miklova
22.02.10,17:06
dobrý deň, som učiteľka na l.st.ZŠ. Potrebujem poradiť s nasledovným problémom - začala som študovať v rámci projektu ŠPÚ modernizácia školstva s rozšírením výuky CJ konkrétne AJ, zaujímalo by ma či nám po ukončení budú pridelené kredity za štúdium ktoré môžem využiť na l. atestačnú skúšku, resp. začala som s týmto štúdiom preto, lebo pôvodná informácia bola že štúdium bude ako náhrada l. kv. skúšky, na KŠÚ mi nevedia potvrdiť tieto informácie - začarovaný kruh? Prosím o radu - veeeeeeeeeeeeeľmi pekne ďakujem
pe.pe
22.02.10,16:29
dobrý deň, som učiteľka na l.st.ZŠ. Potrebujem poradiť s nasledovným problémom - začala som študovať v rámci projektu ŠPÚ modernizácia školstva s rozšírením výuky CJ konkrétne AJ, zaujímalo by ma či nám po ukončení budú pridelené kredity za štúdium ktoré môžem využiť na l. atestačnú skúšku, resp. začala som s týmto štúdiom preto, lebo pôvodná informácia bola že štúdium bude ako náhrada l. kv. skúšky, na KŠÚ mi nevedia potvrdiť tieto informácie - začarovaný kruh? Prosím o radu - veeeeeeeeeeeeeľmi pekne ďakujem


Ak ide o vzdelávanie, ktoré bolo podľa predpisov platných pred 1.11.2009 uznávané ako náhrada I.KS a bude ukončené po 1.11.2009, je uznané ako 1. atestácia (§61 ods.11 zákona 317). Ak je pravda, čo vám povedali, a síce že toto vzdelávanie je náhradou za I.KS, platí čo som uviedol. Ak by ste už I.KS mali, už by ste len mohli dúfať, že poskytovateľ požiada o akreditáciu do 28.2.2010 a získate kredity.
Treba si teda overiť, ako to na začiatku vzdelávania bolo, či bolo skutočne považované za náhradu I.KS.