vikuš
23.02.10,21:02
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať kamarátka si prenajala v roku 2008 miestnosť na kadernícke služby bola stratová, v roku 2009 si kaderníctvo presťahovala do iného mesta a keďže dlho trvala prerábka priestorov znovu jej vychádza strata, čím by si mohla zvýšiť základ dane?
jacekova
24.02.10,06:36
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať kamarátka si prenajala v roku 2008 miestnosť na kadernícke služby bola stratová, v roku 2009 si kaderníctvo presťahovala do iného mesta a keďže dlho trvala prerábka priestorov znovu jej vychádza strata, čím by si mohla zvýšiť základ dane?


žeby tržbami???
jacekova
24.02.10,06:37
ale ved na tom nie je nič hrozne, keď dosiahla aj 2.rok stratu.... už keď bude mať všetko prerobené a začne len blokovať a zarábať, pôjde postupne pekne do zisku....
abel
24.02.10,06:53
Riešením je aj uplatnenie paušálnych výdavkov - u kaderníčky 60 %.
vikuš
24.02.10,06:56
Chce si uplatniť 60% paušálne výdavky, keď mala v minulom roku stratu prnáša sa to do ďaľšieho?
vikuš
24.02.10,10:29
Prenáša sa strata do ďaľšieho roka?
vikuš
25.02.10,14:54
Prosím vás vie mi niekto poradiť?
mysimis
25.02.10,14:57
Prenáša sa strata do ďaľšieho roka?

Stratu si preniesť do ďalšieho roku nevieš, môžeš si ju v nasledujúcom roku len odpočítať.
vikuš
25.02.10,15:28
A ešte keď sa môžem spýtať môže si ju do ďaľšieho roka preniesť, alebo musí, pretože za zok 2008 mala stratu. Chce uviesť 60% výdavky - keď by si nedala všetko poistné do nákladov vadilo by to, alebo nemá to riešiť a mať znovu stratu - nakoľko väčšiu časť roka prerábala nové priestory a bola PN.

Keď by som sa mohla spýtať jej manžel je tiež szčo a vedie JU, robí si fa v exceli, čiže nie v programe, ktorý by ho upozornil na dátumy a ostatné náležitosti - vystavil zálohovú faktúru v 07.2009 a aj 07.2009 bola uhradená, s číslom medzi faktúramy to by vedel zameniť za fa od iného živnostníka, ale tú zálohovú má viesť ako čo, keď záloha u szčo je zdn. príjem? S tým, že vyúčtovacia fa u szčo nemusí vystaviť do 15 dní, ale čo teraz záloha bola fakturovaná s.r.o., celá vyplatená má teraz vystaviť vyúčtovaciu na tú sumu? neviem čo spraviť:eek:
Johanka
25.02.10,15:35
A ešte keď sa môžem spýtať môže si ju do ďaľšieho roka preniesť, alebo musí, pretože za zok 2008 mala stratu. Chce uviesť 60% výdavky - keď by si nedala všetko poistné do nákladov vadilo by to, alebo nemá to riešiť a mať znovu stratu - nakoľko väčšiu časť roka prerábala nové priestory a bola PN.

... tá strata vadí jej alebo Tebe ?
vikuš
25.02.10,16:15
Skôr mne ako jej, ale nie je to chyba ak si tú stratu neprenesie? Ak nie tak je to v pohode.

A ohľadom fa mi nevie niekto poradiť?