutý digitálny zvuk.Všetko fungovalo ,blikalo , akurát zvuk nebolo počuť.Tvoja zvukovka má dolby digital.
Dostal som sa do správcu zariadení. Otvoril som Sound, video and game controllers- všetky pracujú správne. Aspoň je to tam vypísané.
Otvoril som Network adapters. ten sa delí na 1394 Net Adapter (na ňo, je červený krížik - zapol som ho) a na NVIDIA nForce MCP Networking Controller, tiež pracuje správne. Naozaj už neviem , čo urobiť?
Vlado40
22.02.10,15:24
Takže ešte jedna poznámka a už Ti to hádam pôjde , ak je zvukovka v poriadku.Audio Realtek disponuje kontrolou zapojených konektorov.Štandartne je táto funkcia po nainštalovaní zapnutá. t.j. po pripojení konektoru do zdierky je na výber možnosť ,načo sa tento konektor použije.Po nainštalovaní dole vpravo vedľa reproduktora windows by si mal mať aj reproduktor realtek , čo je ovládací panel pre Tvoju zvukovú kartu.
Pozri toto:

Skús vytiahnuť konektor a zapoj ho ešte raz či taký panel vyskočí.Predvolené zariadenie musíš mať speakers nie digital out.
Chobot
22.02.10,15:28
Dostal som sa do správcu zariadení. Otvoril som Sound, video and game controllers- všetky pracujú správne. Aspoň je to tam vypísané.
Otvoril som Network adapters. ten sa delí na 1394 Net Adapter (na ňo, je červený krížik - zapol som ho) a na NVIDIA nForce MCP Networking Controller, tiež pracuje správne. Naozaj už neviem , čo urobiť?

Ešte vyskúšaj:

choď cez START > Ovládací panel > Zvuk a zvukové zariadenia > choď na záložku Zvuk a tam pozri, aké máš predvolené zariadenie. Prípadne urob printscreen toho okienka. AK tam máš vybraté zariadenie, tak klikni v časti Prehrávanie zvuku na Hlasitosť . Otvorí sa ti nové dial. okno a tam pozri, či nemáš tie posuvné gombíky stiahnuté úplne.

Taktiež skontroluj prvú záložku - Hlasitosť, či nemáš stlmený zvuk.
bsbs
22.02.10,15:51
Ešte vyskúšaj:

choď cez START > Ovládací panel > Zvuk a zvukové zariadenia > choď na záložku Zvuk a tam pozri, aké máš predvolené zariadenie. Prípadne urob printscreen toho okienka. AK tam máš vybraté zariadenie, tak klikni v časti Prehrávanie zvuku na Hlasitosť . Otvorí sa ti nové dial. okno a tam pozri, či nemáš tie posuvné gombíky stiahnuté úplne.

Taktiež skontroluj prvú záložku - Hlasitosť, či nemáš stlmený zvuk.
Všetko je hore, nič nie je stlmené
bsbs
22.02.10,15:56
Na zvuk a zvukové zariadenia - vlastnosti som klikol na zvuky. Tam mám v okne Udalostiach programov za ikonou reproduktora napísané Hviezdička a pod týmto je napísané chyba programu. Nevieš, čo to znamená?
Chobot
22.02.10,16:02
Na zvuk a zvukové zariadenia - vlastnosti som klikol na zvuky. Tam mám v okne Udalostiach programov za ikonou reproduktora napísané Hviezdička a pod týmto je napísané chyba programu. Nevieš, čo to znamená?

To neznamená chybu, to sú systémové zvuky. Znamená to, že pri nejakej chybe ti systém dá zvukové znamenie, cinknutie, prehraje nejaký zvuk a pod. Niekedy si aj užívateľ môže definovať tieto zvuky.
Vlado40
22.02.10,16:17
Pozri štart - ovládací panel- mala by tam byť aj ikonka realtek

Ak si v zmiešavači vypneš zvuk na prehrať , alebo zariadenie wawe , tak nepôjde nič.
bsbs
22.02.10,16:26
Takže ešte jedna poznámka a už Ti to hádam pôjde , ak je zvukovka v poriadku.Audio Realtek disponuje kontrolou zapojených konektorov.Štandartne je táto funkcia po nainštalovaní zapnutá. t.j. po pripojení konektoru do zdierky je na výber možnosť ,načo sa tento konektor použije.Po nainštalovaní dole vpravo vedľa reproduktora windows by si mal mať aj reproduktor realtek , čo je ovládací panel pre Tvoju zvukovú kartu.
Pozri toto:

Skús vytiahnuť konektor a zapoj ho ešte raz či taký panel vyskočí.Predvolené zariadenie musíš mať speakers nie digital out.
Ja nepoužívam externé repro. Ja má PC pripojený len monitor, ktorý má zabudované reproduktory. Všetky zvuky idú len cez ne.
Všetkým Vám ďakujem za to, že ste mi chceli pomôcť vyriešiť môj problém. Urobil som asi všetko, čo ste mi radili. Zatiaľ som tam, kde som bol na začiatku.
Vlado40
22.02.10,16:31
Ale to je jedno .A repro v tom monitore je v poriadku.Nemáš mute na monitore.Zapoj si na skúšku slúchadla.
bsbs
22.02.10,16:31
Pozri štart - ovládací panel- mala by tam byť aj ikonka realtek

Ak si v zmiešavači vypneš zvuk na prehrať , alebo zariadenie wawe , tak nepôjde nič.
Takú ikonu tam nemám. Mám tam len Zvuk a zvukové zariadenia a NVIDIA SoundStorm.
Vlado40
22.02.10,16:32
Tak pozri na to NVIDIA SoundStorm.
bsbs
22.02.10,16:40
Ale to je jedno .A repro v tom monitore je v poriadku.Nemáš mute na monitore.Zapoj si na skúšku slúchadla.
Repro v monitore je v poriadku. Stále mi ide z neho rádio. Keď dám CD do jednotky alebo hudba z PC a chcem prehrať muziku, tak mi nejde. V PC mám nainštalované na nejakej doske samostatne rádio zrejme aj s tunerom. Preto ho môžem počúvať. Pred tým, keď mi všetko fungovalo, spustené rádio sa po kliknutí na nejaký hudobný súbor automaticky vyplo, otvoril sa windows media player a hudba začala hrať. Teraz keď kliknem na nejakú muziku rádio sa nevypne i napriek tomu, že sa windows media player otvorí, no muziku nepočuť.
Vlado40
22.02.10,16:45
Repro v monitore je v poriadku. Stále mi ide z neho rádio.

Stále Ti hrá rádio.Tak v čom máš zapojený konektor od monitora , keď Ti to hrá.Máš ten konektor v tej zvukovke.Ak nie tak ho tam zapoj a tak vyskúšaj zvukovku.Možno je chyba v tej doske s tunerom , ktorá to neprepne.
tomim7
23.02.10,14:47
Zvuková karta ide :) Problém bude v ovládačoch skús aktualizovať.Ak nepôjde takto tak reinstal Windowsu :)
Chobot
24.02.10,09:35
Repro v monitore je v poriadku. Stále mi ide z neho rádio. Keď dám CD do jednotky alebo hudba z PC a chcem prehrať muziku, tak mi nejde. V PC mám nainštalované na nejakej doske samostatne rádio zrejme aj s tunerom. Preto ho môžem počúvať. Pred tým, keď mi všetko fungovalo, spustené rádio sa po kliknutí na nejaký hudobný súbor automaticky vyplo, otvoril sa windows media player a hudba začala hrať. Teraz keď kliknem na nejakú muziku rádio sa nevypne i napriek tomu, že sa windows media player otvorí, no muziku nepočuť.

Tak ale toto úplne mení situáciu. Ak máš nejakú rozširovaciu kartu, kde máš aj rádiový tuner, tak je vôbec otázne, ako máš poprepájaný zvuk v PC. Lebo na ZD máš jednu zvukovú kartu a rádio býva väčšinou súčasťou tiež zvukovej karty. Myslím, že buď si niečo odpojil alebo zle zapojil. Skús odfotiť zadný panel, kde vidno, ako máš prepojenú integrovanú zvukovú kartu a tú rozširujúcu, kde máš rádio.

Ešte upresni, aký typ karty je tá, čo máš tam to rádio.
bsbs
25.02.10,06:58
Ospravedlňujem sa, že som sa na čas odmlčal. Musel som sa vzdialiť. Zatiaľ sa mi nepodarilo vyriešiť problém. Urobil som všetko, čo ste mi radili. Predpokladám, že odišiel "koncák" na doske. Prikladám foto o ktoré si ma žiadal Chobot.
bsbs
25.02.10,07:11
Dodatok. Čo sa týka mediálnej dosky je typ TV@nywhere series od MSI. Prikladám jej foto a detail tunera.
Vlado40
25.02.10,13:01
Ospravedlňujem sa, že som sa na čas odmlčal. Musel som sa vzdialiť. Zatiaľ sa mi nepodarilo vyriešiť problém. Urobil som všetko, čo ste mi radili. Predpokladám, že odišiel "koncák" na doske. Prikladám foto o ktoré si ma žiadal Chobot.

Takže ten čierny kábel s jednou zelenou koncovkou ,ktorý prepája zvukovku na doske s tou zvukovkou na ktorej je rádio odpoj . Do zelenej zdierky Tvojej zvukovej karty , ktorú máš zabudovanú na doske zapoj konektor od monitora.Vyskúšaj ak to bude hrať , tak zvukovka na doske je v poriadku ak nie , tak odišla.
bsbs
25.02.10,13:31
Takže ten čierny kábel s jednou zelenou koncovkou ,ktorý prepája zvukovku na doske s tou zvukovkou na ktorej je rádio odpoj . Do zelenej zdierky Tvojej zvukovej karty , ktorú máš zabudovanú na doske zapoj konektor od monitora.Vyskúšaj ak to bude hrať , tak zvukovka na doske je v poriadku ak nie , tak odišla.
Ja som tie káble ešte pred zverejnením môjho problému skúšal poprepájať, vymeniť a pod. Zrejme naozaj odišla zvuková karta. Teraz neviem, či sa dá vymeniť alebo nahradiť za inú, nakoľko sa jedná o starú matičnú dosku, či iné riešenie?
Vlado40
25.02.10,13:37
Ja som tie káble ešte pred zverejnením môjho problému skúšal poprepájať, vymeniť a pod. Zrejme naozaj odišla zvuková karta. Teraz neviem, či sa dá vymeniť alebo nahradiť za inú, nakoľko sa jedná o starú matičnú dosku, či iné riešenie?


Vymeniť nie , kúpiť novú do PCI slotu áno , ak ešte máš voľný PCI slot.Jeden voľný tam vidieť.
bsbs
25.02.10,13:59
Vymeniť nie , kúpiť novú do PCI slotu áno , ak ešte máš voľný PCI slot.Jeden voľný tam vidieť.
Vieš mi poradiť aj presný typ karty, ktorá by tam pasovala ? Podľa čoho ju mám vybrať? Nemám s tým vôbec skúsenosť.
Vlado40
25.02.10,14:05
Vieš mi poradiť aj presný typ karty, ktorá by tam pasovala ? Podľa čoho ju mám vybrať? Nemám s tým vôbec skúsenosť.

Zrejme ju budeš mať zapojenú ako doteraz , spojenú s rádio-kartou , tak Ti stačí obyčajná , záleži na Tebe koľko chceš investovať.Kúp si jednu s týchto značiek a budeš spokojný.Samozrejme iba do PCI slotu nie PCI-e , ten zrejme nemáš.
http://www.datacomp.sk/pc-komponenty-zvukove-karty-interne_c2613.html?stishowtype=1&scaid=25&scaid=39
bsbs
25.02.10,14:14
Zrejme ju budeš mať zapojenú ako doteraz , spojenú s rádio-kartou , tak Ti stačí obyčajná , záleži na Tebe koľko chceš investovať.Kúp si jednu s týchto značiek a budeš spokojný.Samozrejme iba do PCI slotu nie PCI-e , ten zrejme nemáš.
http://www.datacomp.sk/pc-komponenty-zvukove-karty-interne_c2613.html?stishowtype=1&scaid=25&scaid=39
Ak tomu dobre rozumiem, priamo vo zvukovej karte je aj rádio?
Vlado40
25.02.10,14:17
Ak tomu dobre rozumiem, priamo vo zvukovej karte je aj rádio?


Tebe stačí aj bez rádia , Ty už rádio kartu máš , ale sú aj také.Nezabudni si potom Tvoju kartu , ktorú máš na základnej doske v BIOSE vypnúť.To urob hoci aj teraz , aj tak je zrejme nefunkčná.
bsbs
25.02.10,14:29
OK. Veľmi pekne Ti ďakujem ako aj všetkým, čo mi chceli pomôcť môj problém vyriešiť.
Chobot
25.02.10,14:51
Ospravedlňujem sa, že som sa na čas odmlčal. Musel som sa vzdialiť. Zatiaľ sa mi nepodarilo vyriešiť problém. Urobil som všetko, čo ste mi radili. Predpokladám, že odišiel "koncák" na doske. Prikladám foto o ktoré si ma žiadal Chobot.

Vidím, že problém bude práve tam v tých prepojeniach. Ja mám tiež tú TV kartu, a mám to zapojené tak, že výstup z TV karty je zapojený do konektoru Line-in na PC. Má to výhodu v tom, že si môžeš nastaviť v PC pomer hlasitosti rádia a iných zariadení.

Teraz to máš zapojené tak, ak dobre vidím, že výstup z PC máš na vstupe do TV karty a z TV karty máš výstup do reprákov. Neviem, čo všetko si už odskúšal, čo ti radil Vlado (s tým poprepájaním káblov) ale ak naozaj nefunguje zvuk, tak rozširujúca zvuk. karta bude dobré riešenie. Nemusíš kupovať novú, môžeš aj na inzerát :

http://pc.bazos.sk/sound/?order=1

ALe ako som pozeral, aj nové sú už od 6-7 EUR.

Ešte doma pozriem všetky prepojenia, veď mám tú istú ZD aj TV kartu.
Vlado40
25.02.10,14:56
Teraz som si všimol lepšie.

Výstup zvuku z Tvojej zvukovej karty na základnej doske je zelená zdierka.Tú ani nevidno na obrázku.

Ty máš ten káblik v zdierke modrej a to je vstup IN.

Mal si monitor zapojený v zelenej zdierke na zvukovke , ktorú máš na základnej doske ?

Podľa zapojenia Tebe z tej prídavnej karty ide zvuk rádio do Tvojej zvukovky na základnej doske do vstupu IN.

Kde máš vlastne konektor od monitora zapojený.
Veď tá prídavna karta je vlatne karta s TV tunerom .Tak zrejme nemáš výstup zvuku zapnutý z Tvojej zvukovky ale z TV karty.Alebo sa mýlim ?


Som z toho teraz trošku jeleň ale ešte jedna rada.

Vypni PC. Vyber tú prídavnu kartu.Zapoj monitor do zelenej zdierky na zvukovke.Ak bude v PC iba jedna zvukovka , tak ju Windows zapne ako predvolenú.Ak to potom nepôjde tak ...
bsbs
25.02.10,15:45
Áno. Už to funguje. Kábel z monitora mal ísť hore do zelenej zdierky hore. A do zelenej dole (viď foto) mal ísť prepojovací káblik zvukovka
a rádio. Ja som prepájal všetko možné len kábel z monitoru zostal stále dole, v rádiu. Ešte raz ďakujem.
Vlado40
25.02.10,15:50
Áno. Už to funguje. Kábel z monitora mal ísť hore do zelenej zdierky hore. A do zelenej dole (viď foto) mal ísť prepojovací káblik zvukovka
a rádio. Ja som prepájal všetko možné len kábel z monitoru zostal stále dole, v rádiu. Ešte raz ďakujem.

BINGO.

PS. Daj si to tichšie , vyrušuje ma to.
salvosko
25.02.10,18:44
Takze kable boli zle zapojene co som pisal uz na zaciatku ;)
sfinks
27.03.10,06:56
Lol ze nieje naistalovany BIOS ... dalsi expert :)