lst30
23.02.10,10:24
Priatel sa pred desiatimi rokmi v USA ozenil s americankou, po tom vsak musel odist spat na SR a v kontakte uz neboli. Po rokoch mu teraz poslala rozvodove papiere, napisala mu, ze ma s priatelom dve deti, chce si dat veci do poriadku, a preto sa chce co najskor rozviest. Poslala mu formular 12.903 a), ktory je urceny pre pripady, ze sa jeden z dvojice na pojednavani nezucastni a vysledok rozvodu chce zaslat uz len mailom. Do papierom sice uvedie, ze deti spolu nemali, ale nikde tam nie je kolonka, ze nemali spolu ani majetky a teda si ani jeden z nich nenarokuje na financne vyrovnanie... Bojime sa trochu, aby to jeho americka manzelka nejako nezneuzila a nenarokovala si na financie (spolu nemali ani domacnost, ani spolu nezili, hned po svadbe totiz odisiel). Chcem sa spytat, ci mi niekto neviete poradit a nemate s takym niecim skusenosti? Moze si teoreticky narokovat na nejake financie, hoci spolu nikdy nezili, nemaju spolocne deti a ona ma deti s inym partnerom? Ci ma tie papiere len podpisat a spolahnut sa na jej dobry zamer? dakujem
kyblik
23.02.10,10:20
Čisto laicky predpokladám, že ak by chcela od neho niečo vymámiť, musela by mať v ruke nejaký doklad - niečo o nadobudnutom spoločnom majetku. Inak je to potom tvrdenie proti tvrdeniu. A vymáhať nejaké peniaze cez pol sveta... :confused:
viktorviktor
23.02.10,10:26
skús sa informovať, čo keď majú skúsenosť, u Veľvyslanectva Slovenskej republiky vo Washingtone, D.C. - USA
information@slovakembassy-us.org
lst30
23.02.10,10:36
dakujem, skusime aj tu ambasadu..mozno sa viac obavame, ako by sme mali- ale clovek nikdy nevie, hlavne, ked s ex-partnerom resp. s manzelom nie je roky v kontakte...a najma nepozname americke zakony...