zváračská škola
25.02.10,10:58
Prosím poraďte, v roku 2008 sme dali do odpisov stavbu, ale v roku 2009 sa ešte dorábali nejaké veci,/kupovali sme dvere,dokončila sa fasáda,parapety,ríne/ sumu výdavkov v roku 2009 mám len pripočítať do vstupnej ceny na odpis a tým ju zvýšiť, a v roku 2009 vlastne budem počítať odpis zo zvýšenej vstupnej ceny?
ďakujem za odpoveď
IvoM
25.02.10,10:35
V roku 2008 ste ju odpisovali na základe čoho, bola už skolaudovaná alebo ste mali aspoň povolenie o dočasnom používaní stavby?
zváračská škola
25.02.10,10:41
skolaudovaná nebola, stále čakáme na kolaudáciu,stavba sa komplet stavala nanovo,len v roku 2009 sa dohotovila komplet,povolenie na stavbu bolo vydané
IvoM
25.02.10,10:56
Tak na základe čoho ste ju začali odpisovať, keď ešte nie je skolaudovaná, a teda ani v roku 2008 nebola.
zváračská škola
25.02.10,11:00
v účtovníctve mám zaúčtované všetko,čo sa týkalo stavby -materiál, farby,podlahy,...-nešlo to priamo do nákladov, ale na odpis
..MARIA
25.02.10,12:15
poprosím o radu:
s.r.o zakúpila 2 parkovacie miesta v podzemnej garaží,
a rozmýšľam nad tým ako to zaradím do majetku-do akej odpisovaj skupiny, prosím Vás máte niekto s tým nejakú skúsenosť.?
vopred ďakujem
IvoM
25.02.10,12:24
v účtovníctve mám zaúčtované všetko,čo sa týkalo stavby -materiál, farby,podlahy,...-nešlo to priamo do nákladov, ale na odpis


To je v poriadku, ale na to aby si budovu odpisoval ju musíš zaradiť do evidencie dlhodobého najetku a to sa dá až po kolaudáci.
Danila
25.02.10,12:41
skolaudovaná nebola, stále čakáme na kolaudáciu,stavba sa komplet stavala nanovo,len v roku 2009 sa dohotovila komplet,povolenie na stavbu bolo vydanéPokiaľ si nemala do skolaudovania stavby od stavebného úradu povolenie na dočasné užívanie stavby, nemohla si stavbu odpisovať.
Zoltán Kovács
25.02.10,12:43
poprosím o radu:
s.r.o zakúpila 2 parkovacie miesta v podzemnej garaží,
a rozmýšľam nad tým ako to zaradím do majetku-do akej odpisovaj skupiny, prosím Vás máte niekto s tým nejakú skúsenosť.?
vopred ďakujem


Niekde to tu už bolo riešené. A ak sa nemýlim, tak záver bol taký, že vlastne sa zakúpilo iba právo na použitie státia, a nie nehnuteľnosť.
zváračská škola
25.02.10,13:14
tak to som nečakala,ale čo teraz, keď už mám vlastne 1 rok odpisov v daňovom priznaní?
ale to sa týka aj stavby, keď je postavená na pozemku firmy? a vlatne požiadavka na kolaudáciu tam je už od minulého roku a ak to bude trvať ďalšie 2 roky, tak firma vlastne všetko zaplatila ale nemôže to dostávať do nákladov ?
No už mám hlavu v smútku, ale ďakujem za radu