DodoSTI
24.02.10,16:56
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, TV signál prijímam prostredníctvom poskytovateľa služieb DIGI. Niektoré kanály vysielajú podľa loga zo symbolom HD aj v tejto kvalite. Je možné prijímať HD signál prostredníctvom DIGI?

A ďalšia otázka, možno pre niekoho banálna: ako naladiť DVB-T signál na TV?:)

Ďakujem za odpovede
anonym222
24.02.10,16:08
DIGI TV nevysiela žiadny program v HD kvalite, ani sa v najbližšej dobe nechystá žiadny vysielať. Porovnaním dátových tokov, sa mi zdá že aj v štandardnej kvalite je to jeden z najslabších providerov.
To že je na programe logo HD, znamená iba to, že zdroj signálu je v HD kvalite. Aby ste ho mohli v tejto kvalite prijímať, musí sa j prenášať v HD kvalite a musí ho aj prijímač spracovať v HD kvalite. DIGI TV HD neprenáša, a ani jeho prijímače nie sú HD.

A ako naladiť DVB-T signál na TV? Jednoducho, ak má TV DVBT tuner treba prepnúť na DVBT a naladiť programy. Aby však bolo možne prijímať v HD kvalite na TV cez DVBT, musí TV byť schopný spracovať kódovanie MPEG4. (Nie všetky TV to majú. Je to uvedené v zakl. techn. parametroch TV)
Taserda
24.02.10,19:40
Súčasné vysielanie DVB-T je v MPEG-2,je možné že od júna budú ďalšie 2 multyplexi v 4-ke. Viac užitočných vedomostí-http://www.zive.sk HD sa časom objaví i v DVB-T.Nové TV treba kupovať s MPEG.4
anonym222
25.02.10,17:44
Súčasné vysielanie DVB-T je v MPEG-2,je možné že od júna budú ďalšie 2 multyplexi v 4-ke. Viac užitočných vedomostí-http://www.zive.sk HD sa časom objaví i v DVB-T.Nové TV treba kupovať s MPEG.4
Súčasne DVB-T v štandardnej kvalite je naozaj v MPEG-2, ale zimné OH sledujeme mnohí už teraz na STV3 cez DVB-T v HD kvalite v MPEG-4. Dlho to už asi nepotrvá, ale tešíme sa hlavne na semifinále a finále v hokeji.
fachman
27.02.10,19:29
Zdravím poraďákov, ak kúpim LCD televízor,a mám Digi tv,ako je to s čiernym pruhom hore a dole -teda formát vysielania,u digi sa dá nadstaviť formát aby tie pruhy tam neboli?Ďakujem.
dalid
28.02.10,08:45
fachman - to vysielanie je nastavene spravidla na 16:9. Na TV si bud nastavis pomer stran 16:9, alebo na automaticku volbu. Ale pruhy ti pravdepodobne aj tak ostanu, napr pri Markize pri TV novinach.. Dalsia moznost je nastavit zvacsenie obrazu, to ma ale za nasledok deformaciu obrazu... Myslim, ze to nema nic spolocne s vysielani DIG TV, ale s originalnym vysielanit TV stanice.. Ak si mal do teraz klasicky CRT TV a teraz si presiel na LCD tak ti sirokouhly obraz mozno bude zo zaciatku vadit. Ale cason si na to zvyknes... Ja mam skor problem, ked pridem k rodicom a mam nieco pozerat na klasickom pomere stran 4:3 ;)
Taserda
28.02.10,14:29
fachman - to vysielanie je nastavene spravidla na 16:9. Na TV si bud nastavis pomer stran 16:9, alebo na automaticku volbu. Ale pruhy ti pravdepodobne aj tak ostanu, napr pri Markize pri TV novinach.. Dalsia moznost je nastavit zvacsenie obrazu, to ma ale za nasledok deformaciu obrazu... Myslim, ze to nema nic spolocne s vysielani DIG TV, ale s originalnym vysielanit TV stanice.. Ak si mal do teraz klasicky CRT TV a teraz si presiel na LCD tak ti sirokouhly obraz mozno bude zo zaciatku vadit. Ale cason si na to zvyknes... Ja mam skor problem, ked pridem k rodicom a mam nieco pozerat na klasickom pomere stran 4:3 ;)
Formát je taký ako ho vysiela DIGI,v Rumunsku si ho upravia ako chcú a tak je to aj s teletextom.
fachman
28.02.10,15:58
Mám klasik tv OVP,skúšal som na dekodéri zmeniť formát ale sa nič neudialo,bol som dnes u brata,má digi a lcd televízor pri neakom filme tam mal tieš pási,keď zmenil formát,zhoršil sa obraz,laicky poviem,mám satelit a dajme tomu kúpil lcd čko,tie pási by ma zlostili,nechcem ich tam,zatial zostanem pri klasickom tv s pásmi,ako investovať do lcd a budú aj pási.
fachman
28.02.10,15:59
Pri skajlingu je to to isté ?
anonym222
28.02.10,19:50
Pri skajlingu je to to isté ?
Všetko závisí od toho v akom formáte je ktorý program vysielaný. Tak to bude aj na skylinku.
Treba však povedať aj to, že perspektívnejší je širokouhlý formát napr. 16:9 a postupne bude prevládať. Formát 4:3 sa bude používať čim ďalej tým menej. Neviem si potom predstaviť na klasických CRT tie úzke obrazy.
Niektoré programy sú ešte vysielané vo formate 4:3, ale obraz je širokouhlý, teda sú tam čierne pásy.