Roman6
30.09.05,07:26
1. Ako sa posudzuje z hľadiska dane z príjmu (aj účtovania) predaj výrobkov zamestnancom za nižšiu cenu ako predajnú? ... Rozdiel medzi cenou pre zamestnanca a predajnou cenou sa preženie cez výplatnú pásku a zdani sa mu to v príslušnom mesiaci... Ako sa to účtuje? Ten rozdiel ostane ako strata?

2. Ako sa posúdi situácia, keď firma poskytne zamestnacom nejaké výrobky zdarma (daruje)?
KEJKA
30.09.05,05:46
Rozdiel medzi cenou pre zamestnanca a predajnou cenou sa preženie cez
výplatnú pásku a zdani sa mu to v príslušnom mesiaci...
z rekapitulácie miezd sa zaúčtuje DPFO 331/342 - predpis dane
inak sa neúčtuje nič-ten rozdiel je vlastne už raz zdanený.

2. Ako sa posúdi situácia, keď firma poskytne zamestnacom nejaké výrobky zdarma (daruje)? rovnako, akurát predajná cena je nula,
z darov sa odvedie aj DPH. Je to zamestnanec a ten od zamestnávateľa nemôže nič dostať darom.
kukučka
23.11.06,19:04
Firma nakúpila naturálie pre zamestnancov v hodnote 10 000 + DPH. V tej istej cene im ich aj dala.
Zamestnanec zaplatil 5 tis. a 5 tis. mu bolo zdanené.
Firma na účet 528 zúčtovala 5 000 + DPH na výstupe 1900.
Postupovala firma správne?
Niekto im tvrdil, že z naturálnych pôžitkov sú aj odvody na zdr. poistenie.
Poraďte, prosím.
kukučka
23.11.06,20:21
..........posúvam
bahu
15.12.06,12:14
Ahojte mám otázku ohľadne darovania odpísaného majetku zamestnancovi. Ako to najlepšie vyriešiť? Mám mu to predať /napr. za symbolickú korunu/, alebo to mám riešiť darovacou zmluvou.

Ešte ma zaujíma zdaňovanie a účtovanie vyššie uvedeného problému.

Ďakujem
silvia
29.10.07,06:09
Prosím Vás, čo môže zahŕňať položka pôžitky vo výplatnej páske zdravotnej sestry?
Chobot
29.10.07,08:13
Prosím Vás, čo môže zahŕňať položka pôžitky vo výplatnej páske zdravotnej sestry?

To sa musíš opýtať zamestnávateľa. Len on vie (a ty bi mala vedieť tiež), čo ti dal ako nepeňažné plnenie. U nás to je napr. úrazové poistenie, očkovanie proti chrípke, preventívne zdravotné prehliadky a relax lístky.