Palusko.sk
23.02.10,11:23
Chcem si spravit sadrokarton v podkrovi po zatepleni na krokvy a kliestiny(sikmina + vodorovna plocha) a chcem sa spytat aky typ odporucate, rigips alebo knauf? obycajny alebo protipoziarny (myslim ze protipoziarny je tam zbytocny kedze je len vystuzeny sklotextiliou)? staci hrubka 12.5 alebo odporucate 15mm? aku povrchovu upravu oporucate? (stierka, omietka so sietkou, alebo len farba atd?), davat sparovaci profil medzi sikminu a vodorovnu plochu alebo staci zatmelit? nebude robit problem radiator pod sadrokartonovou sikminou? docital som sa ze maximalne uzitkove zatazenie je 45 stupnov C ... pripadne ake ine odporucania vas napadnu, vdaka.
nivl1
23.02.10,19:02
Prave som dokoncil sadrokarton na mojej novostavbe,Daval som priame zavesy ale ak by som robil znovu tak urcite krokvove,dal som parozabranu z kategorie lepsich (jutafol n 140)reflexnu som nedaval lebo pri takej je potrebne ak chceme aby mala zachovane svoje parametre minimalne 2cm medzeru od SDK.Ta sa da dosiahnut s pouzitim latovej konstrukcie.SDK som daval obycajny Rigips.kupelna zeleny vsetko 12,5cm sadroval som sadrou rigips extra,na spoje sklovlaknita sietka,bez lepidla sietky iba planovany nater.Ps:ide hlavne o teplo ved je aj drahe tak nezabudnite ze 5 % vlhkosti vo sklennej vate znizuje tepelnoizolacne shopnosti o 20% niekde som to cital na fore,tak do parozabrany sa oplati investovat cas a urobit to poriadne.
Salvia
05.11.10,07:59
Zdravím Vás.
Tiež ideme kupovať sádrokartón na podkrovie na novostavu. Predajca v stavebninách tvrdí, že musíme použiť protipožiarny, lebo inak neskolaudujeme. Neviete niekto, či je to pravda ? ( V projekte sa o druhu SDk nepíše)
fedo78
05.11.10,08:07
A ten predajca to má odkiaľ? On vám to radí preto, aby zarobil. Môžete použiť obyčajný "biely", protipožiarny len na miestach, ktoré budú vystavené vyšším teplotám. Napr. pri krbe, kotli, príp. v kuchyni a pod.
Inak mňa sa pri kolaudácii nikto nepýtal, aký sadrokartón mám, to je im jedno. A druhá vec je, že keď máš vymaľované tak nikto nerozozná, aký sdk tam je.
ski555
05.11.10,16:40
Zdravím Vás.
Tiež ideme kupovať sádrokartón na podkrovie na novostavu. Predajca v stavebninách tvrdí, že musíme použiť protipožiarny, lebo inak neskolaudujeme. Neviete niekto, či je to pravda ? ( V projekte sa o druhu SDk nepíše)
povedal Vám peknú hlúposť,WC,kuchyňa,kúpeľňa zelený SDK a inak biely :)
220870
05.11.10,17:32
A ten predajca to má odkiaľ? On vám to radí preto, aby zarobil. Môžete použiť obyčajný "biely", protipožiarny len na miestach, ktoré budú vystavené vyšším teplotám. Napr. pri krbe, kotli, príp. v kuchyni a pod.
Inak mňa sa pri kolaudácii nikto nepýtal, aký sadrokartón mám, to je im jedno. A druhá vec je, že keď máš vymaľované tak nikto nerozozná, aký sdk tam je.
To nieje pravda.:)
220870
05.11.10,17:35
Zdravím Vás.
Tiež ideme kupovať sádrokartón na podkrovie na novostavu. Predajca v stavebninách tvrdí, že musíme použiť protipožiarny, lebo inak neskolaudujeme. Neviete niekto, či je to pravda ? ( V projekte sa o druhu SDk nepíše)
Protipožiarny sa musí používať v obchodných prevádzkach, nebytových miestnostiach ,napríklad kanceláriach úradoch,nemocniciach atd....V Klasickom RD to nieje nutné.Nieje na to žiadny predpis.
220870
05.11.10,17:37
A ten predajca to má odkiaľ? On vám to radí preto, aby zarobil. Môžete použiť obyčajný "biely", protipožiarny len na miestach, ktoré budú vystavené vyšším teplotám. Napr. pri krbe, kotli, príp. v kuchyni a pod.
Inak mňa sa pri kolaudácii nikto nepýtal, aký sadrokartón mám, to je im jedno. A druhá vec je, že keď máš vymaľované tak nikto nerozozná, aký sdk tam je.
Protipožiarny nemá nič spoločné z miestami ktoré sú dlhodobo alebo krátkodobo vystavené vyšším teplotám.
Salvia
13.11.10,17:55
ďakujem za vaše názory. Tak som volala aj projektantovi, čo si o tom myslí a ten povedal, že by tam mal ísť protipožiarny, ( "ale aj tak tam všetci dávajú biely" ), samozrejme do kúpelne a WC zelený.
220870
13.11.10,18:00
Ako to oddôvodnil?
andiablo
14.11.10,07:58
ďakujem za vaše názory. Tak som volala aj projektantovi, čo si o tom myslí a ten povedal, že by tam mal ísť protipožiarny, ( "ale aj tak tam všetci dávajú biely" ), samozrejme do kúpelne a WC zelený.
áno po správnosti by tam mal ísť protipožiarny (červený) ale rodinné domy majú výnimku a tak tam nemusí ísť. Požiarny len chráni konštrukciu krovu pred účinkami požiaru. Jedna vrstva 15 min (dve 25 min) a pod. Záleží na type sadrokartonu. ALe podľa mňa sú to vyhodené peniaze do protipožiarneho sadrokartonu.
alltracboy
29.05.12,13:08
a ako je to so znackou? Rigips alebo Knauf? Knauf je o nieco lacnejsi, ale na forach som cital nazor ze je maksi ako rigips, zasa ze knauf je z prirodnej sadry a rigips chemickej atd.. pokial by mal byt rozdiel medzi knaufom a rigipsom ako knaufe a isover, tak by som radsej priplatil. Problem je ze moj vyvoleny predajca asi bude mat iba knauf
220870
29.05.12,17:01
Rigips je niečo ako Rols royce medzi autami.Knauf je kopírka .Rigips niečo vymyslí knauf okopíruje.Ale na bežné RD nieje rozdiel v kvalite, v náročnejších konštrukciách sa kvalita jednoznačne prejaví v prospech Rigips.