Ja.jarka
25.02.10,10:04
Ahojte!
Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
Xanti
25.02.10,09:07
Ahojte!
Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
Ved excel je tabulkový formát.

ALe
1. vyznač si kde chceš mať tabulku
2. stlač pravým tlačitlom myši nad tým miestom
3. otvorí sa Ti okno , tam nájdi FORMAT BUNIEK
4. klik na to
5. nájdi tam ohraničenie, a môžeš si vybrať akými čiarami sa ti tabulka zobrazí.

Dúfam, že som ťa dobre pochopila a že je to to čo si potrebovala.
;)
mirpo
25.02.10,09:16
Ahojte!
Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
Alebo si chcela otvoriť excelovú tabuľku vo worde...?
Chobot
25.02.10,09:37
Ahojte!
Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc

Viac to upresni, vidím, že nielen ja mám problém s pochopením zadania.
Evanka
25.02.10,10:39
Ahojte!
Viete mi niekto poradit ako sa da zobrazit tabulka v excelovskom formulari, neviem s tym pohnut, budem rada za kazdu pomoc
Predpokladám, že chceš tabuľku mať aj vo forme formulára.
Nepíšeš konkrétne aký problém chceš vyriešiť.
Pochopila som správne, že chceš vytvoriť z tabuľky formuláre (teda akoby kartičky položiek?
Postupuješ cez ponuku Udaje ---- Formulár, kde zadáš ďalšie požiadavky.
Nesmieš mať však žiadne bunky zlúčené.

Bude však dobré, ak špecifikuješ bližšie, s čím máš problém, prípadne priložíš priamo súbor ....
PaloPa
25.02.10,11:38
Predpokladám, že chceš tabuľku mať aj vo forme formulára.
Nepíšeš konkrétne aký problém chceš vyriešiť.
Pochopila som správne, že chceš vytvoriť z tabuľky formuláre (teda akoby kartičky položiek?
Postupuješ cez ponuku Udaje ---- Formulár, kde zadáš ďalšie požiadavky.
Nesmieš mať však žiadne bunky zlúčené.

Bude však dobré, ak špecifikuješ bližšie, s čím máš problém, prípadne priložíš priamo súbor ....

... a Sibyla pokračuje :)
Údajová tabuľka by mala mať konzistentný tvar, t.j. záhlavie - 1.riadok, položky - ostatné riadky.
Po nastavení na ľubovoľnú bunku takejto tabuľky a zavolaní formulára (viď vyššie) si Excel sám identifikuje záhlavia (i po pridaní nového stĺpca, napr. Mesto) a jednotlivé hodnoty.


Viď obrázok.

Ale či hovoríme o tom čo skutočne potrebuješ, to ja fakt čistá "sibyliáda" :rolleyes:

P.
Ja.jarka
26.02.10,08:53
Ahojte,
ozaj som to nepovedala dosť jasne že čo potrebujem, skusim to popisať bližšie:)
Takže v podstate ide o to že sa snažím si naprogramovat vo VBA akúsi úverovú kalkulačku. Údaje o úvere sa dajú vložiť do vlastného mnou vytvoreného formulára. Chcela som vlastne vedieť, že ak si urobím makro, ktoré by mi vypočítalo celý splátkový kalendár, či by sa tento splátkový kalendár dal zobraziť ako tabuľka v tom mojom vlastom formulári(dalej len formulár).

Je taká možnosť, že sa jednoducho prepnem pomocou tlačidla v tomto formulari na excelovský zošit, kde bude tento kalendár. Ibaže... môj diplomový vedúci nejako bezdôvodne trvá na tom aby to bolo zobrazené práve v tom formulári (poradit ako to mam spravit nevie) a tak sa snažim nejako vypátrať čo sa s tým dá robiť. Hľadala som aj v diskusiach o VBA ale nikde nič a kedže som tu videla nejaký príspevok o makre tak skúšam aj tu...
Dufam, že aj ked som to takto po svojom povedala že sa tomu trochu dá rozumieť a naozaj vďaka za všetky odpovede a snahu:)
PaloPa
27.02.10,13:45
Ahojte,
... môj diplomový vedúci nejako bezdôvodne trvá na tom aby to bolo zobrazené práve v tom formulári ...

Vo formulári si pridaj ListBox (prípadne i "ušká" - Multipage objekt / menu: View / Toolbox)

V Exceli si urob pomenovanú oblasť (označi bunky, ktoré ju tvoria a nad záhlavím riadkov a vľavo od záhlavia stĺpcov zadaj nejaké meno, Enter)

Tú si potom prepoj na tvoj listbox. Viď obrázky.

A takto to môže vyzerať vo finále:
http://www.pc-prog.sk/Images/TimeSPy/TSy_EditForm.GIF

Palo

... a vedúcemu odkáž, nech príde na školenie :D
Ja.jarka
27.02.10,16:08
Tak toto je skvelé, vôbec by ma to takto nenapadlo...Vdaka moc krát a pekný víkend