lienka123123
24.02.10,19:11
Ahojte, prosím Vás ako dostanem údaje v MRP do daňového priznania právnických osôb. Mne sa len zobrazí tlačivo, ale údaje mi to nezobralo. Ako to funguje? Ďakujem
Lenka1979
27.02.10,13:22
Ahojte, prosím Vás ako dostanem údaje v MRP do daňového priznania právnických osôb. Mne sa len zobrazí tlačivo, ale údaje mi to nezobralo. Ako to funguje? Ďakujem

Údaje si v tlačive musíš vypísať sama. Lebo program nevie,aké máš pripočitateľné, prípade odpočitateľné položky o ktoré sa upravuje základ dane...
Ja som si ho urobila, no po vytlačení mi nezobrazuje dole v ľavom rohu číslo MF .... takže ho aj tak takéto na DU neodovzdám a tlačila som zo stránky drsr.sk
darianelid
26.03.10,06:51
Zdravím,
prosím vás ja by som sa chcela opýtať. Sme nová sro, kt.vznikla 3.12.2009 . V tomto čase nemáme žiaden príjem len výdaje v súvislosti zo zriaďovaním. vedel by mi niekto poradiť ako si spravím DP . Ďakujem veľmi pekne
jacekova
26.03.10,07:01
Zdravím,
prosím vás ja by som sa chcela opýtať. Sme nová sro, kt.vznikla 3.12.2009 . V tomto čase nemáme žiaden príjem len výdaje v súvislosti zo zriaďovaním. vedel by mi niekto poradiť ako si spravím DP . Ďakujem veľmi pekne


spraviť DP pre PO neni to iste ako pre FO. Takže najlepšie bude nájsť si niekoho kto sa tomu rozumie. Pretože urobiť DP pre sro, či mala prijmy alebo nemala je fakt náročne.
evina
26.03.10,07:19
Zdravím,
prosím vás ja by som sa chcela opýtať. Sme nová sro, kt.vznikla 3.12.2009 . V tomto čase nemáme žiaden príjem len výdaje v súvislosti zo zriaďovaním. vedel by mi niekto poradiť ako si spravím DP . Ďakujem veľmi pekne

Spracuješ celé účtovníctvo od počiatočnej súvahy a výstupy zapracuješ do DP , príslušných výkazov a Poznámok k ročnej závierke...
darianelid
26.03.10,07:24
Ešte takto by som upravila svoju otázku. Chcela by som sa opýtať , ak firma za rok nemala žiaden príjem len výdaj na zriadenie cca. 400€ tak v
riadku 100 bude suma -400
prosím o pomoc.
evina
26.03.10,07:32
Ešte takto by som upravila svoju otázku. Chcela by som sa opýtať , ak firma za rok nemala žiaden príjem len výdaj na zriadenie cca. 400€ tak v
riadku 100 bude suma -400
prosím o pomoc.
Predpokladám, že firma má bankový účet, a tam vstupujú už do príjmov bankové úroky a bankové poplatky, ak sa napríklad vložilo ZI na účet....Len bez toho účtovníctva samozrejme nespracujete povinné prílohy k DP - Súvaha, Výkaz ziskov a strát, poznámky....