kisko@inmail.sk
22.02.10,19:26
Dobrý deň,manželka pol roka po sobáši začala robiť problémy.Pred manželstvom som nadobudol dom.Manželka má v ňom trv. pobyt,máme ročného syna,manželka je pred pôrodom.Zavolala políciu že som sa jej vyhrážal vyhodením z domu.Nemala na to dôkaz a pravdaže klamala.Policajti ma vypočuli a postúpili to úradu-manželka sa nedostavila na jednanie,aj keď bola v budove.Uzavreli to nakoľko žena neprišla.Odmieta mi dať syna-zavolala políciu,že si chcem zobrať syna-vysvetlili jej že nemá na to právo brániť mi v styku so synom.Vyhadzovala známich s môjho domu.Robí vysoké účty za plyn-oproti roku 2009 budem doplácať minimálne 1500 eur.Má vysoké účty za telefón.Od 1.1.2010 bývam na ubytovni v mieste pracoviska nakoľko som to psychicky doma nevydržal.Moje príjmy nepostačujú na výdavky a bojím sa že príde exekútor-neplatím elektriku zatiaľ
Poprosím Vás o radu:ako ju dostanem s domu-môjho,aby som ho vedel predať a či bude mať nárok na získané peniaze
Ako docielim vysúdenie aspoň syna
či môžem predať auto ktoré sme nadobudli počas manželstva aj bez jej súhlasu-aby som vedel zaplatiť plyn
Keď neplatím elektriku,vypnú ma,či môžem byť nejako postihnuteľný
Aj keď to vyzerá že som chra..ň-nieje to tak
Za odpovede vám ďakujem
Melnick
22.02.10,18:32
Aj keď to vyzerá že som chra..ň-nieje to tak

Nemyslíme si to . ;) Aj ženy vedia niekedy byť .... nech Ťa nepomýli môj nick - som žena.
:) neboj sa určite sa nájde odborník čo Ti odpovie a aj poradí .
Xanti
22.02.10,18:33
No riadne blbá situácia.
Môžeš svojej ex zrušiť trvalý pobyt v dome, nie však deťom. Potom bude tvoja ex v dome po rozvode neoprávnene.
Vyzvala by som ju doporučeným listom do vlastných rúk na opustenie nehnuteľnosti

zdroj: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obciansky-zakonnik/

§ 126
(1) Vlastník má právo na ochranu proti tomu, kto do jeho vlastníckeho práva neoprávnene zasahuje; najmä sa môže domáhať vydania veci od toho, kto mu ju neprávom zadržuje.

A čo sa týka auta potrebuješ na to jej súhlas, lebo patrilo do BSM, takže s ním nemôžeš volne disponovať.
A elektriku, no neviem ale malo by byť aj v jej záujme aby šetrila. Lebo ak vypnú elektriku len ona a deti to pocítia ak bude nadalej žiť v tom dome.
arizona
22.02.10,18:38
Tak čí je to vlastne dom? Kto je napísaný ako majiteľ na LV ? Ak iba Ty, lebo píšeš, že si ho nadobudol pred vstupom do manželstva a si rozvedený, zruš manželke trvalý pobyt a obývaj ho Ty.
..ona sa musí vysťahovať, ale môže žiadať vyplatiť z peňazí, ktoré ste počas manželstva do domu investovali. (opravy a pod.)
Ak si vlastníkom , môžeš dať predsa odpojiť energie a telefón , skôr ako sa ti účty vyšplhajú vyššie.
kyblik
22.02.10,18:43
Ak Ti odpoja elektrikári (plynári, vodári) hodiny pre neplatenie, automaticky Ti pre porušenie zmluvných podmienok zrušia zmluvu. Následne Ti príde finančné vyrovnanie. Toto odporúčam zaplatiť. Ďalšiu zmluvu nerob, dom bez energetických sietí je prakticky k ničomu. Následne zavolaj sociálku - nech vidia v akých podmienkach dieťa žije a žiadaj o zverenie do opatery. Ak máš dom na liste vlastníctva nemáš sa čoho báť...

PS: prestaň platiť všetko čo je na Tvoje meno, zruš všetky zmluvy, telefóny...
Stanislav 1975
22.02.10,18:45
Nemyslíme si to . ;) Aj ženy vedia niekedy byť .... nech Ťa nepomýli môj nick - som žena.
:) neboj sa určite sa nájde odborník čo Ti odpovie a aj poradí .

Suhlasim s majkou,ale ja idem este dalej i ked si uvedomujem ze budem vylampickovany-taka mrcha zena vie narobit ovela viac problemov,svinstiev a podvodov ako muz,predsa len muzi su podla mna otvorenejsi a najma nedokazu byt tak falosny ako zeny-aby ste na mna hned kocky nezautocili-pisem o mrcha zenach,ktore su schopne vsetkeho,dokonca partnera krivo obvinit zo sexualneho zneuzivania dietata(bohuzial toto sa stalo mojmu kamaratovi)
Stanislav 1975
22.02.10,18:59
Suhlasim s majkou,ale ja idem este dalej i ked si uvedomujem ze budem vylampickovany-taka mrcha zena vie narobit ovela viac problemov,svinstiev a podvodov ako muz,predsa len muzi su podla mna otvorenejsi a najma nedokazu byt tak falosny ako zeny-aby ste na mna hned kocky nezautocili-pisem o mrcha zenach,ktore su schopne vsetkeho,dokonca partnera krivo obvinit zo sexualneho zneuzivania dietata(bohuzial toto sa stalo mojmu kamaratovi)

A len doplnim ak zena niekoho obvini zo sexualneho zneuzivania tak v momente ten muz ide do vazby-a ked pisem v momente tak myslim v momente-bez dokazov,bez vsetkeho a ked sa nakoniec ukaze po polroku pravda ale chlapik tam pol roka nevinne sedi a uz nikdy nebude mat taky zivot ako predtym.aj tohoto su niektore zeny-hyeny schopne :(,toto by chlap nedokazal.
Darina1234
22.02.10,19:03
Vzajomne ubližovanie sa neda rozlišit na mužov a ženy.
kisko@inmail.sk
23.02.10,19:27
Ďakujem všetkým ktorý mi poradili a poradia.
kisko@inmail.sk
23.02.10,19:32
Podla info,ktoré som našiel na nete sa trv. pobyt nedá zrušiť manželke aj keď som vlastník domu len ja.Alebo?
arizona
23.02.10,19:35
Podla info,ktoré som našiel na nete sa trv. pobyt nedá zrušiť manželke aj keď som vlastník domu len ja.Alebo?
Manželke nie, ale si písal, že si rozvedený...takže už nie je Tvoja manželka ;););)
Xanti
23.02.10,19:35
Podla info,ktoré som našiel na nete sa trv. pobyt nedá zrušiť manželke aj keď som vlastník domu len ja.Alebo?Manželke nie, a vy nie ste rozvedený? Už nie je tvojom manželkou. Deťom nemôžeš zrušiť trvalý pobyt.
Stanislav 1975
23.02.10,19:45
Manželke nie, a vy nie ste rozvedený? Už nie je tvojom manželkou. Deťom nemôžeš zrušiť trvalý pobyt.

Niesu rozvedeni,cakaju teraz akurat babatko-nepochopim,co mlada teraz vymysla rozbroje-teraz,co by rodinka mala drzat pokope...
Xanti
23.02.10,19:48
Niesu rozvedeni,cakaju teraz akurat babatko-nepochopim,co mlada teraz vymysla rozbroje-teraz,co by rodinka mala drzat pokope...
Stanko čítaj,
manželka pol roka po rozvode ....

Oni sú rozvedený.
Stanislav 1975
23.02.10,19:52
Stanko čítaj,
manželka pol roka po rozvode ....

Oni sú rozvedený.

Tak ja potom neviem kmotra,lebo ju oslovuje ze manzelka-ale zasa asi mas pravdu,teraz kukam,ze su rozvedeni...
Xanti
23.02.10,19:53
Tak ja potom neviem kmotra,lebo ju oslovuje ze manzelka-ale zasa asi mas pravdu,teraz kukam,ze su rozvedeni...
No ja by som povedala, že to manželka je ešte silou zvyku.
Naučí sa časom aj ex hovoriť. :D mimotemy
Laco-monter
23.02.10,20:06
Ja tomu nerozumiem ako ľudia "spolunažívajú".
Šak jeden moj kamarát sa presne kvoli tomu neoženil z partnerkou, aby nemala nárok na jeho majetok, ak by sa rozišli.
A tak sa aj stalo , ONA začala vymýšľať , a ON otvoril dvere a povedal jej , VYPADNI Z MOJHO BYTU, a ONA musela odísť prakticky v tom,čo mala na sebe.(!)
Samozrejme ,že to je extremny príklad, ale skutočne sa to stalo.
Uvádzam tento príklad preto aby som zdoraznil,že stale treba všetko zvažovať, a nad všetkým premýšľať.
Nie ako povedal jeden,že keď sa k..kt postaví, hneď sa rozum zastaví...
kisko@inmail.sk
23.02.10,20:12
Pardon,dal som preklep.Nie pol roka po rozvode,ale sobáši.Sme ešte manželia.
Xanti
23.02.10,20:15
Pardon,dal som preklep.Nie pol roka po rozvode,ale sobáši.Sme ešte manželia.
Tak to potom nemôžeš zrušiť trvalý pobyt, ani ju vysťahovať na ulicu. Bohužial kým sa nerozvedieš.

Peniaze, ktoré míňa nie sú tvoje. Sú vaše spoločné.
Stanislav 1975
23.02.10,20:27
Tak ja potom neviem kmotra,lebo ju oslovuje ze manzelka-ale zasa asi mas pravdu,teraz kukam,ze su rozvedeni...

Kmotra,tak predsa niesu rozvedeni :)
Stanislav 1975
23.02.10,20:31
Pardon,dal som preklep.Nie pol roka po rozvode,ale sobáši.Sme ešte manželia.

Kisko,mozem mat jednu indiskretnu otazku? Predsa len ma zarazilo,ze takto to dopadlo 6mes.po sobasi a este ked cakate babo-co sa medzi vami stalo?
kyblik
24.02.10,17:15
Tak ja potom neviem kmotra,lebo ju oslovuje ze manzelka-ale zasa asi mas pravdu,teraz kukam,ze su rozvedeni...

mimotemy

Stando, a ako to máte...? Vy ste rodina pokrvná, či duchovná..:D
Poola
24.02.10,17:45
Dobrý deň,manželka pol roka po sobáši začala robiť problémy.Pred manželstvom som nadobudol dom.Manželka má v ňom trv. pobyt,máme ročného syna,manželka je pred pôrodom.Zavolala políciu že som sa jej vyhrážal vyhodením z domu.Nemala na to dôkaz a pravdaže klamala.Policajti ma vypočuli a postúpili to úradu-manželka sa nedostavila na jednanie,aj keď bola v budove.Uzavreli to nakoľko žena neprišla.Odmieta mi dať syna-zavolala políciu,že si chcem zobrať syna-vysvetlili jej že nemá na to právo brániť mi v styku so synom.Vyhadzovala známich s môjho domu.Robí vysoké účty za plyn-oproti roku 2009 budem doplácať minimálne 1500 eur.Má vysoké účty za telefón.Od 1.1.2010 bývam na ubytovni v mieste pracoviska nakoľko som to psychicky doma nevydržal.Moje príjmy nepostačujú na výdavky a bojím sa že príde exekútor-neplatím elektriku zatiaľ
Poprosím Vás o radu:ako ju dostanem s domu-môjho,aby som ho vedel predať a či bude mať nárok na získané peniaze
Ako docielim vysúdenie aspoň syna
či môžem predať auto ktoré sme nadobudli počas manželstva aj bez jej súhlasu-aby som vedel zaplatiť plyn
Keď neplatím elektriku,vypnú ma,či môžem byť nejako postihnuteľný
Aj keď to vyzerá že som chra..ň-nieje to tak
Za odpovede vám ďakujem

no nezavidenia hodná situacia, ročné dieta, dalsie je na ceste...strašne rýchlo to u vas konči a problemy ešte vacsie na ceste o ktorych ani netusis. Neni tam možne nejak najst cestu k sebe spat?
Nechapem ten vysoky nedoplatok za plyn. Kúrením ?
kyblik
24.02.10,17:56
to kisko:

Tak pockaj, kedze ste este manzelia je to iná situácia...

Ja ale skôr položím otázku, či sa náhodou manželka nezmenila na základe samoty... Ženy to majú počas materskej trošku ťažšie... Do toho dalšie tehotenstvo...:confused:
Poola
24.02.10,17:58
Vzajomne ubližovanie sa neda rozlišit na mužov a ženy.


no ano, a k rozpadu vztahu tiež.
slonicka6090
25.02.10,14:14
no, to je práve problém.ak ste ešte manželia a tak som to pochopila z toho čo píšeš, tak je zrušenie trvalého pobytu problém, v podstate bez riešenia.čo sa týka ďalších tvojich otázok, ak si dom nadobudol pred manželstvom, nebude predmetom BSM, ale chcem ťa upozorniť na to, že v prípade ak dôjde k tomu, že vám neplatením účtov vzniknú dlhy a následne by ste ich museli platiť na základe rozhodnutia súdu, je v takom prápade úplne jedno, kto ich spôsobil, teda aj ak teraz nebývaš doma, ale účty sú na tvoje meno, prípadne na meno manželky, platiť ich musíte ako manželia spoločne a nerozdielne, teda exekútor by šiel po účtoch a hlavne po tých, kde sú nejaké peniaze.
kováčJi
25.02.10,15:43
mimotemy

Stando, a ako to máte...? Vy ste rodina pokrvná, či duchovná..:D

mimotemy

Ja by som tipol, že "pokrvná" = majú rovnakú krvnú skupinu (Muller Thurgau :) ).Teda Stano podľa toho ako píše - určite.
arizona
25.02.10,17:29
Pardon,dal som preklep.Nie pol roka po rozvode,ale sobáši.Sme ešte manželia.
To nie je "bežný preklep" , to riadne mení celú Tvoju situáciu ! Je obrovský rozdiel medzi právoplatnou manželkou a bývalou manželkou.
Veľa odpovedí je tým pádom neplatných a nepoužiteľných:mad::rolleyes: ...