marcelazach
23.02.10,15:00
Prosím o radu, v roku 2009 mi zdravotná poist. vrátila preplatok na poistnom za predchádzajúce roky a zdanila mi to automaticky 19% .
Ja mám za tento rok základ dane 3900 € je možné aby mi vrátili túto daň?
A ak áno ako to mám uviesť v DP 2009. Ďakujem za radu.Maca
Anja111
23.02.10,16:35
Prosím o radu, v roku 2009 mi zdravotná poist. vrátila preplatok na poistnom za predchádzajúce roky a zdanila mi to automaticky 19% .
Ja mám za tento rok základ dane 3900 € je možné aby mi vrátili túto daň?
A ak áno ako to mám uviesť v DP 2009. Ďakujem za radu.Maca
Si SZČO? Preplatok ZP vznikol zo živnosti?
ingak
23.02.10,21:14
Mňa by tiež zaujímalo, kde do daňového priznania sa uvádza preplatok z RZZP pri paušálnych výdavkoch, keďže si mám navýšiť základ dane. Keď by sa viedlo JU, tak by to šlo do zdaniteľných príjmov, ale pri paušál.výdav. to nemôžem narátať do príjmov, z ktorých vypočítavam 40 %.
Anja111
24.02.10,06:11
Mňa by tiež zaujímalo, kde do daňového priznania sa uvádza preplatok z RZZP pri paušálnych výdavkoch, keďže si mám navýšiť základ dane. Keď by sa viedlo JU, tak by to šlo do zdaniteľných príjmov, ale pri paušál.výdav. to nemôžem narátať do príjmov, z ktorých vypočítavam 40 %.
Pri paušálnych výdavkoch sa môžeš rozhodnúť, či preplatok z RZ ZP zahrnieš do zdaniteľných príjmov:
ingak
24.02.10,15:05
Áno súhlasím, to viem, že sa môžem rozhodnúť, či preplatok budem považovať za preddavok alebo nie.
V priloženom usmernení je napísané, že sa navýši základ dane. A tu neviem kam to dať. Ak to zahrniem do príjmov z podnikania, tak z týchto príjmov si dávam 40% do výdavkov, ale v usmernení sa navyšuje základ dane, nie príjmy.
ingak
25.02.10,14:21
Kam mám zaradiť preplatok RZZP pri paušálnych výdavkoch?