Ferdo Mravec
23.02.10,22:33
Dobrý večer, poprosila by som o radu:
chcela by som vedieť či SZČO si môže v daňovom priznaní uplatniť nárok na DB a v akej výške, keď podnikala od marca do septembra 2009, pred aj po skončení podnikania bola evidovaná na ÚP. Celkový príjem za toto obdobie 3784,-, výdavky 3630,-, teda ZD 154,-EUR, a keď si dá zníženie základu dane na daňovníka 4025,70 tak daň je nulová.
Čo treba predložiť na daňový úrad, ešte aj nejaké potvrdenie zo školy?? Slečna mala v septembri 18. rokov a ešte stále navštevuje SŠ.
Ďakujem....
Timka1
23.02.10,21:35
Dobrý večer, poprosila by som o radu:
chcela by som vedieť či SZČO si môže v daňovom priznaní uplatniť nárok na DB a v akej výške, keď podnikala od marca do septembra 2009, pred aj po skončení podnikania bola evidovaná na ÚP. Celkový príjem za toto obdobie 3784,-, výdavky 3630,-, teda ZD 154,-EUR, a keď si dá zníženie základu dane na daňovníka 4025,70 tak daň je nulová.
Čo treba predložiť na daňový úrad, ešte aj nejaké potvrdenie zo školy?? Slečna mala v septembri 18. rokov a ešte stále navštevuje SŠ.
Ďakujem....

môže si uplatniť daňový bonus za celý rok a to 235,92 €, nakoľko splnila podmienku výšky príjmu 1773 a mala kladný základ dane.
K DP potrebuje rodný list a potvrdenie školy o návšteve
Ferdo Mravec
23.02.10,21:58
Ďakujem pekne, to teda bola rýchlosť :)
Tak teda stačí len do DP dopísať výšku daňového bonusu, a malo by to byť OK? To je super, že ešte DÚ bude platiť, aspoň jedno pozitívum.