belkova
24.02.10,13:03
zdravim vsetkych, riesim prave dilemu dovolenka - v lete budu mat moje deti 3,5 a 1 rok a rozhodujem sa, kam na dovolenku. prosim poradte, ci mate lepsie skusenosti s cestou autom alebo lietadlom - ide mi hlavne o tu mladsiu dceru, starsi syn uz letel 2x. minuly rok bol manzel so synm na dovolenke letecky a od odchodu domov po prichod na hotel to cele trvalo 8 hodin - cize cas za ktory sme v chorvatsku. a tiez v konecnej destinacii zostaneme bez auta... neviem sa rozhodnut - prosim pomozte mi. vdaka. jana
buchač
24.02.10,12:34
zdravim vsetkych, riesim prave dilemu dovolenka - v lete budu mat moje deti 3,5 a 1 rok a rozhodujem sa, kam na dovolenku. prosim poradte, ci mate lepsie skusenosti s cestou autom alebo lietadlom - ide mi hlavne o tu mladsiu dceru, starsi syn uz letel 2x. minuly rok bol manzel so synm na dovolenke letecky a od odchodu domov po prichod na hotel to cele trvalo 8 hodin - cize cas za ktory sme v chorvatsku. a tiez v konecnej destinacii zostaneme bez auta... neviem sa rozhodnut - prosim pomozte mi. vdaka. jana

Odpovedám z pohľadu spolucestujúceho v lietadle ...

Svojho času som letel na Ostrovy ...v lietadle bola rodinka s malým dieťaťom .
Keď malé dieťa začalo plakať , tiež som riešil dilemu ....či mám vyskočiť z lietka cez okno alebo cez dvere....;)
Laco-monter
24.02.10,13:39
Tohto leta možete zostať DOMA .
Laco-monter
24.02.10,13:42
zdravim vsetkych, riesim prave dilemu dovolenka - v lete budu mat moje deti 3,5 a 1 rok a rozhodujem sa, kam na dovolenku. prosim poradte, ci mate lepsie skusenosti s cestou autom alebo lietadlom - ide mi hlavne o tu mladsiu dceru, starsi syn uz letel 2x. minuly rok bol manzel so synm na dovolenke letecky a od odchodu domov po prichod na hotel to cele trvalo 8 hodin - cize cas za ktory sme v chorvatsku. a tiez v konecnej destinacii zostaneme bez auta... neviem sa rozhodnut - prosim pomozte mi. vdaka. jana

Niektorí riešia dilemu,či zaplatiť skorej za telefon , alebo poistku za auto, alebo...
ivustek
24.02.10,13:53
Boli sme v Chorvátsku autom s 8-mesačnou dcérkou. Nebolo to ružové, ale dalo sa vydržať. Neviem si totiž predstaviť, čo by sme tam boli robili bez auta. Pretože aj tam sme chceli vidieť hocičo a nie len sedieť pri mori na jednom mieste.
belkova
24.02.10,18:59
Niektorí riešia dilemu,či zaplatiť skorej za telefon , alebo poistku za auto, alebo...
prepac, ja to neberiem ako zivotny problem a nechcem tu niekoho urazat, znechucovat alebo sa vyvysovat - jednoducho som chcela radu - od toho tu porada je, nie?
Timka1
24.02.10,19:08
zdravim vsetkych, riesim prave dilemu dovolenka - v lete budu mat moje deti 3,5 a 1 rok a rozhodujem sa, kam na dovolenku. prosim poradte, ci mate lepsie skusenosti s cestou autom alebo lietadlom - ide mi hlavne o tu mladsiu dceru, starsi syn uz letel 2x. minuly rok bol manzel so synm na dovolenke letecky a od odchodu domov po prichod na hotel to cele trvalo 8 hodin - cize cas za ktory sme v chorvatsku. a tiez v konecnej destinacii zostaneme bez auta... neviem sa rozhodnut - prosim pomozte mi. vdaka. jana


My sme leteli do Egypta s dvomi malými deťmi, jedna mala rok a pol a druhá 3,5 roka. Je pravda, že cesta tam bola hrozna, aspoň, že lietadlo bolo spolovice prázdne, takže sme si sadli úplne dozadu, kde bolo málo cestujúcich, nejak sme to prežili, ale báli sme sa cesty späť, tá prebehla úplne pokojne v poriadku, decká pekne sedeli, aj lietadlo bolo plné a nebol žiadny problém. Takže to záleží aj od celkovej pohody deti, treba im zobrať nejaké knihy na čítanie, niečo na zabavenie sa počas letu, piť, nie veľa, aby nebehali potom na toaletu často.
misomiso
24.02.10,22:01
Ja neviem, ja si myslim, ze v aute je clovek predsa akosi viac panom situacie. Nechcem ani domysliet, ako co by som robil dva alebo tri dni na letisku bez jedla (zazil som - ale bez decka) s rocnym deckom, ak by nas nahodou zastihol nejaky strajk alebo vichrica. Ked sa napr. pokazi auto, tak jeto tiez pruser (tiez som zazil - samozrejme), lenze vyhoda je v tom, ze stale sedis vo svojom aute, tvoje sedadlo ti nikto nezoberie a mozes sa obratit na kohokolvek o pomoc, pretoze okolo teba nie je dalsich 2.500 ludi, ktori maju ten isty probelm ako ty.

Na tom letisku je to potom uplna beznadej, ako ked prezijes na Haiti a chces sa dockat nejakej pomoci. Ak by si bola sama, ktora ma problem, bola by to brnkacka. Kedze vsetci ludia okolo maju rovnaky problem, pomoc je nedostupna.
laurin
25.02.10,11:48
No zalezi aj kam idete, ze ... :-)
Ale podla mna je lepsie auto, s takymi malymi detmi zastavis kde chces, ked pojdes na noc tak vacsinu casu prespia.
Minuly rok sme tak boli v Chorvatsku a absolutne ziadny problem po ceste, tento rok ideme zas. Sice to trosku dlhsie trvalo, ked sme asi 8x stali ale na dovolenku sa nema ponahlat, mne dovolenka zacina vtedy ked sadnem pred barakom do auta.
magnum
25.02.10,12:06
S 1 rocnym dietatom zostat DOMA tak ako to uz niekto povedal. Neriskoval by som... S rocnym dietatom tak do ZOO alebo napr do Krasnej Horky a pod...
bv_alexandra
25.02.10,12:14
Môj osobný názor je tiež ist na dovolenku len tu na Slovensku.
Boli sme na Kréte a spolucestujúcich sme mali s malý ani nie ročným dieťatkom.
V lietadle bolo to čo je tu napisané, plač a cestujúci boli z toho znechutení, potom išli rodičia a tým malým na celodenný výlet autobusom.
Vtedy som si povedalaže s takým malým dieťatom by som na takú dovolenku nešla. Za jedno to bolo utrpenie pre to dieťa. a Rodičia si dovolenku tiež neužili.
Preto z môjho pohladu by som volila len krátku trasu autobusom. :);)
elaurie
25.02.10,21:20
Hoci som s cestou lietadlom so svojim takmer 2 ročným synom zatiaľ nemala žiadny problém (letel už 10 x, prvý krát ako 3 - mesačný), s ročným dieťaťom by som nevolila dovolenku v cudzine pri mori, tiež si myslím, že by to bolo viac trápenia ako oddychu. A to nie len kvôli ceste, ktorá by bola únavná, či už by ste išli autom alebo lietadlom, ale aj z iných dôvodov... (zmena prostredia, strava, ochrana pre slnkom, horúčavou, pieskom, dostupnosť lekára v prípade potreby a mnoho ďalších vecí, ktoré sa nedajú dopredu možno ani domyslieť). Tiež by som volila radšej dovolenku na Slovensku a s tým morom ešte aspoň rok počkala...
elaurie
25.02.10,21:27
Niektorí riešia dilemu,či zaplatiť skorej za telefon , alebo poistku za auto, alebo...

mimotemy Kto si bezhlavo nepretelefonuje, má aj na dovolenku...
Laco-monter
26.02.10,14:11
mimotemy Kto si bezhlavo nepretelefonuje, má aj na dovolenku...

Nemyslel som práve na to .

MYSLEL som na tých ,ktorí majú obmedzený počet fin.prostriedkov, takže IM na dovolenku NEVYDÁ.:mee:
elaurie
26.02.10,15:01
Nemyslel som práve na to .

MYSLEL som na tých ,ktorí majú obmedzený počet fin.prostriedkov, takže IM na dovolenku NEVYDÁ.:mee:

mimotemy To však neznamená, že by sa ten, kto si nejaké peniažky našetrí a chce ísť na dovolenku, nemohol spýtať tu v rubrike "cestovanie" bez toho, aby k tomu niekto nepridal komentár v Tvojom štýle. Mimochodom, aj telefón aj auto sú asi rovnakým luxusom ako dovolenka...
paťuška
26.02.10,15:16
S takými malými deťmi by som v žiadnom prípade nešla na dovolenku do cudziny, keď vidím tie uplakané deti v lietadle či mrviace sa v autosedačke v aute, neviem čo si mám myslieť o ich rodičoch...

Prepáčte mi všetci, čo zdieľate iný názor, ale mne to pripadá, že na dovolenku chcú ísť silou-mocou iba rodičia, lebo detičkám je určite najlepšie v domácom prostredí.
A v konečnom dôsledku sú rodičia na takejto dovolenke zo všetkého vystresovaní, deti tiež,... ale nakoniec kto chce kam, pomôžme mu tam.:rolleyes:
lulu55
14.05.10,08:50
S takými malými deťmi by som v žiadnom prípade nešla na dovolenku do cudziny, keď vidím tie uplakané deti v lietadle či mrviace sa v autosedačke v aute, neviem čo si mám myslieť o ich rodičoch...

Prepáčte mi všetci, čo zdieľate iný názor, ale mne to pripadá, že na dovolenku chcú ísť silou-mocou iba rodičia, lebo detičkám je určite najlepšie v domácom prostredí.
A v konečnom dôsledku sú rodičia na takejto dovolenke zo všetkého vystresovaní, deti tiež,... ale nakoniec kto chce kam, pomôžme mu tam.:rolleyes:

O tých rodičoch si pomysli napr. to, že chcú pre dieťa to najlepšie a dajú posledné peniaze na to, aby aspoň poondiaty týždeň bolo dieťa pri mori/na odporúčanie lekára-alergia/....aj my ideme s 1 a pol ročnym a 11 ročným dieťaťom autom do Chorvátska, uskromňujeme sa už od vlani, keďže som na MD, tiež už teraz premýšľam na čo nezabudnúť, aby moje deti mali pohodlie, cesta v noci mi pripadá najlepšia a to že strávi 8 hodin s prestávkami v autosedačke podľa mňa nie je také tragické, ako keď niektorí rodičia už 3-4 mesačné deti "glíbu" v kadejakých lehátkach a podkladajú vankúšmi, aby sa pochválili, že ich deti už sedia...prajem každému, aby mal krásnu dovolenku...
0123misa
14.05.10,09:30
myslím si ze je to na kazdeho uvazení, no ja by som volila asi dovolenku typu- vsetko pre deti....viem ze si clovek chce oddychnut ale pokial dovolenka nebude zaujímava najmä pre deti premení sa na katastrofu,,,ja na vasom mieste by som sla nie daleko pre prípad ze by sa nieco stalo,,,odporucam napr madarsko, nejake velke kupalisko s toboganmi kde sa mozu deti vysantit, to 1r asi menej, ale aspon deti budu mat krasnu dovolenku,,ani tolko neminiete a mozno usetrite na dovolenku pri mori na dalsí rok. Z madarska odporucam kupalisko v Pápa, tam som bola,,,dost bazenov, aj tobogány a v júny su tam dni hier, takze mate aj program, poobede bol pochod, skupiny, zabava, Balony, kone, psy, vojaci, a vsetko pre deti,,,aj trhy,,, inak pekné mesto, a aj kolotoce su tam,,a vsetko na jednej kope,,len si zistite kedy su tie dni tusim dakedy okolo 16 juna...alebo neskor....fakt tam bolo bombovo, vrele odporucam rodinam aj s vecsimi detmi...
0123misa
14.05.10,10:51
pripájam este link na to kupalisko v Pápa... http://www.varkertfurdo.hu/
bodliak
14.05.10,11:11
Odpovedám z pohľadu spolucestujúceho v lietadle Svojho času som letel na Ostrovy ...v lietadle bola rodinka s malým dieťaťom .
Keď malé dieťa začalo plakať , tiež som riešil dilemu ....či mám vyskočiť z lietka cez okno alebo cez dvere....;)

Ked mas problem so spolucestujucimi, nepouzivaj MHD.
http://www.grossmannjet.com/
mareko
14.05.10,11:43
Predvčerom bola na STV táto téma v relácii Dámsky magazín http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-magazin/ .
Skús si to pozrieť. Stojí to za to. Len pekne doprajte deťom dovolenku pri mori, je to pre deti super prevencia proti rôznym chorobám, iba treba dodržať určité pravidlá, ale to zrejme vieš aj sama :-) . Želám peknú dovolenku.
Gapo
15.05.10,12:44
Ked mas problem so spolucestujucimi, nepouzivaj MHD.
http://www.grossmannjet.com/
Musím sa zastať "buchača", tiež sme leteli na dovolenku, boli tam dve rodinky s deťmi, nič proti nim, veď už veľa krát sme tak išli, ale tieto boli urevané od nastúpenia do lietadla po pristátie.:mad: Štyri hodiny vreskotu, rodičia na nich kašľali a bavili sa, letuška sa nadarmo pokúšala deti utíšiť, mali sme obavy aby to pilot nevzdal a nevyskočil s padákom.:confused:
:)Iste ak sú deti v pohode, nič proti tomu, veď je to pre nich zdravé, ale aj tak si z toho nič nebudú pamätať:D
linko1
15.05.10,12:54
Ja odporúčam ísť lietadlom,
my sme leteli s malou keď mala rok a bola uplne super, také ročné treba zabaviť, pozerali sme obláčiky, čítali sme si....., je to aj o tom, ako prežíva stres rodič, keď budete v pohode vy, tak aj dieťa bude kludné, takže ja odporúčam letecky
alesta
16.05.10,12:37
Dovolenka s 1,3 a 5 ročným dieťaťom... mne to znie skôr ako galeje. To 5 ročné by si takúto dovolenku nepochybne užilo nebyť troj a jednoročného súrodenca a vynervovaných rodičov, to trojročné neviem... zavísí od naturelu, či rado papá, je bojazlivé a či sa dovolenka vydarí, ale to jednoročné z dovolenky nemá nič, každé jednoročné dojča-batoľa má rado pokoj, známe prostredie, známych ľudí, je to vec názoru, viem, že veľa ľudí cestujú aj s maličkými deťmi, ale podľa mňa je to hlúposť a veľké riziko s ohľadom na možné zdravotné problémy u tak maličkého dieťaťa.
bábika
28.05.10,09:50
my sme boli s dietatom v takom veku na dovolenke v Grecku , sice sme boli lietadlom ale da sa dovolenka absolvovat aj s menej ako rocnym dietatom vsetko zalezi na rodicoch ako sa k tomu postavia dieta by nemalo byt prekazkou treba voli podla mna lietadlo /tak 1 1,5 hod, lety / a to ubehne ako voda a tí co hundru na deti v lietadle bud uz zabudli ze mali deti alebo ich este nemali my sme stym nastastie nemali problem a nasli sme si dokonca aj v lietadle priatelov ja jednoznacne tvrdim ak chcete ist na dovolenku chodte nedajte sa odradzat pokial dieta ma dobry zdravotny stav ja len dovolenku odporucam
jacekova
28.05.10,12:55
nedá mi nepridať svoj názor, hlavne keď som čítala, ako deti obťažujú spolucestujúcich v lietadle svojim plačom.

áno, deti obťažujú plačom
tlstí ľudia zaberajú aj kúsok z vašeho sedadla
tí, čo sa potia, obťažujú pachom,
vysokí ľudia vám kopú do sedadla,lebo sa nezmestia....

a teraz čo????
jacekova
28.05.10,17:05
nedá mi nepridať svoj názor, hlavne keď som čítala, ako deti obťažujú spolucestujúcich v lietadle svojim plačom.

áno, deti obťažujú plačom
tlstí ľudia zaberajú aj kúsok z vašeho sedadla
tí, čo sa potia, obťažujú pachom,
vysokí ľudia vám kopú do sedadla,lebo sa nezmestia....

a teraz čo????


problém asi nebude v nich :rolleyes: ale...