Donica
23.02.10,07:52
Prosím vás o pomoc,
stále platí, že ak je zamestnanec na zahraničnej služobnej ceste a na doklade o úhrade ubytovania má aj sumu za raňajky, krátim mu stravné o preukázanú sumu za poskytnuté raňajky ak je suma nižšia ako 25% zo stravného?
Ďakujem za odpoveď
donica
Airamz
23.02.10,07:04
Prosím vás o pomoc,
stále platí, že ak je zamestnanec na zahraničnej služobnej ceste a na doklade o úhrade ubytovania má aj sumu za raňajky, krátim mu stravné o preukázanú sumu za poskytnuté raňajky ak je suma nižšia ako 25% zo stravného?
Ďakujem za odpoveď
donica
Áno, stále to platí - aj pre tuzemské, aj pre zahraničné stravné - kráti sa za poskytnuté raňajky - 25 %, za poskytnutý obed - 40% a za poskytnutú večeru - 35 % z nároku stavného za daný deň pracovnej cesty.
Donica
24.02.10,08:38
ďakujem veľmi pekne
keri
06.04.10,09:47
Dobry den,
majitel bol na SC 2 dni. Mam doklad od neho z hotela, na ktorom je rozpisane: ubytovanie, poplatok za ubytovanie, restauracia. V ramci vyuctovania sluz. cesty si moze uplatnit celu sumu stravneho tj. 9 EUR (za 2 dni) a celu sumu, ktora je uvedena na doklade o ubytovani? Dakujem.
veronikasad
06.04.10,09:53
Dobry den,
bol som na SC 2 dni. Mam doklad z hotela, na ktorom je rozpisane: ubytovanie, poplatok za ubytovanie, restauracia. V ramci vyuctovania sluz. cesty si mozem uplatnit celu sumu stravneho tj. 9 EUR (za 2 dni) a celu sumu, ktora je uvedena na doklade o ubytovani? Dakujem.
môžeš prosím vysvetliť pojem reštaurácia ? = raňajky v cene ubytovania ?
keri
06.04.10,11:22
Je tam napisane len "restauracia" 3,40 s DPH. Majitel mi tvrdi, ze si nepamata, ze by mal ranajky...
keri
06.04.10,13:29
Je tam napisane len "restauracia" 3,40 s DPH. Majitel mi tvrdi, ze si nepamata, ze by mal ranajky...

Podla mojho nazoru mam dve moznosti:
1. bud mu dam celu sumu stravneho za ten den (budem sa tvarit, ze "restauracia" nie su ranajky) a sumu "restauracia" dam na ucet 513.
2. pri moznosti, ze restauracia=ranajky mu kratim narok na stravne za ten jeden den o 25%.
eva_v
01.07.10,09:21
Mám otázočku: zamestnanec bol na ZSC v Nemecku, na doklade z hotela má naúčtované ubytovanie a raňajky zvlášť. Chcela som mu krátiť stravné o 25%, ale on chce, aby som ignorovala túto fakturačnú položku (akože si to platil z vlastného vrecka) a vyúčtovala v cest. celú stravnú sadzbu, čiže 100%. Keď som to prepočítala v Eurách, tak by dostal o 7 Eur viac. Môže sa to takto urobiť? Lebo ja som za krátenie stravného. Ďakujem Vám za odpovede.
raya1
20.09.10,09:52
Prosím o radu :
Ak je na doklade : obed 3,5 ubytovanie 10 večera 7 a platil to zamestnanec, patrí mu príslušné stravné alebo krátim ?
Ďakujem !
Tweety
20.09.10,10:41
Prosím o radu :
Ak je na doklade : obed 3,5 ubytovanie 10 večera 7 a platil to zamestnanec, patrí mu príslušné stravné alebo krátim ?
Ďakujem !
Buď si to stravovanie zaplatí sám, teda nezúpočítaš mu ho, alebo započítaš, a budeš krátiť stravné podľa zákona.
raya1
20.09.10,10:51
Ďakujem, takže môžem preplatiť : ubytovanie 10 + stravné 8,30 ( nad 18 hod)+ stravné 5,4 ( od 12 do 18 hod.)
Tweety
20.09.10,11:14
Ďakujem, takže môžem preplatiť : ubytovanie 10 + stravné 8,70 ( nad 18 hod)+ stravné 5,3 ( od 12 do 18 hod.)
Máš akési čudné diéty, nad 18 hod. je 8,30, do 18 hod. je 5,40.
Talabova
23.01.12,13:08
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môže zamestnávateľ krátiť stravné napr. o 10% (ak to má uvedené v IS) za raňajky (a nie o 25%, ako uvádza ZCN) Ďakujem.
Tweety
23.01.12,13:25
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môže zamestnávateľ krátiť stravné napr. o 10% (ak to má uvedené v IS) za raňajky (a nie o 25%, ako uvádza ZCN) Ďakujem. Nie.
Talabova
23.01.12,13:28
PREČO?
nibiru
06.02.12,15:55
Na školeniach Krosu sa poskytuje občerstvenie formou švédskych stolov, dúfam že sa za to nemusí krátiť stravné pri SC učtovníčok? Je to uvedené na pozvánke, ktorú priložili k CÚ.
Tweety
06.02.12,16:04
Na školeniach Krosu sa poskytuje občerstvenie formou švédskych stolov, dúfam že sa za to nemusí krátiť stravné pri SC učtovníčok? Je to uvedené na pozvánke, ktorú priložili k CÚ. Veď ho majú bezplatne, tak treba krátiť.
nibiru
06.02.12,16:11
O občerstvenie sa čo kráti? obed o 50 %? Z minulosti som vedela, že iba keď je napísané že bol poskytnutý obed, resp. raňajky, večera tak sa má krátiť, že občerstvenie nie je obed, zmenilo sa čosi v tom?
Tweety
06.02.12,16:12
O občerstvenie sa čo kráti? obed o 50 %? Z minulosti som vedela, že iba keď je napísané že bol poskytnutý obed, resp. raňajky, večera tak sa má krátiť, že občerstvenie nie je obed, zmenilo sa čosi v tom? Veď na takom školeni sú doslova lukulské hody.
tezuju
09.10.12,13:19
Dobrý deň, chcem sa opýtať na krátenie stravného pri SC do Poľska.

Doklad za ubytovanie v hoteli, kde ma vyčíslené sumy:
Ubytovanie za 3 noci: spolu 657 zl
Raňajky 2x: spolu 39 zl
SPOLU 696 zlotých

Doklad je vystavený na meno zamestnanca, ale zaplatil ho firemnou kartou. Jeho rozhodnutie bolo ísť na raňajky.

Otázka:
Stravné v Poľsku je 37 EUR, čiže za jedny aj druhé raňajky mu krátim o 25% t.j. 9,25 EUR čiže 18,50 EUR spolu?
A 696 zlotých dávam na 512/261(platba kartou)? Alebo na 518?
Alebo nejaké iné možnosti? Už mám v tom chaos po tých všetkých článkoch...
Uľa
26.11.12,21:05
prosím vás o radu - konateľ bol na SC v Rakúsku. Prvý deň mal zabezpečené raňajky v hoteli, obedovať už bol v reštaurácií, z ktorej má blok na 17.- €. Stravné v tento deň mu krátim o 65%m čiže dostane 15,75 + 17 € na tento deň??? Ďakujem za odpoveď - som z toho už mierne mimo :-(
Mila123
26.11.12,21:28
(7) Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1 až 6 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 12 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 6.
podľa zákona o CN....
v tomto prípade iba krátiš o 25% a nepreplácaš obed.....
Uľa
27.11.12,07:21
(7) Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1 až 6 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 12 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 6.
podľa zákona o CN....
v tomto prípade iba krátiš o 25% a nepreplácaš obed.....

ĎAKUJEM veľmi pekne :-)