nedielka
22.02.10,13:19
Dobry den prajem. Chcem sa opytat, kolko sa tak asi pohybuje plat zacinajucej uctovnicky v ZA? Je to na zivnost. A chcem sa este opytat,ake by ste poradili knihy alebo ucebnice na zaciatok uctovania? Dakujem Vam velmi pekne.
nedielka
22.02.10,12:24
a este .Mam narok na stravne listky?
Zoltán Kovács
22.02.10,12:26
Tak teraz zamestnanec na trvalý prac pomer so všetkým čo k tomu patrí (teda aj stravné lístky!, alebo živnostník.
Nepleťme pojmy s dojmami.
JarkaL
22.02.10,12:27
Píšeš, že to bude na živnosť, teda nemáš nárok ani na plat, ani na stravné lístky. Nebudeš dostávať mzdu, ale budeš fakturovať a bude Ti uhradená faktúra za Tvoje služby.
Ako živnostníčka máš právo si dávať do nákladov stravné ( 3.60 €) za každý odpracovaný deň, ale musíš mať doklad o úhrade za jedlo v reštaurácii (nemôžeš mať doklad o kúpe rožkov, šunky a pod.).
andreaS
22.02.10,12:48
je mi zahadou ako chces samostatne uctovat ked nevies rozlisit takuto zakladnu vec...

ospravedlnujem sa, ale nie je to utok, len ma coraz viac prekvapuje odvaha ludi vrhnut sa na uctovanie... nie je to malina...
nedielka
22.02.10,13:26
No samostatne nebudem uctovat..uz som tam bola pol roka na absolventskej praxi..robila som jednoduche ucto..bolo to skor nahadzovanie dokladov..a teraz bude samostatne uctovat, s tym ze budem mat konzultantku na ucto..A to s tym platom..prepac, pomylila som sa..
JarkaL
22.02.10,13:28
nedielka
22.02.10,13:29
Viete mi poradit aj nejake knihy?
veronikasad
22.02.10,13:32
Viete mi poradit aj nejake knihy?
skús pozrieť - nie je to síce kniha

http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html?highlight=svokrina+kuchy%F2a
ekopo
22.02.10,13:50
Johanka
22.02.10,18:11
No samostatne nebudem uctovat..uz som tam bola pol roka na absolventskej praxi..robila som jednoduche ucto..bolo to skor nahadzovanie dokladov..a teraz bude samostatne uctovat, s tym ze budem mat konzultantku na ucto..A to s tym platom..prepac, pomylila som sa..
Pri takomto luxuse by som sa skôr spýtala, koľko mám zaplatiť za to, že mi je umožnené pri niekom sa niečo naučiť ;).

Aký máš predmet činnosti v ŽL ?
nedielka
22.02.10,19:08
No ale pozri..na druhej strane, sefko ma klientov a ziadnu uctovnicku..tak nie je to z jeho strany dobry tah? zaplati mne..ako zacinajucej,ktora si bude musiet so vsetkym poradit a sem tam konzultantku.....hm????
andreaS
22.02.10,19:13
:eek::mee:

tomu sa hovori vdaka ze sa mozes ucit a mat aj svojich vlastnych klientov...

sak nevadi, na porade poradia zadarmo, naco ti vobec treba konzultantky...
nedielka
22.02.10,19:16
to malo byt sarkasticke? tak porad, ako sa zacina s uctovnictvom-.. uctov.firmy Ta nechcu, lebo nemas prax..a ako mas teda ziskat tu prax?
Xanti
22.02.10,19:21
to malo byt sarkasticke? tak porad, ako sa zacina s uctovnictvom-.. uctov.firmy Ta nechcu, lebo nemas prax..a ako mas teda ziskat tu prax?
Heeeeeej nedielka,
nič v zlom. Tu každý rád poradí, je tu množstvo tém. A myslím si, že namiesto urážania sa, si radšej sadni a čítaj a čítaj a ešte raz čítaj.

Ak natrafíš na niečo čomu nerozumieš opýtaj sa. Ale naozaj čakáš, že sa Ti každý hodí k nohám a bude ťa učiť základné veci?
Prelúskaj poradu, je to studnica múdrosti. Múdrosti nás všetkých, a predsa len viac hláv viac rozumu.

Prajem Ti hodne šťastia pri vykonávaní tak náročného povolania ako je účtovníctvo.
andreaS
22.02.10,19:23
stacilo by byt trosku vdacna a zacat studovat informacie ktore mas tu na porade uplne zadarmo... chciet sa samovzdelavat...

nikto uceny z neba nespadol... ani ja neviem vsetko... postupne som sa stretla s roznymi problemami a tiez si ich rada odkonzultujem pre pokoj v dusi... ale ked ziadam o radu resp. ma niekto bude platit s tym ze vie ze nie som zbehla a bude mi platit aj konzultantku tak by som mu nohy ruky bozkavala a nie hladala kde hned zo zaciatku ryzovat a kolko zato budem mat... vedomosti su na nezaplatenie... prax a teoria su dve rozne veci...

mne bola skolou zivota praca pod auditorskou firmou... oni fakturovali klientovi istu sumu a moja odmena z toho bola tak na urovni 20% ale z objemu prac som urobila tak 75% ... ale moje plus natom bolo, ze som sa mohla ucit... vdaka tomu som prisla na svoj system a svoje postupy prace... a aj ked pre nich uz davno nerobim som im zato vdacna...
nedielka
22.02.10,19:30
Ja naozaj nic necakam, slusne som sa opytala..a už tri mesiace sledujem tuto poradu..nejdem do nicoho len tak bezhlavo..pol roka som tam tiez makala a nic som zato nemala..len sladke recicky..a nestazujem sa- teraz som dostala sancu ,tak ju chcem vyuzit, it is all...prepac za opytanie..
Jarka 1
22.02.10,19:39
to malo byt sarkasticke? tak porad, ako sa zacina s uctovnictvom-.. uctov.firmy Ta nechcu, lebo nemas prax..a ako mas teda ziskat tu prax?


Ak Ťa účtovníctvo naozaj baví a chceš sa ním živiť, musíš mu venovať veľmi veľa času. Doporučujem videoškolenia týkajúce sa JÚ a ak má šéfko aj zamestnancov, tak si celkom určite zaplať Draka tu na Porade. Môžem Ťa ubezpečiť, že vzdelávať sa budeš musieť neustále. Ja som v živote nikdy nepracovala v žiadnej firme, nikdy som nemala možnosť zobrať si z každej firmy to, čo bolo dobré. Nikto mi v živote nič hotové neukázal, čo sa týka účtovníctva. Dlho som pracovala v úplne inom zamestnaní. Všetko, čo doteraz viem ma stálo hodiny a hodiny študovania na Porade. Budem Ti držať palce, aby si to zvládla.
nedielka
22.02.10,19:48
Ďakujem Jarka, uctovnictvo ma bavi, aj studujem externe ucto,ale prax je ina,co ma vsak myli je ,ze v tej firme uz boli 3uctovnicky( ale tak max.tam stravili 4hodiny za tyzden)..kazda mala iny system..napr.dnes mi ta moja konzultantka vravi,ze vsetky interne doklady su zle..ze platba kartou ide cez pokladnu.,ale to tu nechcem rozpisovat..proste len som chcela vediet ako je take uctovnictvo ohodnotene..vdaka..pekny vecer prajem