jales
25.02.10,10:18
Neviete mi poradiť. 11. 3. končí našej pracovníčke 3-ročná pracovná zmluva na dobu určitú. Nakoľko nemáme isté zákazky potrebovala by som jej dať ďalšiu zmluvu na dobu určitú. Je možné ešte využiť § 48 ods 4) pís b) - osemmesačnú zmluvu? Ak áno tých 8 mesiacov sa ráta od začiatku roka, či od 11.3., kedy jej skončí 3 ročná zmluva.
Chobot
25.02.10,11:47
Neviete mi poradiť. 11. 3. končí našej pracovníčke 3-ročná pracovná zmluva na dobu určitú. Nakoľko nemáme isté zákazky potrebovala by som jej dať ďalšiu zmluvu na dobu určitú. Je možné ešte využiť § 48 ods 4) pís b) - osemmesačnú zmluvu? Ak áno tých 8 mesiacov sa ráta od začiatku roka, či od 11.3., kedy jej skončí 3 ročná zmluva.

Myslím, že to ustanovenie nebudeš môcť použiť, lebo v tvojom prípade sa nejedná o vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas, ty potrebuješ zamestnanca stále, len si ho nechceš zaviazať na dobu neurčitú. Alebo máš prechodnú potrebu zvýšiť počet pracovníkov? Z popisu mi vychádza, že nie.

Inak 8 mesiacov by si počítala za celý rok, nie len od 11.3.
jales
25.02.10,11:58
Ďakujem za odpoveď. Aj vo firme je momentálne ťažko definovať, či potrebujeme zamestnancov na dlhšie, alebo na akú dobu ich potrebujeme. Máme totižto takýchto zamestnancov viac, nejaké zakázky nám skončili, ale získali sme nové a sú z ich rozbehom veľké problémy, takže momentálne nedokáže nikto povedať, či to pôjde alebo nie. A samozrejme, že majitelia sa chcú vyhnúť plateniu prípadného odstupného.