lyana
24.02.10,08:24
Dobrý deň, dobrí ľudia!
Mám 13,5 ročnú dcéru a v posledných rokoch rýchlo rastie. Aktívne športuje (hádzaná) a vyskytol sa jej problém s kĺbmi. Bedrový kĺb jej "preskakuje" aj pri bežnej chôdzi- nie sústavne. Niekedy pri tréningu to prejde aj do intenzívnej bolesti. Podobný problém má aj s kolenom a naposledy, len pri pošmyknutí mala problémy aj s členkom. Ja som tak čisto laicky usúdila, že asi bude mať oslabené kĺbové púzdra, alebo niečo také. Vedeli by ste mi odporučiť, čo by mohlo pomôcť? Trénerka odporúča Wobenzym, ale skúsim to aj tu. Viac hláv-viac rozumu.
Ďakujem veľmi pekne
dusansl
24.02.10,08:32
Pekný deň prajem,
zdravotný problém Vašej dcérky by som odporučil riešiť podávaním detského biokalcia, biozinku a snáď aj niektorých preparátov.
Ich nedostatok v tele spôsobuje popísané problémy, a predpokladám , že časom sa môýžu vyskytnúť aj vážnejšie.
K otázke pretekárskeho športu len toľko, väčšina športov vo svojej podstate je v rozpore s anatómiou ľudského tela. Ak sa dané aktivity vykonávajú pre zábavu a potešenie , teda len sporadicky môžu nášmu telu prospieť.
Ak sa táto činnosť vykonáva ako práca,teda v režimovom procese, je telu vyslovene škodlivá, vedúca v neskoršej dobe hoci aj k trvalej invalidite.
S pozdravom dusansl.
Andy Kralik
24.02.10,09:20
Ak sportuje aktivne, zajdite s nou za sportovym lekarom. Ten bude najlepsie vediet poradit ako na to, aby si neposkodila. Ci uz pridat nieco do vyzivy, upravit fyzicku aktivitu, pridat nejake speciale cviky...
Lepsie skor ako neskoro.