jholubok
24.02.10,15:42
Dobrý deň, v 12/09 sme vystavili faktúru na služby ale k firme sa dostala iná faktúra. My sme zúčtovali správnu faktúru (odviedli aj DPH) a aj oni si zúčtovali tú faktúru čo dostali (hoci ako príloha bol dodací list, ktorý nesedel s fakturovanou čiastkou). Ako teraz napraviť chybu - čo treba vystaviť odberateľskej firme aby to sedelo tak ako má byť. Vopred veľmi pekne ďakujem
IvoM
24.02.10,16:00
Musíte sa dohodnúť s odberateľom a riešiť to dobropisom / ťarchopisom, ak nemáte zmluvu a poslali ste mu faktúru na nižšiu čiastku ktorú on zaplatil tak je prípadná dohoda podľa mňa na jeho dobrej vôli. Otázku DPH po vzájomnej písomnej dohode môžete obísť využitím §25.6 zákona o DPH
jholubok
10.03.10,13:30
ešte stále rozmýšľam ako to vlastne spraviť - aký dátum má isť na ťarchopis (vystavenia, zdaniteľné plnenie) a ako to spraviť keď my sme DPH odviedli správne a čo by mala obsahovať vzájomná dohoda resp. či niekto neviete poskytnúť dáky vzor. Jedná sa o dofakturáciu k pôvodnej faktúre.
IvoM
10.03.10,14:07
Asi ťa to až tak netlačí keď reaguješ až po 2 týždňoch, ešte ma napadlo poslať mu správnu faktúru aby si ju u seba vymenil s dobropisom na pôvodnú zlú. Problém je v tom že s takýmto niečim zákon nepočíta, že odberateľ má iný daňový doklad ako dodávateľ.
jholubok
11.03.10,08:39
tlačí ma to - len som bola mimo práce - nie oni chcú ťarchopis
katarina249
11.03.10,09:19
Podľa môjho názoru ak ty máš zaúčtovanú faktúru správne i správne odvedenú DPH na základe čoho potom vystavíš ťarchopis ? Podľa mna treba poslať správnu faktúru spoločnosti nech si ju vymenia.
jholubok
11.03.10,09:34
ja som tiež toho názoru ale oni chcú ťarchopis - takže preto neviem čo mám robiť aby to bolo správne. Teraz sa dostala ku mne aj kópia faktúry ktorú dostali oni - nesedí tam ani suma bez DPH ani DPH- sedí len ich konečná suma s DPH čo malo byť správne bez DPH a na to DPH. Ja som chcela spraviť výmenu hneď ale oni trvajú na ťarchopise :-(
katarina249
11.03.10,09:43
Ja by som na to nepristúpila. Ozaj má správna fa.rovnaké číslo ako ich fa.?
lenkam68
11.03.10,09:47
ja som tiež toho názoru ale oni chcú ťarchopis - takže preto neviem čo mám robiť aby to bolo správne. Teraz sa dostala ku mne aj kópia faktúry ktorú dostali oni - nesedí tam ani suma bez DPH ani DPH- sedí len ich konečná suma s DPH čo malo byť správne bez DPH a na to DPH. Ja som chcela spraviť výmenu hneď ale oni trvajú na ťarchopise :-(
Tak vystavte ťarchopis mimo účtovníctva (ak vy máte faktúru zúčtovanú správne) a prilož si k nemu všetku korešpondenciu.
A to sa ako môže stať, že odberateľ má inú faktúru ako má dodávateľ? Má tá faktúra aspoň rovnaký var. symbol pod akým ju máte vy zúčtovanú?
jholubok
11.03.10,09:51
a aké dátumy máme uviesť na ten ťarchopis - normálne dnešné (dátum vystavenia, dátum zdaniteľného plnenia) a uviesť na ťarchopis k akému číslu faktúry sa viaže?
jholubok
11.03.10,11:25
áno má faktúra rovnaké čísla - išlo o to že ja na jednej pobočke vystavujem faktúry a dávam ich do účtovníctva a kolega vystavuje faktúry na druhej pobočke a roznáša ich po spoločnosti - lebo musia byť podpísané prílohy k faktúre a že ich prevzali fakturanti spoločnosti