janaR99
25.02.10,09:40
Dobry den,
prosim pomozte, poradte. Ako sro-cka sme mali prenajaty priestor, v ktorom sme podnikali. kedze sa nam ten priestor neosvedcil, tak sme boli nuteni zmenit prevadzku, aj z toho pohladu, ze tam bolo vysoke najomne. priznam sa, ze sme niektore mesiace najomneho nemali vyplatene. No a teraz, sa vlastne dojednavame ohladne vysporiadania dlznej sumy. Prenajimatel nas tlaci aby sme podpisali dohodu o ukonceni, ale ziada este jednomesacne najomne, kedze bude vypoved formou dohody a v zmluve je uvedena 2-mesacna vypovedna lehota bez udania dovodu. na to my nechceme pristupit, kedze priestor je uz vypratany k 15.2. a tym padom chcu od nas aj najom za februar a marec. Mozem sa ohradit na to, ze nechceme vypoved dohodou???? ked sme dlzali na najomnom, moze prenajimatel odstupit od zmluvy, a vypoved je platna do 10 od dorucenia. (uvedene v zmluve) tvrdia mi, ze mozu ziadaj aj uroky z omeskania, viete mi poradit, kolko by mohli chciet, na tych urokoch??? a aj respektive, ako postupovat s tymto problemom, sluzby ako elektrina a plyn je pisana na nas. Pripadne mi viete poradit nejake pravnika v tejto oblasti. Dakujem, je to surne!!!!!!!