NKNL
23.02.10,08:22
Dobré ráno,
som nová a preto Vás prosím o radu,účtujem firmu,ktorá vykonáva stavebné práce v Nemecku.Sme platci DPH a oni sú tiež platci DPH./považujem to ako prácu na nehnuteľnom majetku/.Otázka znie,vystavujem faktúru pre Nemcov bez DPH?Súhrnný výkaz nerobím?Podľa mňa patrím do par.16ods.1
A ešte jedna prosba, ubytovanie v Nemecku u platcu DPH,-vystavili mi faktúru s DPH,nemala byť bez DPH?alebo mám požiadať o vrátenie u nás?Alebo mala byť vystavená bez DPH a mam to samozdaniť
Ďakujem

prepáčte za ten nadpis zmýlila som sa, mám v hlave viacero vecí,tak ešte jedna otázka faktúra z novembra 2009,bola doručená až teraz,mám podať opravnú DPH,alebo môˇžem ju zaradiť do bežného roku
Na prvý krát je toho veľa ale prosím poraďte
azla
23.02.10,07:54
Dobré ráno,
som nová a preto Vás prosím o radu,účtujem firmu,ktorá vykonáva stavebné práce v Nemecku.Sme platci DPH a oni sú tiež platci DPH./považujem to ako prácu na nehnuteľnom majetku/.Otázka znie,vystavujem faktúru pre Nemcov bez DPH?Súhrnný výkaz nerobím?Podľa mňa patrím do par.16ods.1
Áno, je to služba podľa §16, odst.1 , miesto dodania Nemecko, faktúru vystavuješ bez Dph.

A ešte jedna prosba, ubytovanie v Nemecku u platcu DPH,-vystavili mi faktúru s DPH,nemala byť bez DPH?alebo mám požiadať o vrátenie u nás?
Ďakujem
Miesto dodania pri ubytovacich službách je Nemecko, fa je správne s nemeckou Dph. Už nič nesamozdaňuješ.

prepáčte za ten nadpis zmýlila som sa, mám v hlave viacero vecí,tak ešte jedna otázka faktúra z novembra 2009,bola doručená až teraz,mám podať opravnú DPH,alebo môˇžem ju zaradiť do bežného roku
Ak si obdržala fa z novembra teraz vo februári 2010, odpočet Dph si uplatniš v mesiaci,kedy si fa obdržala, t.j. 2/2010 a do nákladov ju zahrnieš v r. 2009.

:)
NKNL
23.02.10,08:01
Miesto dodania pri ubytovacich službách je Nemecko, fa je správne s nemeckou Dph
A ja si DPH vyžiadam od nášho daňového úradu? teda bola znížená7%nú-Nemecko?alebo sa zaregistrujem v NEMECKU
Moc ďakujem