motofun
24.02.10,17:44
Dobrý deň,

Minulý rok som mal troch zamestnávateľov, ale okrem toho som bol v mesiacoch 3 a 4 dobrovoľne nezamestnaný kedy som si platil povinné zdravotné poistenie.

Moje otázky:

1. Aká je celková výška nezdaniteľného časti v mojom prípade? (4025,70 alebo 10x335,47?)
2. Môžem si uplatniť nejakým spôsobom tie platby do zdravotného poistenia ako zníženie základu dane? Ak áno potom ako?

Ďakujem pekne za Vaše odpovede a návrhy.
veronikasad
24.02.10,16:48
Dobrý deň,

Minulý rok som mal troch zamestnávateľov, ale okrem toho som bol v mesiacoch 3 a 4 dobrovoľne nezamestnaný kedy som si platil povinné zdravotné poistenie.

Moje otázky:

1. Aká je celková výška nezdaniteľného časti v mojom prípade? (4025,70 alebo 10x335,47?) celoročná - 4025,70 EUR
2. Môžem si uplatniť nejakým spôsobom tie platby do zdravotného poistenia ako zníženie základu dane? Ak áno potom ako? ano, uvedieš ich v DP medzi poistením zo zamestnania a prložíš doklad o uhrade

Ďakujem pekne za Vaše odpovede a návrhy.
odpoveď v texte
motofun
24.02.10,18:04
Tak som sa poobzeral po účtoch, a zuistil, som, že v mesiaci február som opracoval len 18 dní u zamestnávateľa a uhrádzal som v ten mesiac i zdravotné poistenie v alikvótnej čiastke. Aj túto čiastku si viem uplatniť?


A ešte, bv prípade, že som v ročnom zúčtovaní poistného za rok 2008 doplácal sumu 29,80€ aj toto je možné zahrnúť?

Ď.