luckkka
25.02.10,06:55
Dobrý den,

chcela by som sa opytat, neviete mi niekto poradit, ako to je, volala som do vseobecky ale dnes su tam nestrankove dni, ak SZCO pobera invalidny dochodok, zivnost zalozil tento rok, bolo mu povedane ze prvy rok je oslobodeny od platenia odvodov do zdravotnej poistovne, chcela by som vediet ci bolo potrebne ked vznikla zivnost prihlasenie SZCO do VSZP?

dakujem
Zoltán Kovács
25.02.10,06:08
Prihlásiť určite. A čo sa týka oslobodenia od platenia odvodov. Ten jeden rok platí na sociálku a nie na zdravotku.
luckkka
25.02.10,06:12
dakuejem za radu.. :)

trosku od veci sa opytam, ked som si urobila zivnost na zaciatku roka, v marci a tie dva mesiace som nikde nerobila ani som nebola na urade prace, co treba dolozit k danovemu priznaniu? nejake prehlasenie alebo nieco podobne? ak niekto mate nejaky vzor budem vdacna.. dakujem
Zoltán Kovács
25.02.10,06:14
dakuejem za radu.. :)

trosku od veci sa opytam, ked som si urobila zivnost na zaciatku roka, v marci a tie dva mesiace som nikde nerobila ani som nebola na urade prace, co treba dolozit k danovemu priznaniu? nejake prehlasenie alebo nieco podobne? ak niekto mate nejaky vzor budem vdacna.. dakujem

Nepotrebuješ nič dokladať k DP za tie 2 mesiace.