Klapkova
22.02.10,22:00
Ahojte všetci,

chcela by som vás poprosiť o pomoc s odpisovaním majetku, zaúčtovala som si mesačné účtovné odpisy interným dokladom 551/082 medzi účtovnými a daňovými to robi trochu rozdiel 0,19 centovčo mám urobiť stým rozdielom??? účet 022 kde je zaúčtovaný majetok ten sa nemení??? prosím pomoc lebo z týchto odpisov som fakt jeleň!!
vopred ďakujem moc
Kikuško
22.02.10,21:09
Ahojte všetci,

chcela by som vás poprosiť o pomoc s odpisovaním majetku, zaúčtovala som si mesačné účtovné odpisy interným dokladom 551/082 medzi účtovnými a daňovými to robi trochu rozdiel 0,19 centovčo mám urobiť stým rozdielom??? účet 022 kde je zaúčtovaný majetok ten sa nemení??? prosím pomoc lebo z týchto odpisov som fakt jeleň!!
vopred ďakujem moc

účet 022 sa nemení, len 082 postupne ako sa odpisuje sa zvyšuje až do výšky obstarávacej ceny majetku ... rozdiel medzi daňovým a účtovným odpisom sa vykáže v Daňovom priznaní ...

resp. 022 sa môže meniť ak dôjde k technickému zhodnoteniu majetku ... ale pokiaľ ide len o odpisovanie tak nie, na 022AE máte zaradený majetok v obstarávacej cene až do jeho vyradenia ...
Klapkova
22.02.10,21:24
super ĎAKUJEM moc.......tlačim si to hned ako pomôcku aj na budúci rok :o))
Kikuško
22.02.10,21:34
super ĎAKUJEM moc.......tlačim si to hned ako pomôcku aj na budúci rok :o))


... to ma teší ... inak potom v daňovom priznaní v rámci úpravy hosp. výsledku t.j. pripočítateľné a odpočítateľné položky sa vykáže ten rozdiel medzi DO a ÚO ...