marčelina
22.02.10,13:40
Zdravím poraďákov a prosím o radu. Dostala sa mi do rúk faktúra za revízie plynových zariadení. Kontrolou IČ na zrsr.sk som ale zistila, že dodávateľ /myslím tým názov dodáteľa/ uvedený na faktúre je úplne iný ako názov prislúchajúci danému IČ. V názve dodávateľa /na faktúre/ je síce napísané, že ide o združenie, ale nemalo by mať aj to združenie svoje IČO? http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Ak sa blbo pýtam tak sorry. Srdečná vďaka.
Zoltán Kovács
22.02.10,12:45
Združenie vystavuje doklady na meno osoby, ktorá je poverená s vedením účtovníctva. Teda aj IČO by malo byť tej poverenej osoby.
marčelina
22.02.10,13:00
Zatiaľ vďaka, ale mám ešte jednu otázočku. Ak ide o vyhradené technické zariadenie a dodávateľ, ktorý má dané IČO takúto činnosť vôbec nemá v predmete podnikania.
Zoltán Kovács
22.02.10,17:33
Zatiaľ vďaka, ale mám ešte jednu otázočku. Ak ide o vyhradené technické zariadenie a dodávateľ, ktorý má dané IČO takúto činnosť vôbec nemá v predmete podnikania.

Je možné, že iný člen združenia má uvedenú činnosť v živnostenskom oprávnení. A zhodou okolnosti ten, ktorý je poverený s vedením účtovníctva túto činnosť nemá.