gag
23.02.10,21:00
premyslam nad kupou tlaciarne, neviem sa vsak zorientovat v ponuke :confused:, potrebovala by som teda poradit na co sa zamerat. v skratke popisem co by som chcela - iba tlaciaren, ziadne multifunkcne zariadenie, tlac - cierno-biela (budem tlacit predovsetkym iba faktury, dokumenty a pod) tlaciaren by teda mala byt hlavne ekonomicka, tlacit sa nebude velmi vela (dufam). mozno by som chcela sem-tam potlacit i papier z kategorie 130g, ale nie je to nevyhnutne. nechcem aby ste mi menovali nejaku znacku, chcem iba vediet oplati sa mi kupit atramentovu tlaciaren alebo mam radsej investovat do laserovej (moj rozpocet je trochu obmedzeny, nechcela by som investovat viac ako ca. 100 € :rolleyes:) dakujem za rady.
Vlado40
23.02.10,20:10
Laco-monter
23.02.10,20:10
Tlačiareň je dneska spotrebný material.
Problém je len v tom,že ceny cartridge sa držia veľmi vysoko.
Až do tej miery,že pri niektorých modeloch sa oplatí,kupiť z fleku ďalšiu novú tlačiareň , ako kupiť nové cartridge.
Preto ja by som si vyberal tlačiareň podľa toho aké drahe ma cartridge.
pistik71
24.02.10,08:42
Co laserovu alebo atrament zalezi na pocte vytlacenych stran. Ale ak budes tlacit len ciernobielo, tak laser - ceny su velmi nizke, tlac stala a kvalitna, rychla. A naklady nizke. Aj ked uz aj atramentove maju nizsie naklady ako niekedy.
Tiez by som sa ale zaoberal tym, ci chces tlacit z viacerych pocitacov (zvolit sietovu tlaciaren, alebo dokupit print server).
Chobot
24.02.10,08:51
premyslam nad kupou tlaciarne, neviem sa vsak zorientovat v ponuke :confused:, potrebovala by som teda poradit na co sa zamerat. v skratke popisem co by som chcela - iba tlaciaren, ziadne multifunkcne zariadenie, tlac - cierno-biela (budem tlacit predovsetkym iba faktury, dokumenty a pod) tlaciaren by teda mala byt hlavne ekonomicka, tlacit sa nebude velmi vela (dufam). mozno by som chcela sem-tam potlacit i papier z kategorie 130g, ale nie je to nevyhnutne. nechcem aby ste mi menovali nejaku znacku, chcem iba vediet oplati sa mi kupit atramentovu tlaciaren alebo mam radsej investovat do laserovej (moj rozpocet je trochu obmedzeny, nechcela by som investovat viac ako ca. 100 € :rolleyes:) dakujem za rady.

Čo to znamená, že sa nebude tlačiť veľa? Čo je to veľa? Pre domácnosť veľa je už 100 strán za mesiac. Pre firmu je 100 strán mesačne nič.

Upresni, koľko strán mesačne to asi bude. (100, 500, 1000, viac...?)

Do 100 strán sa ešte oplatí kúpiť atramentová, potom treba hľadať takú, ktorá má cenovo výhodné cartridge. AK to bude viac ako 100, tak sa už oplatí investovať do laserovej.


Práve pred pár dňami sa tu niekto pýtal na cenu laserovej tlačiarne, lebo ju chcel predať. Možno ju ešte má, skús ju osloviť:

http://www.porada.sk/t132425-cartige.html

Problém môže byť pri atramentovej ČB - väčšina atramentových je aj ČB aj farebná. Takže atramentovú by si mala s benefitom možnosti frebnej tlače.

Pre porovnanie som si vyhľadal nejaký aktuálny model atramentovej a laserovej pre porovnanie. Takže:

a) laserová:
typ: HP LaserJet P1005 (http://www.pc-komponenty.sk/?Mode=Sti&StiId=77601) - cena 98 EUR
náplň (http://gemma.datahosting.sk/product/11734088/1/toner-stygian-hp-cb435a-kompatibilny): 27 EUR
výdatnosť: 1500 strán

b) atramentová (farebná)
typ: HP Deskjet D2660 (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13636021) - cena 51 EUR
náplň (http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=at34313215): 11 EUR
výdatnosť: 200 strán

Tak si podľa počtu strán vypočítaj, čo je pre teba výhodnejšie.
Michal Popelar
24.02.10,14:11
Laserová tlačiareň jednoznačne.

Ale tu by som dávaj aj pozor na operačný systém v PC. Nakoľko nie všetky tlačiarne podporujú 64-bit OS (môj známy má s tým teraz obrovské problémy, tak len preto sa zapájam)
Majka7491
24.02.10,16:39
Tiež som minulý týždeň riešila tento problém. Nakoniec som kúpila Canon LBP5050. Som veľmi spokojná, lebo nerozmazáva natlačené- je laserová, farebná. Už len plnenie tonerov bude zaujímavé, kde lacnejšie a kvalitne. Mám staršiu atramentovú-farebnú HP Deskjet 5740 a s tou robím fotky a iné. Laserová nezaschne, keď sa dlhšie nepoužíva. Vyjadrujem sa laicky, nie som v tomto odborníčka.
gag
25.02.10,05:26
hromadne dakujem za vsetky rychle reakcie, ste skveli...
gag
25.02.10,05:36
atramentovu asi nechcem, jednu starucku som mala, dokonca bola aj farebna, nikdy som to nevyuzila, lebo sa mi nepacila kvalita tlace vo farbe, potom stale zasychal atrament - bolo s tym viac starosti ako radosti... tak asi radsej ten laser, momentalne tlacim sice tak do 100 str. mesacne, ale ked sa rozbehne biznis... bude toho i viac. ked sa este mozem poobzerat po nejakej dobrej alternative (aj ked ten tvoj tip sa mi celkom paci), posli nejaky link, lebo ja ked vyhladavam... hodiny to trva. a este jedna laicka otazka: da sa v sucastnosti tlacit na tych tlaciarnach priamo z usb-kluca? je to samozrejmost?
gag
25.02.10,05:37
Laserová tlačiareň jednoznačne.

Ale tu by som dávaj aj pozor na operačný systém v PC. Nakoľko nie všetky tlačiarne podporujú 64-bit OS (môj známy má s tým teraz obrovské problémy, tak len preto sa zapájam)

dakujem michal, presne taketo rady potrebujem, byva s tym sarapata a ja o tychto veciach nemam potuchy :o