sattelitka
23.02.10,13:01
Prosím súrne o pomoc! Chcela som otvoriť súbor s neznámou príponou: rpt, no nedalo sa a tak som znemila príponu tak, že som dala otvoriť v inom súbore (najprv acrobat, potom openOffice.) Teraz som to celé pomotala a neviem čo s tým, lebo to teraz neotvorí ani v konktrétnom účt.programe na ktorý je to potrebné.Bojím sa, že som tým pádom zničila celý účtovn. program!!! :mad::mad::mad:
jojom
23.02.10,12:25
Skús na ten súbor kliknúť pravým tlačidlom a z ponuky vybrať: "otvoriť v programe", budeš tam mať ponuku programov ak je medzi nimi aj ten tvoj účt.prg. tak len kliknuť naň. Ak nie je tak pokračovať "vybrať program" a skúsiť pozrieť či je v ponuke. Ak ani tam nie je tak tlačidlo prehľadávať a nájsť program ktorým sa ten súbor dá otvoriť. Nezabudnúť zaškrtnúť políčko v oranžovom rámčeku na obr 2. Ak si vybrala zlý prg. na otvorenie tento postup opakovať kým sa nepodarí nájsť správny prg. na otvorenie.
Vlado40
23.02.10,13:21
V takom prípade je najlepšie originál súbor najprv zálohovať , alebo vytvoriť kópiu a tam skúšať , aby sa nestalo že pôvodný súbor zničíš.
lenkak
24.02.10,20:29
ak si zmenila príponu, treba ju premenovať na pôvodnú. Až potom dať otvoriť programom, s ktorým sa otvárať má.