jarbed
25.02.10,10:41
Dobrý deň, mám zopár otázok.
Môj manžel v r. 2009 prvé 3 mesiace pracoval na živnosť. Potom bol evidovaný na úrade práce a od októbra začal zasa pracovať na živnosť s tým, že dostal dotáciu od ÚP na podnikanie.
1. Ako urobiť daňové priznanie: obchodné meno použiť to, ktoré má v druhom, aktuálnom živ. liste?
2. Chceme urobiť za r. 2009 daňovú evidenciu (spĺňa kritériá). Keďže dostal dotáciu z ÚP, ale za r. 2009 použil len časť, do príjmu pôjde len použitá časť (a samozrejme aj do výdavkov)? Ak by použil paušálne výdavky, musel by dať do príjmu celú dotáciu?
3. Pri daňovej evidencii musí mať založený podnikateľský účet, je to veľký problém, keď ho ešte v r. 2009 nemal? Ako je to pri paušálnych výdavkoch?
4. Pri daňovej evidencii musí mať evidenciu aj drobného hmot. majetku?, v podstate má iba notebook.
Ďakujem pekne za odpovede.
jarbed
26.02.10,13:31
Takže nikto mi neporadí?
dogicka
27.02.10,08:51
Dobrý deň, mám zopár otázok.
Môj manžel v r. 2009 prvé 3 mesiace pracoval na živnosť. Potom bol evidovaný na úrade práce a od októbra začal zasa pracovať na živnosť s tým, že dostal dotáciu od ÚP na podnikanie.
1. Ako urobiť daňové priznanie: obchodné meno použiť to, ktoré má v druhom, aktuálnom živ. liste? Áno
2. Chceme urobiť za r. 2009 daňovú evidenciu (spĺňa kritériá). Keďže dostal dotáciu z ÚP, ale za r. 2009 použil len časť, do príjmu pôjde len použitá časť (a samozrejme aj do výdavkov)? Áno Ak by použil paušálne výdavky, musel by dať do príjmu celú dotáciu? Áno
3. Pri daňovej evidencii musí mať založený podnikateľský účet, je to veľký problém, keď ho ešte v r. 2009 nemal? Ako je to pri paušálnych výdavkoch?
Nemusí mať založený podnikateľský účet.
4. Pri daňovej evidencii musí mať evidenciu aj drobného hmot. majetku?, v podstate má iba notebook. Eviduje sa len odpisovaný majetok
Ďakujem pekne za odpovede.

Odpovede v texte červeným.