1a4ter
24.02.10,16:12
Dobrý deň.
Prosím Vás o radu. Od 1.4.2010 sa stanem živnostníkom. Chcem sa stať dobrovolným platcom DPH, ale mam informácie, že mi to nemusia schváliť. Chcem byť platcom preto, aby som mohol obchodovať aj s väčšími firmami a uplatňoval si nárok na vrátenie DPH pri nákupoch pre spotrebu firmy. Mohli by ste mi poradiť, ako sa možem od začiatku stať platcom DPH. Aké mam na to právo a na čo sa môžem odvolať, ak by ma daňový úrad neposlal preč s prázdnou.... Ďakujem veľmi pekne
Johanka
24.02.10,15:27
K žiadosti o registráciu k DPH pripoj stručný podnikateľský zámer, stačí pár riadkov. Popíš aký bude predmet Tvojej činnosti, kto budú odberatelia, spomeň niečo o nevýhodách oproti konkurencii v prípade, že by si nebol platiteľ DPH a nezabudni v texte uviesť , že dobrovoľnou registráciou si vytváraš podmienky pre slobodné podnikanie ;).
1a4ter
24.02.10,21:22
Dakujem veľmi pekne za radu
profesional
02.03.10,09:59
V prvom rade budes musiet daniarov prezvedcit, ze na DPH viac odvedies ako ti vratia. Ak nebudu oni vidiet tento potencial, tak potom ti to nechvalia a pravny narok na to nemas. Je to len na ich dobre voli a oni maju prikaz schvalovat len tym u ktorych su presvedceni ze v horizonte do 24 mesiacov bude podnikatel viac odvadzat na DPH ako dostane resp. uplatni na zapocte alebo na navratke.