Danka Kosibová
29.07.04,14:01
....stretol sa niekto s takouto situaciou,Prehľad o zrazených preddavkoch dane z príj. FO zo zav.č......bol podany za 4 stvrtrok 2003 dna 31.12004, teda nie do 30 dni ako to ustanovuje zakon. Danovy urad na základe toho vyrubil pokutu 2000 Sk. Vie mi niekto prosim napisat na základe akeho predpisu to danovy urad urobil. Dotycnej uctovnicke, co sa to stalo, uctuje 20 firiem, skuste si to zratat 20x2000 Sk..... Viete navrhnut nejake riesenie? vopred dakujem a prosim je to dost surne....
Zuzana210
29.07.04,12:07
Podľa mňa to bola pokuta podľa zákona o správe daní a poplatkov. Stalo sa mi také pri DPH. Podali sme odvolanie, že človek, ktorý je zodpovedný za podávanie priznania bol PN, ale nepochodili sme. Iný konateľ zase išiel odovzdať DPH o 1 deň neskôr, ale aj s bonbonierou pre pani na podateľni, takže pokuta nebola :)))
Nika
29.07.04,12:11
Je to podľa zákona o správe daní a poplatkov par.35 ods.6.
Katty
29.07.04,12:30
Nám tiež prišla raz pokuta 2000Sk za to že daň.priznanie za DPH bolo podané o deň neskôr ako malo a pritom peniaze boli uhradené včas... len za to že na obálke nebol správny dátum podania, odvtedy si dávam na toto pozor a radšej vyhľadám ešte nejakú poštu čo je dlhšie otvorená ako do 18h ...
SlavkaS
29.07.04,12:36
Je to podľa zákona o správe daní a poplatkov §35 ods.6, je na stránke www.zbierka.sk č.609/2003.Aj napriek tomu, že dávam svojim zákazníkom prehľady načas oni si svoje povinnosti neplnia. Moja zakazníčka tiež dostala pokutu za nepodanie prehľadu za 4.Q/2003, boli sme ohľadom toho aj na DÚ, že zákon nadobudol účinnosť až 1.1.2004 a výkaz sa týka r.2003, ale nepochodili sme, nuž teda podali sme žiadosť o zníženie pokuty za ktorú sme zaplatili 500,-Sk poplatok.
Zatiaľ sa nám Dú nevyjadril.
Toľko moje skúsenosti s §35 ods.6
Danka Kosibová
29.07.04,12:45
dakujem Vám vsetkym za postrehy a rady, i ked tu je tazko nieco radit :) danovy urad ako vidim v tejto otazke nepusti. I ked je to hlupost, za takyto prehlad, co ma viac-menej iba info ucel....je to neadekvatna pokuta...podla mna
ekin
29.07.04,17:28
ked citam vase skusenosti, tak hned zrychlujem vypisovanie tohto tlaciva... skutocne je to tak, ako pise danka kosibova - nie je to ani dolezite tlacivo, snad uhrada je vaznejsie porusenie. Keby len tolko starosti sme mali!!!
Ja len potichucky budem dufat, ze snad som tento rok neurobila ziadne neskorsie podanie, lebo by mi na pokuty padol cely mesacny prijem.
elPi
29.07.04,17:43
Pri novelizáciach a nových zákonoch v oblasti účtovníctva, daní a ich správy, uskutočnených za posledné roky sa všetky pôvodné znenia typu :
"správca dane môže uložiť/vyrubiť pokutu/penále až do výšky XXXXX"
zmenilo na:
"správca dane uloží / vyrubí ... vo výške XXXX",
preto tu vo väčšine prípadov ani nie je možnosť uvažovať o odpustení alebo znížení.
Odporúčam:
- nakúpiť bonboniéry, alebo
- nájsť si na DÚ frajerku, krsnú, svokru, kmotru a pod., alebo
- všetko podávať načas.
Zuzka
29.07.04,18:13
elPi vďaka za odporúčanie, hmm ... zostáva mi všetko podávať načas.:)
marika1
29.07.04,18:41
Všetko sa snažíme podávať načas. Hlavne DPH, to naozaj dávajú pokuty nekompromisne. Ale s tými prehľadmi ste ma aspoň upozornili, že je to 30 dní. Doteraz som z toho nerobila problém. Zajtra je 30-teho. Popozerám všetky vypísané prehľady aký je tam dátum. Zatiaľ na toto pokuta neprišla nikomu. Ale dávajte radšej všetky prehľady načas, aj keď viete, že nie sú úplne OK. Za dodatočné alebo keď vás zavolajú, že je niečo zle vypísané, nie sú pokuty žiadne alebo omnoho menšie ako tých 2000,- Sk.
Danka Kosibová
04.08.04,07:42
takze rozhodnutie o ulození pokuty uz ma znama na stole, prosim o nejaky vzor odvolania sa proti tejto pokute. Mozno to neprejde, no za pokus to stoji. Viem, ze nehladia na zdravotne problemy(bola vazne chora 2 mesiace hospital. v nemocnici), no je to individuálne posudenie a riaditel DU povedal, nech to predlozi pisomne s dokladmi....
ZuzanaA
04.08.04,07:55
Moja suseda z budovy z práce, podávala prehľad 2.8.! Vraj telefonovala s pracovníčkou DU a tá jej povedala, že može byť aj v ten pondelok, lebo 31. bolo v sobotu. Tak to už je podľa mňa dosť veľká nevedomosť pracovníčky DU, veď prehľad sa nepodáva do konca nasl. mesiaca po skončení štvrťroku ale do 30 dní!! Tak ktovie či sa tým budú zapodievať na DU a dajú jej pokutu, alebo sa nič nestane.

Vzor odvolania nemám, ja by som jednoducho napísala ten skutočný dôvod (podľa mňa je dosť vážny, aj keď DU to naozaj nemusí zaujímať, ale možno sa zľutujú), a možno by som tam ešte uviedla, že doteraz si firma plnila svoje povinnosti voči DU stále načas (pravdaže ak to tak bolo) :-))