drifterD1
23.02.10,21:41
Zdravím,
ja sa len chcem opýtať, či by niekto nevedel poradiť ohľadne umiestnenia hernej konzoly/herných konzol do už zabehnutého podniku. Hľadal som už nejaké informácie, ale väčšinou sa píše len o PC herniach. Ide mi hlavne o zakúpenie originál hier - a tu vzniká problém, pretože hry majú licencie predpokladám len pre domáce použitie. A keďže hranie v podniku bude určitým spôsobom spoplatňované, predpokladám, že obyčajná licencia nestačí. Ak by niekto vedel poradiť na koho sa obrátiť, budem veľmi vďačný!
Vďaka, Peter
immortal2020
24.02.10,05:00
preco by nestacila ? ved ked zakupis origo hru dostavas k nej instalacny kluc a aj prava ... pc herne funguju takto (podla mojich informacii) a tiez playstationove kaviarne ... zda sa mi ze sa moze aj napalit dana hra ale v tomto si nie som isty ... nieco ako filmy aby si mal kopiu v pripade poskodenia ... ale radsej si to over moje info su predca len par rokov stare mozno sa zakony zmenili ..
Dantess
24.02.10,07:23
preco by nestacila ? ved ked zakupis origo hru dostavas k nej instalacny kluc a aj prava ... pc herne funguju takto (podla mojich informacii) a tiez playstationove kaviarne ... zda sa mi ze sa moze aj napalit dana hra ale v tomto si nie som isty ... nieco ako filmy aby si mal kopiu v pripade poskodenia ... ale radsej si to over moje info su predca len par rokov stare mozno sa zakony zmenili ..
By si sa čudoval s akými podmienkami súhlasíš pri kúpe nejakaj hry. Hlavne od THQ. Stačí si prečítať VOP a dojdeš na to, že si hru nekupuješ, ale že ti ju len požičiavajú atd atd. Na toto sú veľmi prísne normy. Bohužiaľ ale ani ja sám neviem poradiť zadávatelovi témy...
drifterD1
24.02.10,08:11
Vďaka za reakcie, ale tiež sa obávam, že obyčajná licencia nebude stačiť. Hľadal som na internete ešte nejaké info a dočítal som sa niečo také, že treba zakúpiť multilicenciu predplatenú na rok a stojí 15000Sk. Ale toto všetko platilo pre nejakú PC hru. O konzolových hrách som nezistil nič. Ak by ste mali niekto ešte nejaké informácie, napíšte prosím.
Ďakujem, Peter
rickman
24.02.10,10:55
aky to je podnik? bar alebo nieco ine?
drifterD1
24.02.10,13:50
No je to bar a cez víkendy "tanečný" klub. Predtým to však začínalo ako PC herňa. Neviem či to práve ostalo v popise podnikania, alebo ako to nazvať. No teraz je primárna otázka tie licencie.