Michal Popelar
24.02.10,15:14
Ahojte.

Chystáme sa na dovolenku do Talianska Kalábrie.
Bol tam niekto? Nejaké skúsenosti? Je to pekné miesto?

Vďaka za odpoveď.
GABAZ
01.03.10,09:55
Odporúčam cestovateľskú stránku www.orbion.cz - môžeš si zvoliť jednotlivé krajiny. Sú tam informácie, recenzie, fotogalérie, fórum. O Taliansku je tam toho dosť.
VERONIKA6
01.03.10,10:44
Ahojte.

Chystáme sa na dovolenku do Talianska Kalábrie.
Bol tam niekto? Nejaké skúsenosti? Je to pekné miesto?

Vďaka za odpoveď.

Bola som tam asi pre 5 rokmi, v meste Scalea. Veľmi pekné mesto, pekné bývanie, pekné more. Práve pred niekoľkými dňami som začula, že
v Kalábrii boli zosovy pôdy a museli evakuovať ľudí a pár dní pred tým to bolo v prístavnom mestečku Messina. Asi by som tam teraz dovolenku nevolila, ale inak doporučujem.
http://dnes.atlas.sk/svet/eu-a-europa/628483/kvoli-zosuvom-pody-evakuuju-ludi-v-kalabrii
ekopo
19.08.11,17:09
tento rok som navštívil Kalábriu, môžem odporučiť. More je naozaj azúrové, dajú sa nájsť krásne zákutia....
prikladám zopár vlastných foto
Arava
29.09.11,09:16
Fotky sú naozaj krásne, možem poprosiť o bližšie info: názov destinácie, ubytovanie, stravovanie, doprava.... súkromná, alebo cez niektorú cestovnú agentúru.....
ekopo
17.01.12,12:31
odpovedám trochu neskoro ale predsa
-lokalita capo vaticano - cca 10 km od mesta TROPEA (nutné navštíviť-doporučujem)
-ubytovanie cez cestovku (ale dá sa aj priamo cez stránky rezortov-trochu lasnejšie) napr. http://www.edenvillage.it/uk/residence.htm alebo tu http://www.ludor.sk/dovolenka-taliansko/leto/kalabrie/capo-vaticano/rezidence-heaven od tejto cestovky sme boli a v tomto ubytovaní (prvé júlové týždne).....
bral som ubytovanie pre 5 osôb za 380 € za apartmán/týždeń. Čiže za ubytovanie na 14 dní som zaplatil celkom pre 5 osôb 760 €. 2 spálňe s dvomi lôžkami, lôžko v jedálni, kuchynka, kúpeľna s WC, terasa.....
Možnosť stravovania v reštaráciach - pizza cca 30 cm = 6 - 8 € aj ostatné jedlá cca 7 € a viac /porcia. Potraviny je možné nakúpiť v obchodoch (whisky ballantines 10 € :D, pivo od 0,55 € za 0,66 l, základné potraviny skoro ako u nás, mäso trochu drahšie, čiže aj navariť sa dalo...)
aby som nezabudol, treba sa pripraviť na mierne výškové rozdiely (pri ceste na pláž...túrach..)
počasie stabilné
cesta vlastným autom 1950 km - všetko dialnica - 22 hodín - v pohode
iva5252
28.01.12,21:20
Ahoj, my sme v Kalabrii boli 3 leta po sebe a chceme sa vratit aj tento rok. Najprv sme boli v Scalei, sice fajn ale tahalo nas to juznejsie a teraz jazdime uz len tam Capo vaticano a Tropea , je to tam nadherne a nejde to nevratit sa tam zas a zas. Jazdime cez cestovku www.kalabria.biz vedie to jedna pani, co tam zije uz niekolko rokov. Vzdy nam nasla to co sme hladali, ma v ponuke vela peknych apartmanov priamo pri mori. A vzdy nam so vsetkym ochotne pomohla. Odporucila nam restauracie, vylety, obchody. No a ta priroda tam a ciste more, to sa neda opisat. To sa musi zazit. Takze Kalabriu naozaj odporucam. Zatial je to najkrajsia oblast co sme v europe objavili a to sme predtym jazdili Grecko, Chorvatsko, Spanielsko..