Snoophy
24.02.10,18:38
Včera som pochodil banky a natrafil som na 6 mes. EURIBOR
Ponukli mi aktualny euribor cca 0,97% a k tomu maržu 3,4% spolu teda 4,37%.
Dnes som hladal info na nete a našiel som že pred 1,5rok. bola marža 0,9% a k tomu euribor cca 3 cize urok okolo 4%.
Dnes majú cca 0,9% euribor a 0,9% maržu a spolu necelé 2%. To sa oplatí.

Otázka:
Oplatí sa mi zobrať teraz maržu 3,4% ked pravdepodobne ekonomika nižšie nepojde???Hovorím o dobe cca 20r.
Ludia co zobrali takuto pozicku s 0,9%maržou vyhrali!!!
alebo sa mýlim???
Podla mna je lepšie mať menšiu maržu a vačší euribor, pretože ten môže isť dolu.
Generalissimus
24.02.10,17:58
Daj tam viac železa (aspoň 14 roxor) a malo by to vydržať.
Potom to zatepli minerálnou vlnou aspoň 8cm.

Verím že som pomohol, inak nie sme mimotemy?
mlaco
24.02.10,21:46
Podla mna je lepšie mať menšiu maržu a vačší euribor, pretože ten môže isť dolu.

Nuž, tak choď do banky, kde dostaneš najlepší euribor ;)
TomasHC
25.02.10,05:47
Podla mna je lepsie mat vacsi ako mensi...
Romulus001
26.02.10,05:55
co sa tyka Euriboru tak ten odraza hodnotu penazi na penaznom trhu. Tymto Europska Centralna Banka (ECB) reguluje objem penazi v obehu. Ak je hodnota Euriboru vyssia monetarna politiky unie a snazi sa "stahovat" co najviac penazi z obehu. Snazi sa aby ludia si peniaze moc neminali a nepoziciavali si. Hovori sa tomu peniaze su drahe. Ak vsak je Euribor na nizkych hodnotach monetarna politika je uvolnena na rozbeh ekonomiky. Takze peniaze by mali byt lacne. Avsak tu vstupuje do ulohy banka. Tato si musi do tychto uverov vlozit svoju marzu a riziko na klienta. Cim si bonitnejsi tym by malo byt tvoje riziko mensie. Po tejto krize (ktoru vsak podla mna sposobili banky) sa snazia neopravnene (podla mna) preniest riziko a samozrejme vyssie naklady na klienta. Dalo by sa o tom pisat vela a vela..... Mozno aj kniha. Ale neni som az taky odbornik.