robof
23.02.10,17:12
Dobrý deň, poprosil by som o radu. Bývame v dome strom cca 35 rokov. a v poslednom čase sa mi začala robiť vlhkosť na fasáde a taktiež aj v interieri domu. Nie som stavbar, ale nejake skúsenosti už mám. Okolo steny je chodník a podľa mňa ten kto ho predtym než som sa nasťahoval dal ho vyššie ako sú základy - teda dotýka sa tehly a tá pekne od neho nasáva vlhkosť. Bedem sa Vám to snažiť čo najbližšie popísať a zobraziť

1. krok - z vonku rozryť celý chodník a potrebujem obkopať dom asi tak do hĺbky 0,6 m až 1 m okolo múru dať nopovú fóliu a dieru zahádzať makadamom a po celej dĺžke položiť drenážnu rúru. Na vrch makadamu dať ozdobný štrk. - to už bude čerešnička na torte. (žiadny betón - nech nám to dýcha). Dúfam, že to pomôže a že je múr od základu odizolovaní inač neviem čo budem robiť.

príloha obr. č.1, obr. č.2


2. krok osekať omietku a celý sokel, nechať ju preschnúť a nanovo nahádzať omietku. Problém je ale ten, že neviem čo by bolo najvhodnejšie dať na sokel, aby mi to cele dýchalo.

3. krok z vnútra taktiež osekať a dať sanačnú omietku.

4. krok - není to až také zle ako to vyzerá problém mam na jednej časti domu asi tak na 3 m a na druhej časti domu asi tak na 2 m. Ale najradšej by som to cele urobil naraz.

5. krok - na tomto obrázku je vlhkosť podľa mňa taktiež z chodníka pod týmto chodníkom je kotolňa a tá je úplne suchá.

Ďakujem za Vaše rady.
zdenka131
23.02.10,16:26
Želám pekný večer. Uvedená téma sa už nachádza na Porade:
http://www.porada.sk/t114595-vlhkost-v-dome.html
220870
23.02.10,16:27
Kabrince na sokli niesu duté?Podľa mňa sa mýlite.Vzhľadom na výšku parapetu moc pochybujem o tom že by chodník bol vyššie ako vodorovná izolácia základu.Som si takmer istý ,že vlhkosť obchádz po omietke vodorovnú izoláciu.Takže oodrezať karbobrúskou omietku nad kabrincom celý kabrincový sokel vybúrať a urobiť nanovo a poriadne.Podobný problém ako na fotografiach.
robof
23.02.10,19:09
Kabrince na sokli niesu duté?Podľa mňa sa mýlite.Vzhľadom na výšku parapetu moc pochybujem o tom že by chodník bol vyššie ako vodorovná izolácia základu.Som si takmer istý ,že vlhkosť obchádz po omietke vodorovnú izoláciu.Takže oodrezať karbobrúskou omietku nad kabrincom celý kabrincový sokel vybúrať a urobiť nanovo a poriadne.Podobný problém ako na fotografiach.

môžete mi dať telefónne číslo ja by som Vám zajtra zavolal a verím tomu, že by ste mi určite pomohli
nedopo
23.02.10,19:42
Prvé dve fotografie mi hovoria, že to môže byť podobne,ako bolo u mňa. V izbe,ktorá nebola podpivničená, vzlínala vlhkosť zo zeme. Zemina pod podlahou bola vyššie ako úroveň izolácie, v podlahe nebola izolačná vrstva, ani betón nebol príliš kvalitný, rod. dom približne 50 rokov starý.