Krysa
23.02.10,10:30
Dobrý deň

v roku 2008 som skončila vysokú školu - pedagogickú fakultu. Ihneď po skončení školy som sa zamestnala, ale v úplne inom odvetví, ktoré s učiteľstvom nemá nič spoločné.
Práca sa mi páči a rátam s ňou aj do budúcna.
Avšak nevylučujem možnosť, že sa učiteľovaniu v budúcnosti budem niekedy venovať, dokonca by som túto profesiu vykonávala rada.
Trápi ma však jedna vec, v ktorej nemám celkom jasno - viem o tom len z rečí medzi študentami PF.
Vraj ak po ukončení štúdia do 5 rokov neodučím aspoň jeden rok strácam "pedagogický titul - pedagogickú kvalifikáciu" a keby som sa ako učiteľka chcela zamestnať na 7. rok po ukončení štúdia musím si nejak dopĺňať vzdelanie....?
Je to pravda, ako to vlastne je a kde sa o tomto môžem dozvedieť/dočítať viac???
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
pe.pe
23.02.10,09:43
Dobrý deň

v roku 2008 som skončila vysokú školu - pedagogickú fakultu. Ihneď po skončení školy som sa zamestnala, ale v úplne inom odvetví, ktoré s učiteľstvom nemá nič spoločné.
Práca sa mi páči a rátam s ňou aj do budúcna.
Avšak nevylučujem možnosť, že sa učiteľovaniu v budúcnosti budem niekedy venovať, dokonca by som túto profesiu vykonávala rada.
Trápi ma však jedna vec, v ktorej nemám celkom jasno - viem o tom len z rečí medzi študentami PF.
Vraj ak po ukončení štúdia do 5 rokov neodučím aspoň jeden rok strácam "pedagogický titul - pedagogickú kvalifikáciu" a keby som sa ako učiteľka chcela zamestnať na 7. rok po ukončení štúdia musím si nejak dopĺňať vzdelanie....?
Je to pravda, ako to vlastne je a kde sa o tomto môžem dozvedieť/dočítať viac???
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

tak to je iná kačica :D
...vysokoškolský diplom Ťa oprávňuje kvalifikovane vykonávať pracovnú činnosť v súlade s vyštudovaným odborom kedykoľvek od ukončenia štúdia. A nik, za žiadnych okolností na Teba nemôže pozerať ako na nekvalifikovaného, alebo spochybniť tvoju kvalifikovanosť.

V praxi to znamená, že ak sa vo veku 40 rokov rozhodneš ísť do školstva a učiť svoje aprobačné predmety, budeš na základe dokladu o vzdelaní (diplomu) spĺňať kvalifikačné predpoklady, čiže aj pedagogickú aj odbornú spôsobilosť. Jediné, čo Ti bude chýbať, bude prax v školstve a na základe tohto faktu Ti bude určená kariérová pozícia "začínajúci ped. zamestnanec". Za predpokladu, že bude platiť dnešná legislatíva, čo asi bude.
zdenka131
23.02.10,10:00
Ahoj, želám pekný deň.
Súhlasím s tým, čo napísal Peťo, aj keď nebudeš učiť dlhšie ako 5 rokov, stále zostaneš kvalifikovaná . Študovať môžeš v prípade, ak si chceš rozšíriť kvalifikáciu alebo chceš získať kredity.
Krysa
23.02.10,10:21
Ďakujem za odpoveď. Pre mňa pozitívnu :)

Verím že sa na Vaše slová môžem spoľahnúť, koniec koncov mám ešte nejaký ten čas zmeniť profesiu...

Prajem pekný deň
zdenka131
23.02.10,10:34
Nemeň profesiu, školstvo potrebuje dobré učiteľky.:) Platí to, čo sme Ti napísali.