hesty
22.02.10,14:35
Ahojte, na buduci tyzden sa v parlamente bude prerokovavat novela Zakona o rodine, v ktorej je moznost zavedenia striedavej starostlivosti rodicov o deti po rozvode.
Z tohto dovodu hladam vsetky informacie dostupne na Slovensku - diplomovky, prace alebo akekolvek studie, ktore by sa touto temou zaoberali... Viete mi poradit, ako sa k nim dopracovat a kde mam hladat?

Vopred velmi pekne dakujem!
monika74
24.02.10,08:38
skus si prezriet na masarykovej univerzite

http://is.muni.cz/tema/?isshlret=rozvod%20deti;isshlv=tthesis;issradit=;i sssubm=1;issstr=0

pripadne na sme.sk su zverejnene nejake diplomovky
Stano258
25.02.10,20:45
Skús toto
www(.)iustin(.)cz
píšem to takto preto, že iným spôsobom sem neviem dať odkaz na web stránku
ritzo
22.07.10,20:00
zdravim vsetkych..nenasiel som inu temu ohladom striedavej starostlivosti ani google mi jednoznacne nedal odpoved tak sa chcem spytat ci je uz zakon o striedavej starostlivosti o dieta platny a ucinny.. teda ci je mozne uz taky navrh na sud podat?..dakujem
zdenka131
22.07.10,21:34
Novela zákona o rodine

Dňa 20. 5. 2010 vyšiel v čiastke 88/2010 Zbierky zákonov SR zákon č. 217/2010 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Novela zavádza tzv. striedavú starostlivosť o dieťa. Ak sú obidvaja rodičia spôsobilí dieťa vychovávať a ak majú o osobnú starostlivosť o dieťa obidvaja rodičia záujem, tak súd môže zveriť dieťa do striedavej osobnej starostlivosti obidvoch rodičov, ak je to v záujme dieťaťa a ak budú takto lepšie zaistené potreby dieťaťa. Ak so striedavou osobnou starostlivosťou súhlasí aspoň jeden z rodičov dieťaťa, tak súd musí skúmať, či bude striedavá osobná starostlivosť v záujme dieťaťa.
zdenka131
22.07.10,21:36
ivka70
23.07.10,05:45
Zakon je ucinny od 1.7. 2010, velmi pochybujem , ze na Slovensku najdes o tejto teme diplomovku.
Striedava starostlivost bola uz skor mozna v inych krajinach,takze ak nejake prace existuju, bude potrebne googlit v anglictine.