cerov
24.02.10,06:21
Dobry den

Som na PN uz cez pol roka kde mi zistili ze mam vysunutu platnicku a tlaci mi na nervy.Ked som doma tak nemam skoro ziaden pohyb.Chcel by som sa informovat ci mozem poziadat od svojej doktorky neodmezene vychadzky ci mam nane narok.
dalid
24.02.10,05:26
Pochybujem ze doktor da "neobmedzene vychadzky". To by si potom kazdy dal PN a behal cele dni po meste. Nic v zlom. Ja viem, ze ked kolega bol na PN-ke pred cca 2-omi rokmi, tak mal povolene vychadzky. Ale mal uvedeny cas od kedy do kedy moze byt vonku, mimo domu keby prisla kontrola. Neviem ci sa nieco v tomto zmenilo.
veronikasad
24.02.10,05:33
Dobry den

Som na PN uz cez pol roka kde mi zistili ze mam vysunutu platnicku a tlaci mi na nervy.Ked som doma tak nemam skoro ziaden pohyb.Chcel by som sa informovat ci mozem poziadat od svojej doktorky neodmezene vychadzky ci mam nane narok.
Informuj sa u svojho ošetriujúceho lekára - zvyčajne vychádzky bývajú 2 hodiny v dopoludňajších a 2 hod. v popoludňajších hodinách, niekedy až po 2 týždňoch liečby.
katka50
24.02.10,05:42
Dobry den

Som na PN uz cez pol roka kde mi zistili ze mam vysunutu platnicku a tlaci mi na nervy.Ked som doma tak nemam skoro ziaden pohyb.Chcel by som sa informovat ci mozem poziadat od svojej doktorky neodmezene vychadzky ci mam nane narok.
S neobmedzenými vychádzkami som sa nestretla, ale lekár, ktorý Ti PN vystavil podľa uváženia Ti určí. Spravidla sú to 2-3 hodiny doobeda a poobede.
zdenka131
24.02.10,06:01
Želám pohodové ráno. Lekár vychádzky predpisuje zvyčajne 2x2h denne. Viem o 2 diagnózach , pri ktorých môžu byť neobmedzené vychádzky : tehotenstvo a psychická diagnóza. Samozrejme závisí to od konkrétnej diagnózy. Nie každá diagnóza v tehotenstve umožňuje neobmedzené vychádzky.
Timka1
24.02.10,06:03
ja len doplním, lekár môže vychádzky povoliť až druhý týždeň PN (prvý nie) tak ako bolo písané 2-3 hodinky doobeda a 2-3 hodinky poobede
Danila
24.02.10,06:40
Lekár Ti určí vychádzky podľa jeho úvahy, neobmedzené vychádzky v prípade, že budeš liečený u psychiatra.
stanco007
24.02.10,07:58
Na neobmedzene vychadzky zabudni s tvojou dg.! A pochybujem, ze aj niektory lekar niekomu napise neobmedzene vychadzky.
Normalne su vychadzky od 10-12 hod a od 15-17 hod. A aj to zalezi od dg. U tebe kedze mas problemy s platnickou a s chrbticou pochybujem, ze ti vobec da vychadzky. Mozno az casom ked to uzna za vhodne lekar. Ale zalezi ako to on posudi a v akom stadiu to je.
Ale pocul som uz o tom, ze niektori lekari vedia "svojsky" vybavit neobmedzene vychadzky. Spociva to v tom, ze ti normalne napise vychadzky tie o ktorych som uz skor pisal a vybavi cez SP pokial tam ma dobrych znamych, ze ti nepride kontrola. Ale to aj nieco stoji za tu ochotu lekara :D
buchač
24.02.10,10:43
Želám pohodové ráno. Lekár vychádzky predpisuje zvyčajne 2x2h denne. Sú len 2 diagnózy , pri ktorých môžu byť neobmedzené vychádzky : tehotenstvo a psychická diagnóza. Samozrejme závisí to od konkrétnej diagnózy. Nie každá diagnóza v tehotenstve umožňuje neobmedzené vychádzky.


......vážne , si o tom presvedčená ....?????

Rok som bol na PN ....a behal som si po vonku , kedy sa mi zachcelo ....teda , kedy som vládal , keď mi to zdravotný stav povolil ...;)

K tým 2 dg. pripoj aj raka....:rolleyes:
zdenka131
24.02.10,10:54
......vážne , si o tom presvedčená ....?????

Rok som bol na PN ....a behal som si po vonku , kedy sa mi zachcelo ....teda , kedy som vládal , keď mi to zdravotný stav povolil ...;)

K tým 2 dg. pripoj aj raka....:rolleyes:
Ďakujem , opravím svoj príspevok.
stanco007
24.02.10,15:17
......vážne , si o tom presvedčená ....?????

Rok som bol na PN ....a behal som si po vonku , kedy sa mi zachcelo ....teda , kedy som vládal , keď mi to zdravotný stav povolil ...;)

K tým 2 dg. pripoj aj raka....:rolleyes:
Buchac ale zabudol si napisat kde si pracoval. Aj ja som marodoval dlhe mesiace a ako statnemu zamestnancovi co mame vlastnu SP nikdy kontrola neprisla! V statnej SP je to ale uplne ine...
buchač
24.02.10,16:02
Buchac ale zabudol si napisat kde si pracoval. Aj ja som marodoval dlhe mesiace a ako statnemu zamestnancovi co mame vlastnu SP nikdy kontrola neprisla! V statnej SP je to ale uplne ine...

...nerieš ...

Je úplne , ale úplne jedno , kde som pracoval .....a aj v štátnej poisťovni je tak isto , čo sa určitých diagóz týka .
Ale nie je jedno , že následkom porušenia pracovnej disciplíny sa aj o iné vymoženosti dalo prísť , nielen o nemocenskú ...

Hádam nechceš tvrdiť , že ak berieš chemoterapiu , tak si schopný fungovať podľa vychádzkových hodín , ktoré Ti určí doktor ...
Ak áno , si frajer ...odskúšaj chemo...ja som v priebehu prvých 2-3 mesiacov pekných pár kíl dole dal ...
Ak áno , že doktor by mi určil vychádzky , tak ho okamžite mením ...;)
Ak by mi taká kontrola prišla a mala tie svoje " argumenty " na mňa vytiahnuť , poriešil by som aj ich ...:rolleyes:
stanco007
24.02.10,16:14
...nerieš ...

Je úplne , ale úplne jedno , kde som pracoval .....a aj v štátnej poisťovni je tak isto , čo sa určitých diagóz týka .
Ale nie je jedno , že následkom porušenia pracovnej disciplíny sa aj o iné vymoženosti dalo prísť , nielen o nemocenskú ...

Hádam nechceš tvrdiť , že ak berieš chemoterapiu , tak si schopný fungovať podľa vychádzkových hodín , ktoré Ti určí doktor ...
Ak áno , si frajer ...odskúšaj chemo...ja som v priebehu prvých 2-3 mesiacov pekných pár kíl dole dal ...
Ak áno , že doktor by mi určil vychádzky , tak ho okamžite mením ...;)
Ak by mi taká kontrola prišla a mala tie svoje " argumenty " na mňa vytiahnuť , poriešil by som aj ich ...:rolleyes:
Buchac jednoducho robil som dost rokov na to, aby som vedel, ze statnym zamestnancom nechodi kontrola zo socialky, takze mozes chodit kde chces. Max tak chodi na kontrolu zamestnavatel ale aj to je len vynimocne. Tu ide o to, ze ked ti lekar urci vychadzky, tak si povinny ich dodrziavat!!!
Neexistuje take, ze ty si zmyslis ist vonku kedy chces. Lekar vie ci ti moze dat vychadzky, kolko hod za den a kedy. Ked sa liecis, tak sa liecis a nie behas po vonku. Nenajde ta kontrola doma? No, prides o peniazky....
Je ine ako som mal ja, ze som chodil denne na rehabky. Ale to malo suvis s liecbou, to sa za vychadzky neberie.
buchač
24.02.10,17:07
Buchac jednoducho robil som dost rokov na to,
Ja určite viac ...;)
aby som vedel, ze statnym zamestnancom nechodi kontrola zo socialky, takze mozes chodit kde chces. Max tak chodi na kontrolu zamestnavatel ale aj to je len vynimocne. Tu ide o to, ze ked ti lekar urci vychadzky, tak si povinny ich dodrziavat!!!
Nemyslíš vážne ....to akože maród MUSÍ ísť na vychádzku , aj keď sa mu nechce ..??????
Neexistuje take, ze ty si zmyslis ist vonku kedy chces. Lekar vie
...v tomto prípade hovno ....hlavne všeobecný / ospravedlňujem sa tejto skupine MUDr./ ...na to sú iní odborníci ...
ci ti moze dat vychadzky, kolko hod za den a kedy. Ked sa liecis, tak sa liecis a nie behas po vonku.
Keď Ti je zle , tak Ti je zle ...a behaš po vonku vtedy , keď Ti je dobre...
Nenajde ta kontrola doma?
Má smolu , nech príde aj druhykrát ...
No, prides o peniazky....
Je ine ako som mal ja, ze som chodil denne na rehabky. Ale to malo suvis s liecbou,
....veď aj taká chemoterapia je len prechádzka ružovým sadom ...či...?
to sa za vychadzky neberie.


...máš svoju pravdu ?

Máš ...maj si ...

Ja Ti ju neberiem , len ju nevnucuj ostatným ..teda aj mne ...veď čítaj pozorne ...
Prečítaj aj moje odpovede v texte a pozri na čo som reagoval .
Dáva to zmysel ???
Myslím si , že nie ...:rolleyes:

Hádam nechceš tvrdiť , že ak berieš chemoterapiu , tak si schopný fungovať podľa vychádzkových hodín , ktoré Ti určí doktor ...
Ak tento fakt chceš poprieť ....tak sa nemáme o čom baviť ...

Podotýkam a zdôrazňujem , moje príspevky v téme sa týkajú ohľadom nemocných na diagnózu , ktorá sa volá - rakovina ....
To pre upresnenie , ktorí to doteraz nepochopili ...;)

P.S.:
Neber osobne , ale zamýšlaš sa nad tým , čo píšeš ?????
stanco007
24.02.10,17:11
...máš svoju pravdu ?

Máš ...ja Ti ju neberiem , len ju nevnucuj ostatným ..teda aj mne ...veď čítaj pozorne ...
Prečítaj aj moje odpovede v texte a pozri na čo som reagoval .
Dáva to zmysel ???
Myslím si , že nie ...:rolleyes:

Ak tento fakt chceš poprieť ....tak sa nemáme o čom baviť ...

Podotýkam a zdôrazňujem , moje príspevky v téme sa týkajú ohľadom nemocných na diagnózu , ktorá sa volá - rakovina ....
To pre upresnenie , ktorí to doteraz nepochopili ...;)

P.S.:
Neber osobne , ale zamýšlaš sa nad tým , čo píšeš ?????
Buchac uz som si pred casom myslel, ze si konecne dostal rozum ale opak je pravdou! Ty si horsi ako 15 rocny pubertak a aspon v tejto teme co pises absolutne nikomu nepomoze lebo si tvrdis len svoje a pritom je to TOTALNA HLUPOST!!!! Len si chod kedy chces cez PN vonku a ked ti pride kontrola, tak ja sa zmozem len na :D:D:D
buchač
24.02.10,17:33
Buchac uz som si pred casom myslel, ze si konecne dostal rozum ale opak je pravdou! Ty si horsi ako 15 rocny pubertak a aspon v tejto teme co pises absolutne nikomu nepomoze lebo si tvrdis len svoje a pritom je to TOTALNA HLUPOST!!!! Len si chod kedy chces cez PN vonku a ked ti pride kontrola,
Nie si v obraze ...ako vždy ....;)
MNE už žiadna kontrola takéhoto typu a zamerania nepríde...
tak ja sa zmozem len na :D:D:D

AMEN http://www.youtube.com/watch?v=Dlr90NLDp-0ALLAH AKBAR http://www.youtube.com/watch?v=aDvDjHfcp9w&feature=related

Vyberte si obaja , to čo Vám vyhovuje ....

P.S.:
Inak si vyprosujem urážky , no je síce aj tak fakt , že mňa len inteligent môže uraziť ...no čo už , nejak ho tu nenachádzam ...
stanco007
24.02.10,17:51
AMEN http://www.youtube.com/watch?v=Dlr90NLDp-0ALLAH AKBAR http://www.youtube.com/watch?v=aDvDjHfcp9w&feature=related

Vyberte si obaja , to čo Vám vyhovuje ....

P.S.:
Inak si vyprosujem urážky , no je síce aj tak fakt , že mňa len inteligent môže uraziť ...no čo už , nejak ho tu nenachádzam ...
mimotemy

Buchac ty si ale vtipny! :D boze pukam od smiechu. Zi si svoj zivot, zi...
A len pre zaujimavost ani mne uz nikdy nepride taka kontrola... A ja ta neurazam len konstatujem a reagujem na tvoje haluze co pises :D
mareko
24.02.10,18:19
......vážne , si o tom presvedčená ....?????

Rok som bol na PN ....a behal som si po vonku , kedy sa mi zachcelo ....teda , kedy som vládal , keď mi to zdravotný stav povolil ...;)

K tým 2 dg. pripoj aj raka....:rolleyes:

A ešte napr. aj čakateľov na operácie srdca...
buchač
24.02.10,18:24
A ešte napr. aj čakateľov na operácie srdca...

.....nemáš pravdu .......NEEXISTUJE ....neverím ....;)...nezavádzaj , prosím ...:---:D

Práve som bol o tom presvedčený a z omylu vyvedený , že haluze , konáre , ihličie a aj konáriky píšem ....možno aj na semiačka dôjde ....:D:D:D:D:D
Bionda
24.02.10,18:29
poprosím diskutujúcich, aby lepšie čítali a ak nemajú nič k téme, nech sa zdržia komentárov. :) ;)
Ďakujem
Pre spresnenie pre zadávateľa neurologická dg - ak lekár neurčí inak, nie je dôvod na neobmedzené vychádzky, okrem tehotných, psychiatrických dg , pac. s onkologickou dg - a čakateľov na orgán .
mareko
24.02.10,18:59
...máš svoju pravdu ?

Máš ...maj si ...

Ja Ti ju neberiem , len ju nevnucuj ostatným ..teda aj mne ...veď čítaj pozorne ...
Prečítaj aj moje odpovede v texte a pozri na čo som reagoval .
Dáva to zmysel ???
Myslím si , že nie ...:rolleyes:

Ak tento fakt chceš poprieť ....tak sa nemáme o čom baviť ...

Podotýkam a zdôrazňujem , moje príspevky v téme sa týkajú ohľadom nemocných na diagnózu , ktorá sa volá - rakovina ....
To pre upresnenie , ktorí to doteraz nepochopili ...;)

P.S.:
Neber osobne , ale zamýšlaš sa nad tým , čo píšeš ?????


Stančo sa síce zamýšľa nad tým čo píše, ale žiaľ nie nad tým ČO ČÍTA!!! aspoň v tomto prípade. Rakovina skutočne patrí do skupiny výnimiek, kedy lekár (resp. posudkový lekár) má právo napísať "neobmedzené vychádzky".
stanco007
25.02.10,05:00
Lenze moji mili! Dotycny dal jasnu otazku a ako napr Buchac tu zacal pisat o uplne inych problemoch, co sa jeho netykaju. Ja som sa zameriaval s odpovedou na jeho otazku a o to tu ide, vsak Buchac?! :D
A pritom Buchacove trapne nazory na kontrolu zo SP... Nemam slov
basketbalka8
21.02.13,14:27
čo mám robiť neviem kedy mám vychádzky bo lekarka mi ich tam ani nenapisala a som 1x na PN ako to mam vedieť??? na internete pisu hoc kedy aky cas?? kedy ich mam cakat SC
veronikasad
21.02.13,14:29
čo mám robiť neviem kedy mám vychádzky bo lekarka mi ich tam ani nenapisala a som 1x na PN ako to mam vedieť??? na internete pisu hoc kedy aky cas?? kedy ich mam cakat SC
Odkedy si na PN-ke ? Pýtala si si ich od ošetrujúceho lekára ?
basketbalka8
21.02.13,14:32
nie ani mi to nepovedala ani do toho papiera nenapisala od 18.2.-28.2
veronikasad
21.02.13,14:34
nie ani mi to nepovedala ani do toho papiera nenapisala od 18.2.-28.2
Vychádzky sa málokedy schvaľujú na začiatku PN-ky a treba si ich od lekára pýtať. Ak ide o chrípku alebo podobné ochorenie, vychádzky ani nedostaneš.
basketbalka8
21.02.13,14:35
nie povedala som jej ze uy nechcem bytv tej robote ze idem do 2hej prace od 1.3 a ze chcem na PN
veronikasad
21.02.13,14:36
nie povedala som jej ze uy nechcem bytv tej robote ze idem do 2hej prace od 1.3 a ze chcem na PN
to fakt ? To je dôvod na PN-ku ?
basketbalka8
21.02.13,14:39
no aby som nechodila uy do tej prace kde ,,akoze chodim,, tak co mam sa jej spytat na vychadzky? alebo nemam vychadzky abo mam hoci kedy?
neviem....
veronikasad
21.02.13,14:41
no aby som nechodila uy do tej prace kde ,,akoze chodim,, tak co mam sa jej spytat na vychadzky? alebo nemam vychadzky abo mam hoci kedy?
neviem....
Ak nemáš schválené vychádzky, tak máš sedieť doma (a dodržiavať liečebný režim). Inak keď ťa kontrola doma nenájde, bude to považovať za porušenie liečebného režimu. Prvých 10 dní PN-ky platí zamestnávatel, ktorý ťa tiež može skontrolovať ...
basketbalka8
21.02.13,14:42
ok... takze ked mi nenapisala vychadzky tak vychadzky ani nemam hej?
oki doky moc....
veronikasad
21.02.13,14:42
ok... takze ked mi nenapisala vychadzky tak vychadzky ani nemam hej?
oki doky moc....
Presne tak.
mareko
21.02.13,14:57
nie ani mi to nepovedala ani do toho papiera nenapisala od 18.2.-28.2
To si na PN od 18. do 28. 2 ? Veď píš tak, aby ti bolo aj rozumieť, nie ako hotentót :-( (sorry)
Ak si PN 10 dní a potom ideš do novej práce, tak nemáš na vychádzky nárok. Nemáš žiadne závažné ochorenie, vychádzky píšu lekári po cca týždni ale nie ma takéto krátkodobé PN- ky
BXLmiami
21.02.13,18:24
No super.A ani trochu nemáš pocit,že kradneš,však nie?
BXLmiami
21.02.13,18:25
No super.A ani trochu nemáš pocit,že kradneš,však nie?