Mizu123
24.02.10,19:12
Dobry den,

prosim o radu. Prenajim si izbu. Majitelka bytu mi dovolila uzivat i postovu schranku. Cize som si nalepila svoje meno a priezvisko na schranku, aby postar vedel kde byvam pod povodnu menovku majitelky bytu. Kazdy den mi ju niekto strhol, az mi prisla zaklopat nejaka pani (furiaaa), ktora mi kaze dat si urobit plechovu menovku so svojim menom a dat ju na miesto povodnej. A zakazuje mi lepit si papierovu menovku. Ma ona pravo prikazat mi, aby som si dala urobit plechovu menovku. A co robit, ak mi stale papierovu menovku strhava? Som povinna mat plechovu menovku na schranke, ako najomnik izby v byte? Ja osobne nevidim dovod mat plechovu menovku, kedze tu budem maximalne rok a nie som vlastnikom bytu.

Dakujem za radu, ako by ste postupovali v mojom pripade.

M.
sito
24.02.10,18:32
Tvoj pohľad na vec je správny. To, čo ti navrhuje fúria nemá v zákone oporu. Ak býva v byte aj majiteľka, ona by mala fúrii vysvetliť, že ta schránka je jej vlastníctvo a je jej vecou koho si ona vpustí don bytu a do schránky.

Fúria nemôže o tom rozhodovať.
Halli
24.02.10,20:18
A môžeš jej povedať, že aj v jej byte predsa býva iná ako má napísané na schránke :D
nech si dá menovku "fúria":D
ale vážne, nie nemusiš, si v prenájme a stačí ti zatiaľ oznam na prelepenom mene, aj keď fúria asi chce dodržať estetickú stránku veci, ale to zas nie je až taký problém, ak to máš pekne prelepené a napísané. Schránku si vlastníčka zaplatila z príspevku do fondu opráv/ predpokladám/, tak nech sa jej nechytá.;)
Stanislav 1975
24.02.10,20:23
Dobry den,

prosim o radu. Prenajim si izbu. Majitelka bytu mi dovolila uzivat i postovu schranku. Cize som si nalepila svoje meno a priezvisko na schranku, aby postar vedel kde byvam pod povodnu menovku majitelky bytu. Kazdy den mi ju niekto strhol, az mi prisla zaklopat nejaka pani (furiaaa), ktora mi kaze dat si urobit plechovu menovku so svojim menom a dat ju na miesto povodnej. A zakazuje mi lepit si papierovu menovku. Ma ona pravo prikazat mi, aby som si dala urobit plechovu menovku. A co robit, ak mi stale papierovu menovku strhava? Som povinna mat plechovu menovku na schranke, ako najomnik izby v byte? Ja osobne nevidim dovod mat plechovu menovku, kedze tu budem maximalne rok a nie som vlastnikom bytu.

Dakujem za radu, ako by ste postupovali v mojom pripade.

M.

ta pani furia,je vhodna na psychiatriu-nikto sa nema co starat o to aku mas schranku/pleskni jej pred nosom dvermi a ignoruj ju
Mária27
24.02.10,20:33
Pre istotu, ak by bola menovka strhnutá, daj si adresovať zásielky tak, že prvé bude tvoje meno a pod ním u koho bývaš - meno majiteľa schránky. Napríkal Mirka Mizu, u pani Novákovej.
Tak sa ti list doručí a nik ti ho nemôže otvoriť, lebo by to bolo porušenie listového tajomstva.
felix1
25.02.10,19:21
Viem si predstavit aj vchod v ktorom je paiperova menovka rusiaci element. Obavam sa ale, ze to v tomto pripade to tak nebude. Ak ano a vlastnici travaju pre niekoho na takejto drobnosti, je to na vlastnicke bytu aby si to doriesila ak ma zaujem o najomnika a najomnik o ubytovanie... Najhorsie sa je ale podla mojich skusenosti dohodnut sa s tymi co tu budu byvat ,,len rok,, alebo s tymi co si myslia ,, my to tu uz takto dozijeme...,, Vysledok je rovnaky. :)
Halli
26.02.10,07:49
Viem si predstavit aj vchod v ktorom je paiperova menovka rusiaci element. Obavam sa ale, ze to v tomto pripade to tak nebude. Ak ano a vlastnici travaju pre niekoho na takejto drobnosti, je to na vlastnicke bytu aby si to doriesila ak ma zaujem o najomnika a najomnik o ubytovanie... Najhorsie sa je ale podla mojich skusenosti dohodnut sa s tymi co tu budu byvat ,,len rok,, alebo s tymi co si myslia ,, my to tu uz takto dozijeme...,, Vysledok je rovnaky. :)

Súhlasím, aj keď tá pani nemala právo strhavť menovku, dalo sa to riešiť tak aby sa obidve strany slušne dohodli a našli spôsob ako urobiť menovku tak, aby nerušila vzhľad. Mám za sebou už niekoľko výmen dverí so schránkami, ktoré som dokonca sama navrhovala a tiež by ma poburovali menovky krížom krážom ako v cirkuse. Daju sa vytlačiť, alebo napísaľ aj na pásku ktorá imituje plechový vzhľad a tak sa daju preliepať kedyoľvek. Mňa poburil spôsob jednania pani, ja to riešim slušnou dohodou. Ale jednoznačne som aj na strane zachovania pekného vzhľadu dverí na ktorom by malo záležať všetkým, však si ich zaplatili sami.;)
No však uznajte ,ako by asi vyzerali tieto dvere, kde sme museli natesnať 54 schránok?
sito
26.02.10,14:45
K robote, práci sa postav tak, aby ostalo miesto pri nej aj pre niekoho iného!

Keď si to prenesiem na schránku, poštovú v bytovom dome, vôbec ten kto ju navrhoval, nemyslel ma ten postoj k práci?

Priestoru je na nej dosť, ale priestor pre menovku minimálny! Dnes nie je nič zvláštne, že v byte býva viac osôb s rôznymi priezviskami.

Pre nedostatok miesta je na menovke napísané, Jozef Mrkva a syn. Syn je jeho, jeho prvý, druhý, alebo syn prezidenta?

Pripomeniem jednú tému a pozmením: Susedia chcú rozhodnúť ako sa bude volať môj podnájomník a akú bude mať menovku na poštovej schránke pre doručovanie pošta, ak nie je na schránke miesto pre jeho meno, čí môže bývať vlastne v tom byte ako podnájomník?

Niektorí hovoria, aj hlúposť je dar boží. Ak niekomu vadí na poštovej schránke meno podnájomníka, ktorý má právo na doručovanie pošty u vlastníka bytu u ktorého je v podnájme. A úmyselne mu ju sústavne strháva, je bohato obdarený!!!

http://www.porada.sk/t127492-susedia-chcu-rozhodovat-komu-mozem-prenajat-byt-maju-na-to-pravo.html