carculca
23.02.10,11:37
Dobry den,

rada by som sa opytala, ako je to s odstupnym, ked si podavama danove priznanie z prijmu, uvadzam niekde v nom sumu odstupneho?

dakujem
Zoltán Kovács
23.02.10,10:38
Áno samozrejme. Je to príjem zo závislej činnosti.
carculca
23.02.10,10:41
zrejme som sa nespravne vyjadrila, zaujima ma, ci sa vyska odstupneho uvadza niekde v odpocitatelnych polozkach?

dakujem
Zoltán Kovács
23.02.10,11:07
zrejme som sa nespravne vyjadrila, zaujima ma, ci sa vyska odstupneho uvadza niekde v odpocitatelnych polozkach?

dakujem

V odpočitateľných položkách určite nie, keď je to zdaniteľný príjem. Na potvrdení od zamestnávateľa by to malo byť uvedené spolu s ostatnými príjmami.
Johanka
23.02.10,11:08
Mohla by si napísať úplné zadanie ?
Komu vlastne robíš DP , keď chceš odstupné dať ako odpočítateľnú položku?
Možno to máš pred sebou na stole, ale my tam nedovidíme ....
carculca
23.02.10,11:21
Mohla by si napísať úplné zadanie ?
Komu vlastne robíš DP , keď chceš odstupné dať ako odpočítateľnú položku?
Možno to máš pred sebou na stole, ale my tam nedovidíme ....
iste, budem len rada, ak my niekto pomoze z vypoctom, je to pre mna osobne a zial vyratat si to neviem, viem aspon poskytnut udaje: v roku 2009 som odpracovala 4 kalendarne mesiace, zvysok roka som vedena na UP, uhrn prijmov za rok 2009: 9 822,81 €, uhrn povinneho poistneho 590,24 €, znizenie zakladu dane o zivotnu poistku: 398,33 €, dufam ze som uviedla vsetko co treba, dakujem velmi pekne za pomoc
Zoltán Kovács
23.02.10,11:25
iste, budem len rada, ak my niekto pomoze z vypoctom, je to pre mna osobne a zial vyratat si to neviem, viem aspon poskytnut udaje: v roku 2009 som odpracovala 4 kalendarne mesiace, zvysok roka som vedena na UP, uhrn prijmov za rok 2009: 9 822,81 €, uhrn povinneho poistneho 590,24 €, znizenie zakladu dane o zivotnu poistku: 398,33 €, dufam ze som uviedla vsetko co treba, dakujem velmi pekne za pomoc

Ten úhrn príjmov máš asi spolu s odstupným, že? A daň ti nezrážali?
Johanka
23.02.10,11:27
Ešte mi chýba položka - preddavok na daň. Máš potvrdenie o zdaniteľnom príjme od zamestnávateľa ?
Odstupné je zdaniteľný príjem.
carculca
23.02.10,11:37
Ešte mi chýba položka - preddavok na daň. Máš potvrdenie o zdaniteľnom príjme od zamestnávateľa ?
Odstupné je zdaniteľný príjem.
to mam zial zatial len od jedneho zo zamestnavatelov(za 3 kalendarne mesiace), je to ciastka 1 495,78 €, druhy zamestnavatel(za 1 kal. mesiac) mi zatial to potvrdenie nezaslal, pomohla by hruba mzda z vyplatnej pasky?
Zoltán Kovács
23.02.10,11:40
No ide to z teba ako v lete na saniach..... Asi z toho bude na 2-3 strany, kým sa dopracujeme ku kompletným údajom, a vieme ti načrtnúť riešenie.
carculca
23.02.10,11:45
No ide to z teba ako v lete na saniach..... Asi z toho bude na 2-3 strany, kým sa dopracujeme ku kompletným údajom, a vieme ti načrtnúť riešenie.
nezaregistrovala som tvoju odpoved, prepac, v uhrne prijmov je odstupne, ci bolo zdanene, odkial by som to mala vycitat?
Zoltán Kovács
23.02.10,11:47
nezaregistrovala som tvoju odpoved, prepac, v uhrne prijmov je odstupne, ci bolo zdanene, odkial by som to mala vycitat?

1.Z toho potvrdenia
2. Zamestnávateľ odstupné zo zákona musí zdaňovať.
3. Ak nám budeš dávať info po kvapkách, tak človeka prejde trpezlivosť......
Johanka
23.02.10,11:48
K správnemu zostaveniu DP potrebuješ potvrdenia od zamestnávateľov - tie sú aj prílohou DP. Prebežný prepočet sa zostaviť dá aj z pások ... ale to musíš dať všetky údaje : úhrn príjmov (hrubá mzda), poistné, preddavky na daň, príp. údaje o daňovom bonuse ...
carculca
23.02.10,11:50
1.Z toho potvrdenia
2. Zamestnávateľ odstupné zo zákona musí zdaňovať.
3. Ak nám budeš dávať info po kvapkách, tak človeka prejde trpezlivosť......
z toho potvrdenia to ako laik zial vycitat neviem, dakujem za tvoju trpezlivost, snad sa mi k prispevku vyjadri Johanka, ktorej som povodne odpisovala, ak nie si ochotny pomahat, tak je asi vhodnejsie sa do tychto debat nezapajat, namiesto rypania, dakujem za pochopenie a prajem pekny den
Zoltán Kovács
23.02.10,11:52
z toho potvrdenia to ako laik zial vycitat neviem, dakujem za tvoju trpezlivost, snad sa mi k prispevku vyjadri Johanka, ktorej som povodne odpisovala, ak nie si ochotny pomahat, tak je asi vhodnejsie sa do tychto debat nezapajat, namiesto rypania, dakujem za pochopenie a prajem pekny den

Neurážaj sa, ochota pomôcť je. Len zatiaľ niet s čím. Nemáme kompletné údaje.
carculca
23.02.10,11:59
K správnemu zostaveniu DP potrebuješ potvrdenia od zamestnávateľov - tie sú aj prílohou DP. Prebežný prepočet sa zostaviť dá aj z pások ... ale to musíš dať všetky údaje : úhrn príjmov (hrubá mzda), poistné, preddavky na daň, príp. údaje o daňovom bonuse ...
Johanka, z vypl. pasky viem poskynut tieto udaje, nie vsetky skratky dokazem identifikovat, snad tebe povedia viac:
HM 285,52 €
ZP 22,63 €
NP 3,50 €
SP 36,20 €
IP 7,70 €
PvN 2,50 €
ÚP 2,00 €
GP 0,50 €
PRFS 12,20 €
carculca
23.02.10,12:03
Neurážaj sa, ochota pomôcť je. Len zatiaľ niet s čím. Nemáme kompletné údaje.
Zoltan, to nie je o urazani sa, je to o komunikacii a ta tvoja mne jednoducho nevyhovuje, vyvolava vo mne pocit, ze niekoho nesmierne obtazujem a kedze odpovedanie na otazky v tomto fore je dobrovolne, myslim si, ze nie je dovod na reakcie typu "ide to z teba ako v lete na saniach..... Asi z toho bude na 2-3 strany, kým sa dopracujeme ku kompletným údajom," kazdy sme akiste odbornikom vo svojej oblasti, takze by som ocenila nejaku mieru tolerancie, ak sa rozhodnes pomoct niekomu, kto do toho, v com si ty doma absolutne nevidi, dakujem
Zoltán Kovács
23.02.10,12:09
Takže:

Úhrn príjmov 9822,81 + 285,52
Odvody 590,24 + 72,53

Čistkový základ dane 9445,56
Nezd.čiastka 4025,70
Ziv.poist. 398,33

Základ dane 5021,53

Daň 19% 954,09

Zaplatené preddavky 1495,78

Preplatok 541,69
Johanka
23.02.10,12:10
carculca - síce skratkám rozumiem, ale toto nie sú dostačné údaje na zostavenie DP. DP sa podáva do konca marca, takže v tomto prípade je vhodné počkať na chýbajúce potrvrdenie.

mimotemy carculca, na odpovedanie na Porade treba dobré nervy. Zadania sú neúplné, každý má kopec roboty a ani pri najlepšej vôli nie je čas ťahať zo zadávateľov informácie. Toto je verejná diskusia, nemôžeš si vyberať kto Ti bude alebo nebude odpovedať. Zoltán Kovács Ti nenapísal nič zlé, tak sa, prosím, do neho ani do nikoho iného nenavážaj. Je veľmi nepríjemné, keď sa snažíš niekomu pomôcť a ten sa Ti ovďačí kopou invektív - ver mi ,viem o čom píšem :rolleyes:.
carculca
23.02.10,12:42
Johanka a Zoltan, dakujem velmi pekne za pomoc aj za vas cas, myslim ze invektiva som nepouzila, v kazdom pripade uznavam, ze mozem reagovat prehnane citlivo vdaka hormonom v tehotenstve, mrzi ma ak som sa niekoho dotkla, este raz dakujem a obom vam zelam krasny den :-)
Cent
23.03.10,16:01
Prosím o pomoc,

konateľovi, ktorý mal s s.r.o. uzavretú zmuvu o výkone funkcie bolo vyplatené odstupné práve na základe tejto zmluvy, kde mal uvedené, že keď sa vzdá funkcie z dôvodu nepriaznivého zdrav.stavu (čo nemusel nijakým spôsobom preukazovať), tak mu prináleží odstupné vo výške 3 mes. Funciu vykonával menej ako 2 roky.
Pýtam sa, či takto vyplatené odstupné je daňovým nákladom sročky.
Podľa mojej mienky nie, totiž podľa ZP by mal doložiť lekársky posudok, toto potvrdenie absentuje, vôlu odstúpiť len oznámil a ako dôvod uviedol nepriaznivý zdrav.stav.

Doredu ďakujem za Vašu pomoc.
Cent
24.03.10,07:25
Prosím o pomoc,

konateľovi, ktorý mal s s.r.o. uzavretú zmuvu o výkone funkcie bolo vyplatené odstupné práve na základe tejto zmluvy, kde mal uvedené, že keď sa vzdá funkcie z dôvodu nepriaznivého zdrav.stavu (čo nemusel nijakým spôsobom preukazovať), tak mu prináleží odstupné vo výške 3 mes. Funciu vykonával menej ako 2 roky.
Pýtam sa, či takto vyplatené odstupné je daňovým nákladom sročky.
Podľa mojej mienky nie, totiž podľa ZP by mal doložiť lekársky posudok, toto potvrdenie absentuje, vôlu odstúpiť len oznámil a ako dôvod uviedol nepriaznivý zdrav.stav.

Doredu ďakujem za Vašu pomoc.
Nikto mi nepomôže?

ďakujem