zuzasula4
24.02.10,12:33
Dobrý deň,

prosila by som Vás o radu. Chcela by som začať podnikať v oblasti poskytovania účtovníckych služieb. Mám síce za sebou obchodnú akadémiu a na výške sme dva roky mali také smiešne účtovníctvo, ale to už je nejakých 5 rokov dozadu. Aj tak viem, že škola a realita sa nedajú porovnávať.
Momentálne som zamestnaná, ale chcela by som sa zaevidovať na tri mesiace na ÚP a neskôr vybrať živnosť a dotáciu, za ktorú by som si mohla kúpiť schopný počítač a softvér a ostatné veci. Btw, nechcem robiť u nikoho na TPP, radšej samostatne.
Lenže otázkou stále ostáva, ako začať. Nemám žiadneho účtovníka v mojom okolí, na ktorého by som sa vedela obrátiť.
Stále ma takáto práca lákala, som totiž typická kancelárska myš :).

Ak budete mať čas, potešíte ma svojimi postrehmi, príp. radami, keď ste Vy začínali.
Johanka
24.02.10,11:43
Dobrý deň,

prosila by som Vás o radu. Chcela by som začať podnikať v oblasti poskytovania účtovníckych služieb. Mám síce za sebou obchodnú akadémiu a na výške sme dva roky mali také smiešne účtovníctvo, ale to už je nejakých 5 rokov dozadu. Aj tak viem, že škola a realita sa nedajú porovnávať.
Momentálne som zamestnaná, ale chcela by som sa zaevidovať na tri mesiace na ÚP a neskôr vybrať živnosť a dotáciu, za ktorú by som si mohla kúpiť schopný počítač a softvér a ostatné veci. Btw, nechcem robiť u nikoho na TPP, radšej samostatne.
Lenže otázkou stále ostáva, ako začať. Nemám žiadneho účtovníka v mojom okolí, na ktorého by som sa vedela obrátiť.
Stále ma takáto práca lákala, som totiž typická kancelárska myš :).

Ak budete mať čas, potešíte ma svojimi postrehmi, príp. radami, keď ste Vy začínali.
O účtovníckych začiatkoch je na Porade dosť popísané, pohľadaj v oddychových témach ;). Ja som začínala na dnešné pomery vtipne : stôl v kuchyni, skoro žiadna literatúra, len základné zákony v tlačenej podobe (aj tie sa dali zohnať viac-menej po známosti :)). Žiadny počítač, SW, internet ... iba klasické papierové účtovné knihy, pero, ceruzka, guma a kalkulačka. Dotácie vtedy nedávali, však perá až také drahé neboli :). Ale nechýbala chuť a dopredu tlačila aj prázdna peňaženka ;).

Na Tvojej otázke ma zaujalo podčiarknuté - s čím sa chceš obracať na nejakého účtovníka. Použijem analógiu - keby si si otvárala autoservis, myslíš, že by Ti v nejakom susednom poradili ako na to :)???
Zoltán Kovács
24.02.10,11:44
Ja asi by som nemal takú odvahu na začiatku, hneď ísť na volnú nohu. Začal by som asi popri zamestnaní. Nakoľko môže vyvstať situácia, že nebudeš mať dostatoťnú klientelu na to aby si sa uživila.
Myslím si, že začiatočné kroky s poradou sa dá zvládnuť.
zuzasula4
24.02.10,13:48
No... nie je bežné, že si medzi sebou účtovníci volajú, aby sa poradili?? Btw, nenašla som nejaké o tom témy, preto som založila novú...

A vlastne som to myslela tak, že by som aj možno bola ochotná sa za tri mesiace evidencie na úrade zaučiť, hoc aj zadarmo, u nejakého účtovníka.

Ale vďaka za odpoveď...:)
Discodiva
27.02.11,07:39
skús isť na účtovnícky kurz. Zopakuješ si tam, to čo si už mala na škole, avšak základom je len prax. Takže musiš len začat učtovat, aby si sa zabehla a študovat poradu, zákony atd.
KEJKA
27.02.11,08:19
najskôr sa zamestnaj v účtovníckej firme, teraz je dopyt.
Bude to dobrá škola, za rok z teba môže byť slušná účtovníčka.