majkut
23.02.10,21:35
halloooo,
neviem to tu nájsť,ale potrebujem zistiť na koľko stravných lístkov mám nárok za týždeň, ak učím v umeleckej škole, mám odučených 23 hodín týždenne, je to skupinové vyučovanie a preto mám jeden deň 6 hodín ale druhý iba 4 hodiny(takže si neviem rozdeliť rovnomerne hodiny na každý deň). Aj tu platí, že musím mať odpracované 4,5hod, alebo je na to nejaká výnimka?:confused: Neviem či som to správne napísala, či som na niečo nezabudla ....Vopred ďakujem :)
zdenka131
23.02.10,21:56
Zamestnanec má nárok na stravný lístok za deň, v ktorom odpracoval viac ako 4 hodiny.

http://www.porada.sk/t120429-narok-na-stravne-listky.html
majkut
27.02.10,15:45
OK, to viem,ale nieje tam žiadna výnimka,alebo niečo podobné?
Tweety
27.02.10,15:50
OK, to viem,ale nieje tam žiadna výnimka,alebo niečo podobné?
Nie, výnimka v § 152 ZP nie je žiadna.
akynka
06.04.10,04:57
Prosím Vás, ak píšem do dochádzky len či deň oodpracoval alebo nie, a nepíše sa praconá doba. Zamestnanec má 1/2 dňa P-čko, čo vlastne znaená 4 hodiny. Má nárok za zvyšné 4 hodiny na stravný lístok? Ja by som mu to teda dala, ale doteraz tuna takto dni ani nerozdeľovali tak neviem.
Ďakujem
Chobot
06.04.10,07:36
Prosím Vás, ak píšem do dochádzky len či deň oodpracoval alebo nie, a nepíše sa praconá doba. Zamestnanec má 1/2 dňa P-čko, čo vlastne znaená 4 hodiny. Má nárok za zvyšné 4 hodiny na stravný lístok? Ja by som mu to teda dala, ale doteraz tuna takto dni ani nerozdeľovali tak neviem.
Ďakujem

Tak potom nemáte evidenciu dochádzky v súlade so ZP, ktorý predpisuje v § 99:

Zamestnávateľ je povinný viesť evidenciu pracovného času, práce nadčas, nočnej práce, aktívnej časti a neaktívnej časti pracovnej pohotovosti zamestnanca tak, aby bol zaznamenaný začiatok a koniec časového úseku, v ktorom zamestnanec vykonával prácu alebo mal nariadenú alebo dohodnutú pracovnú pohotovosť.

Pokiaľ to tak nevediete, tak inú odpoveď, ako nasledujúci ti nemôžem dať:

"Dajte si najprv do poriadku evidenciu a z nej bude jasné, či odpracoval menej ako 4 hodiny alebo viac ako 4 hodiny. Ak odpracoval viac ako 4 hodiny, má nárok na stravný lístok."
akynka
06.04.10,07:51
Ďakujem za odpoveď. My máme pohyblivý pracovnú dobu. Teda myslím, že naša dochádzka by vyzerala... hááleluuja :-D Idem to prerobiť.
Chobot
06.04.10,08:19
Ďakujem za odpoveď. My máme pohyblivý pracovnú dobu. Teda myslím, že naša dochádzka by vyzerala... hááleluuja :-D Idem to prerobiť.

Aj my máme pohyblivú prac. dobu. Každý keď príde, zapíše si príchod. Ak má prerušenie, zapíše čas prerušenia od-do, to isté s obedom a nakoniec čas odchodu. Pekne vidno, koľko hodín má človek odpracované.

Ak príde o 8:20 a ide k lekárovi o 12:30, tak je jasné, že odpracoval 4 hod. 10 min a má nárok na SL. Iný môže prísť o 9:00 a odíde k lekárovi o 11:30 - potom nemá nárok.

Takže pohyblivá prac. doba nemá na to žiadny vplyv. Treba len presne viesť evidenciu.