adam130
22.02.10,19:41
Podľa zákona o soc. poistení je poistenec a poberateľ dávky povinný zdržiavať sa počas dočasnej pracovnej neschopnosti na adrese uvedenej v žiadosti o priznanie nemocenského (§ 227 ods. 2 písm. f).

Je možné zdržiavať sa počas PN na 2 adresách? Poznáte prosím taký prípad?Ďakujem



Danila
22.02.10,18:47
Podľa zákona o soc. poistení je poistenec a poberateľ dávky povinný zdržiavať sa počas dočasnej pracovnej neschopnosti na adrese uvedenej v žiadosti o priznanie nemocenského (§ 227 ods. 2 písm. f).

Je možné zdržiavať sa počas PN na 2 adresách? Poznáte prosím taký prípad?Ďakujem



Aj na troch, ale postupne.:) Keď tú adresu, na ktorej sa budeš zdržiavať, nahlásiš ošetrujúcemu lekárovi.
Nutricia
23.02.10,06:57
Na PN-ke má zamestnanec riadok:
presná adresa,kde sa bude poistenec zdržiavať v čase dočasnej PN vrátane poschodia
adam130
23.02.10,08:29
...ale zákon nehovorí o tom, že by som mal informovať lekára.

Podľa § 227 (Práva a povinnosti poistencov a príjemcov dávok) ods. 2:

Poistenec a poberateľ dávky sú povinní zdržiavať sa počas dočasnej pracovnej neschopnosti na adrese uvedenej v žiadosti o priznanie nemocenského.

Podľa § 227 ods. 4:

Poistenec a príjemca dávky sú povinní príslušnej organizačnej zložke Sociálnej poisťovne do ôsmich dní písomne oznámiť zmenu mena a priezviska a príjemca dávky aj zmenu adresy, na ktorej sa zdržiava

...znamená to, že si môžem odcestovať kedy sa mi zachce a stačí keď do 8 dní od odchodu napíšem do SP, že som na inej adrese?

to by znamenalo, že keď sa do 8 dní vrátim domov a doma mi povedia že ma nehľadala kontrola tak v podstate nemusím vôbec oznamovať túto zmenu !?!
Paula
23.02.10,08:54
...znamená to, že si môžem odcestovať kedy sa mi zachce a stačí keď do 8 dní od odchodu napíšem do SP, že som na inej adrese?

to by znamenalo, že keď sa do 8 dní vrátim domov a doma mi povedia že ma nehľadala kontrola tak v podstate nemusím vôbec oznamovať túto zmenu !?!


Chystáš sa v rámci PN k moru?;)
adam130
23.02.10,09:02
:)
Ak som na PN (napr. dva mesiace) a žijem a pracujem na západnom Slovensku, ale chcem tráviť nejaký čas PN-ky (napr. týždeň) aj na východnom Slovensku pri rodičoch.
Andyke
23.02.10,09:11
Prepáč , ale počas PN máš byť doma (kde máš trvalý pobyt), a nie rekreovať sa u rodičov.
Môžeš ich vidieť hocikedy, mimo PN...
Prípadne zober si dovolenku a tiež budeš s nimi.
adam130
23.02.10,10:17
Prepáč , ale počas PN máš byť doma (kde máš trvalý pobyt), a nie rekreovať sa u rodičov.
Môžeš ich vidieť hocikedy, mimo PN...
Prípadne zober si dovolenku a tiež budeš s nimi.
Prečo rekreovať? To si povedala Ty.

Predstav si, že žiješ v BA, sama na byte (manžel chodí na týždňovky), v meste nemáš priateľov. A lekár Ťa vypíše na polročnú PN (napr. rizikové tehotenstvo).
Prečo by si sa nemohla nejaký čas z PN liečiť na dome u rodičov?