Olinka
30.09.05,08:08
od 1.10. sa meni minimalna mzda, ked mam v pracovnych zmluvach dohodnutu mzdu 37,40 Sk/hod, musim robit dodatky k pracovnym zmluvam na 39,70 Sk/hod? alebo to plati automaticky?

Dakujem vam za kazducky nazor.
Tweety
30.09.05,06:10
od 1.10. sa meni minimalna mzda, ked mam v pracovnych zmluvach dohodnutu mzdu 37,40 Sk/hod, musim robit dodatky k pracovnym zmluvam na 39,70 Sk/hod? alebo to plati automaticky?
Dakujem vam za kazducky nazor.Podľa mňa určite, pretože sa menia základné mzdové nároky.
Mária M
Alena Kašičková
30.09.05,06:33
od 1.10. sa meni minimalna mzda, ked mam v pracovnych zmluvach dohodnutu mzdu 37,40 Sk/hod, musim robit dodatky k pracovnym zmluvam na 39,70 Sk/hod? alebo to plati automaticky?

Dakujem vam za kazducky nazor.
Musí byť vypracovaný dodatok k pracovnej zmluve u každého zamestnanca.
zuska
30.09.05,07:58
Keď idem robiť výplaty za 9. mesiac, dávam tam ešte povodnú minimálnu mzdu 6500,-? alebo už po novom?
Kristina27
10.10.05,15:03
Ja to robím tak, že zakaždým, keď mením mzdu, napíšem Dekrét o mzde, kde je uvedené: organizácia, zamestnanec, do ktorej kategórie patrí, či je odmeňovaný mesačnou mzdou, a od kedy sa zvyšuje resp. mení výška mzdy. Takýchto dekrétov mám aspoň štyri.
ajobs
10.10.05,17:12
Buď to môže byť mzdový dekrét ( jednostranný právny úkon ), ak mzda nie je súčasťou pracovnej zmluvy, alebo ak je mzda súčasťou PZ, potom to musí byť ako dodatok k PZ a musí byž podpísaný zamestnávateľom aj zamestnancom.
Peťo
11.10.05,06:54
Buď to môže byť mzdový dekrét ( jednostranný právny úkon ), ak mzda nie je súčasťou pracovnej zmluvy, alebo ak je mzda súčasťou PZ, potom to musí byť ako dodatok k PZ a musí byž podpísaný zamestnávateľom aj zamestnancom.
Mzdové dekréty podľa ZP , práve preto, že sa nimi / niekedy/ vyjadrovalo jednostranné rozhodnutie organizácie , už v mzdovej praxi nemožno používať. Vždy musí ísť o dohodu buď formou pracovnej zmluvy /resp. dodatku k nej/ alebo KZ / § 43 ZP/. Pekný deň.