basha_V
23.02.10,11:48
ahojte poradaci,
nasa firma zacina dodavat tovar do srbska, ale citam v zmluve ze miesto odovzdania a prevzatia tovaru je sidlo zmluvneho dopravneho partnera, ktory je v hlohovci. co ma trochu zmiatlo kedze sa orientujem podla miesta dodania. ale bolo mi povedane ze dopravca je len zberne miesto, faktury sa robia firme v srbsku. mam ich teda spravit bez dph? je to tretia krajina to znam.ze sa nerobi samozdanenie? aky paragraf pouzit? co vsetko musim mat? JCD a este nieco? :confused:

dakujeem
IvoM
23.02.10,11:09
Áno Srbsko je tretia krajina, keď dodávaš tovar tak s tým samozdanenie z Tvojho pohľadu nijako nesúvisí. Ide o vývoz, pozri si §47 najmä §47.3
basha_V
23.02.10,11:13
dakujem pekne za odsuhlasenie :)
Airam25
23.02.10,11:21
Krasny den, mam otazocku : dodavatelska faktura z Anglicka podlieha tiez samozdaneniu z pohladu DPH ? Anglicko nie je v EU.
basha_V
23.02.10,11:23
myslim ze velka britania je clensky stat EU od r.1973..
IvoM
23.02.10,12:42
Krasny den, mam otazocku : dodavatelska faktura z Anglicka podlieha tiez samozdaneniu z pohladu DPH ? Anglicko nie je v EU.


Je pravda že Anglicko nie je v EÚ ale je súčasťou Veľkej Británie ktorá v EÚ je. Samozdanieniu nepodlieha faktúra ale tovar alebo služba, takže aby Ti niekto mohol na Tvoju otázku odpovedať musíš konkrétne uviesť čo je obsahom faktúry a DPH identifikáciu odberateľa a dodávateľa.:)
vlastula5
23.02.10,13:19
Prosím Vás o radu, SZČO pracuje v ČR ako zvárač /vyrába výrobky/ musí sa registrovať podľa par.7?
Excise Duty
23.02.10,14:11
myslim ze velka britania je clensky stat EU od r.1973..
Oficiálny názov:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland,
po slovensky
Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

Spojené kráľovstvo však nie členom Schengenského priestoru a ani EMÚ.
IvoM
23.02.10,14:14
Oficiálny názov:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland,
po slovensky
Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

Spojené kráľovstvo však nie členom Schengenského priestoru a ani EMÚ.



OK, ale nepochopil som čo má to že nie sú členmi schengenu a nemajú EUR spoločné s problematikou DPH.:)
Excise Duty
23.02.10,14:17
OK, ale nepochopil som čo má to že nie sú členmi schengenu a nemajú EUR spoločné s problematikou DPH.:)
To bola informácia len na doplnenie, s DPH to samozrejme nemá nič spoločné.
Airam25
08.03.10,15:00
Je pravda že Anglicko nie je v EÚ ale je súčasťou Veľkej Británie ktorá v EÚ je. Samozdanieniu nepodlieha faktúra ale tovar alebo služba, takže aby Ti niekto mohol na Tvoju otázku odpovedať musíš konkrétne uviesť čo je obsahom faktúry a DPH identifikáciu odberateľa a dodávateľa.:)


Obsahom tej faktury je zakupeny nahradny diel do stroja v hodnote aj s dopravou 65,64€, faktura je vystavena bez DPH. Anglicky dodavatel ma DPH GB 422-9005-81. Tak predpokladam,ze samozdanenie je, alebo si ineho názoru ??
andreaS
29.04.10,08:00
mam taky zamotany pripad...

Dodávatel zo Slovenska ma odberatela v Cine. V tejto krajine ma momentalne svojho cloveka, kt. nasiel v podstate 3 odberatelov. Vramci usetrenia na preprave chce dodavatel zaslat tovar naraz a jeho clovek na mieste to preda tymto trom odberatelom.

Colny deklarant chce od dodavatela tovarovu fakturu a zoznam balikov s ich obsahom - toto nie je problem.

Ale je mozne tuto fakturu vystavit na toho jeho cloveka v Cine? a on to uz prerozdeli medzi jednotlivych odberatelov.

K tomuto sa pridava este to, ze dodavatel ma nejake sukromne zavazky voci tomu, co je v Cine a tento zavazok chce pokryt predajom tejto zasielky. Je tam klasicky postupenie zavazku zo sukromnej osoby na firmu a nasledne zapocet - je toto mozne?

Vdaka za akukolvek odpoved. Vo vyvoze som uplny zaciatocnik a toto bude v dohladnej dobe asi jediny pripad... musim tuto (pre mna) hadanku vyriesit behom 2 hodin...
andreaS
29.04.10,11:43
posúvam
JM1968
23.01.11,16:30
Zdravím, prosím o radu : na Slovensku sa pokazil srbský kamión, naša firma ho opravila a dohodla ešte ďalšiu opravu na utorok, vtedy chcú aj faktúru. Sme platcovia dph, ale táto služba - oprava, je oslobodená od dph na základe §47 ods.6 a teda faktúru vystaviť bez dph ? Dočítala som sa, že sa nás netýka ani súhrnný výkaz, lebo Srbsko nie je v EÚ.
Prosím o odobrenie, ďakujem
JM1968
25.01.11,08:46
Zdravím, prosím o radu : na Slovensku sa pokazil srbský kamión, naša firma ho opravila a dohodla ešte ďalšiu opravu na utorok, vtedy chcú aj faktúru. Sme platcovia dph, ale táto služba - oprava, je oslobodená od dph na základe §47 ods.6 a teda faktúru vystaviť bez dph ? Dočítala som sa, že sa nás netýka ani súhrnný výkaz, lebo Srbsko nie je v EÚ.
Prosím o odobrenie, ďakujem
posúvam, prosím dnes mám vystaviť faktúru, poradí niekto?