luckkka
24.02.10,17:30
Dobrý den,

chcela by som sa opytat, alebo skor upresnit, ako je to z rocnym zuctovanim pri SZCO, mam znameho, ktory si urobil zivnost v roku 2009 presne v 6tom mesiaci, ma iba prijem takze sa mu urobi danove priznanie typ B? ak to tak nieje opravte ma prosim, taktiez mesacne ma fakturovane 450 eur takze chcela by som mu urobit danove priznanie pausalnou formou cize uplatnit vydavky percentom prijmov, ak dobre viem je to 40%.. mozem to tak urobit?
dalej by ma zaujimalo, urobim mu danove priznanie, a musim snim ist do zdravotnej poistovni, ale teraz neviem, dotycny pobera invalidny dochodok, takze od zdravotnej je prvy rok oslobodeny.. neplatil nic.. ma to nejaky vplyv na danove priznanie? alebo je tam nejaka vynimka pri podavani rocneho zuctovania?

budem vdacna za kazdu radu, kedze stym nemam skusenosti a chcela by som to urobit spravne..

dakujem
mysimis
24.02.10,17:17
Dobrý den,

chcela by som sa opytat, alebo skor upresnit, ako je to z rocnym zuctovanim pri SZCO, mam znameho, ktory si urobil zivnost v roku 2009 presne v 6tom mesiaci, ma iba prijem takze sa mu urobi danove priznanie typ B? ak to tak nieje opravte ma prosim, taktiez mesacne ma fakturovane 450 eur takze chcela by som mu urobit danove priznanie pausalnou formou cize uplatnit vydavky percentom prijmov, ak dobre viem je to 40%.. mozem to tak urobit? robíš DP typ B paušálne výdavky môžu byť 40 alebo 60% - podľa toho akú činnosť vykonával
dalej by ma zaujimalo, urobim mu danove priznanie, a musim snim ist do zdravotnej poistovni, ale teraz neviem, dotycny pobera invalidny dochodok, takze od zdravotnej je prvy rok oslobodeny.. neplatil nic.. ma to nejaky vplyv na danove priznanie? alebo je tam nejaka vynimka pri podavani rocneho zuctovania? Do ZP je potrebné urobiť RZZP do 31.3.2010 a do SP je potrebné podať výpis z DP.

budem vdacna za kazdu radu, kedze stym nemam skusenosti a chcela by som to urobit spravne..

dakujem

Odpovede sú v texte zvýraznené.
luckkka
24.02.10,17:25
dakujem krasne.. :)